swiatmiodow.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Vademecum pszczelich kosmetyków

Produkt dnia
Miód Manuka MGO™ 400+ 500g Manuka Health
Miód Manuka MGO™ 400+ 500g Manuka Health

254,00 zł

Cena regularna: 319,00 zł

Najniższa cena: 242,00 zł
szt.

Pszczoły to niewiarygodne stworzenia, nie tylko dlatego, że bez stresu noszą się na żółto-czarno oraz mają nieosiągalną dla człowieka etykę pracy, ale przede wszystkim z powodu efektów swojej nieustannej pracy. Najpopularniejszym, znanym ludzkości produktem pochodzenia pszczelego jest oczywiście miód, ale portfolio pszczół jest znacznie, znacznie większe. To również pyłek kwiatowy, lub jego przetworzona forma, jaką jest pierzga. Propolis, potocznie zwany kitem pszczeli, odsklepiny miodowe, mleczko pszczele określane mianem eliksiru życia oraz niezwykle rzadko spotykany w pierwotnej postaci jad pszczeli. Te wszystkie produkty znajdują zastosowanie w codziennym życiu, kuchni, suplementacji, medycynie oraz szeroko rozumianej kosmetyce i właśnie o tym ostatnim opowiemy sobie dziś trochę dłużej.

 

PSZCZELE KOSMETYKI – ŹRÓDŁA HISTORYCZNE

Stosowanie miodu w pielęgnacji ciała jest znane ludzkości co najmniej od starożytności. Wiele źródeł historycznych wspomina o wykorzystaniu miodu przez starożytne cywilizacje, nie tylko w celach spożywczych i zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Miód był niezwykle ceniony w starożytnym Egipcie, Grecji, Mezopotamii i Rzymie. Stanowił remedium na wiele problemów skórnych, służąc często jako składnik kremów, mazideł i maseczek, używanych do pielęgnacji skóry i włosów wysoko urodzonych i bogatych. Podobno wykorzystywała go nawet słynna Kleopatra, stosując w kremach i mlecznych kąpielach. Podobnie czyniły zresztą starożytne Greczynki, żeby nadać cerze jędrności, nawilżyć albo ochronić przed zmarszczkami. Oczywiście miód był tylko jednym z wielu naturalnych składników stosowanych w starożytnych czasach, ale trzeba docenić jego historyczną rolę w rozwoju szeroko rozumianej kosmetyki i kosmetologii.

Pozostałe produkty pszczele, takie jak pierzga, pyłek kwiatowy, czy wosk nie były równie popularne i cenione. Ten ostatni był starożytności znany i stosowany, ale głównie w celach przemysłowych. Podobnie jak propolis, który — tak jak wosk — wykorzystywano do mumifikowania zwłok oraz leczeniu ran. W ogólnie dostępnych źródłach znajdziemy również wzmianki o kosmetycznym zastosowania mleczka pszczelego, ale trudno ocenić jak dalece wiarygodne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę czasochłonny i trudny proces pozyskiwania tej wyjątkowo cennej substancji. Podobnie wygląda sytuacja jadu pszczelego, stosowanego z mniejszym lub większym powodzeniem w celach leczniczych, w starożytnym Egipcie i w tradycyjnej chińskiej medycynie.

Nie trzeba być wielce spostrzegawczym, żeby zauważyć, że największy postęp w dziedzinie kosmetyki przypada na XXI wiek. Jesteśmy światkami niewiarygodnego rozwoju, którego efektem są całe serie kosmetyków, nie tylko na bazie miodu, ale również naturalnych pszczelich suplementów.

 

Na rynku znajdziemy obecnie:

  • szeroką gamę kosmetyków z miodu naturalnego,
  • wyspecjalizowane linie kosmetyków z miodem Manuka,
  • serie kosmetyków z woskiem pszczelim,
  • wysokiej jakości kosmetyki z mleczkiem pszczelim,
  • stosowane w kosmetyce i dermatologii serie kosmetyków z jadem pszczelim,
  • szeroki wybór produktów kosmetycznych z pyłkiem kwiatowym oraz pierzgą,

 

 Pszczoła zbierająca nektar z kwiatka

 

KOSMETYKI Z MIODEM PSZCZELIM

Miód posiada szereg właściwości prozdrowotnych, częściowo uzależnionych od gatunku oraz pochodzenia. To powód, dla którego jest popularnym składnikiem szerokiej gamy kosmetyków. Dotyczy to linii pielęgnacyjnych, jak i dermatologicznych, odpowiadających szczególnym potrzebą pielęgnacji skóry. Dzięki zawartości witaminy z grupy B miód posiada właściwości regenerujące, a za sprawą glukozy, ograniczającej wydalanie wody z naskórka, wykazuje działanie nawilżające. Wspomniane witaminy przyczyniają się również do opóźnienia procesu degradacji komórek i starzenia skóry. Stąd potrzeba wykorzystania i stosowania miodu naturalnego w szeroko rozumianej kosmetyce. Jest popularnym składnikiem kremów, szamponów, odżywek, mydeł i żeli pod prysznic. Toników, balsamów, jak również miodowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ust. Jego przeciwzapalne właściwości wpływają na wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie blizn skórnych. Tak, kosmetyki miodowe są warte grzechu!

KOSMETYKI Z MLECZKIEM PSZCZELIM

Coraz lepiej znane właściwości Mleczka Pszczelego niosą za sobą potrzebę używania go na szerszą skalę, nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również kosmetycznych. Dzięki temu powstają całe linie kosmetyków zawierające w swoim składzie mleczko pszczele. Czyste mleczko pszczele ma oczywiście szereg właściwości wpływających na poprawę stanu skóry, ale jego wysoka cena jest ograniczeniem dla większości konsumentów. Stosowany zazwyczaj w kosmetyce ekstrakt z mleczka pszczelego, stymuluje metabolizm skóry, działając regenerująco, odmładzająco, wygładzająco oraz nawilżająco. Mleczko pszczele zawiera również witaminy, spełniające rolę przeciwutleniacza, opóźniając procesy starzenia skóry. Składnik ten stosowany jest w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, ciała, a w szczególności skóry twarzy. 

 

KOSMETYKI Z PIERZGĄ I PYŁKIEM

Pyłek kwiatowy w swojej naturalnej postaci, jest składnikiem sporej gamy preparatów do pielęgnacji skóry i włosów. Kosmetyki na bazie pyłku pszczelego wykazują szerokie właściwości pielęgnacyjne. Wpływają na spowolnienie procesów starzenia skóry i mają działanie nawilżające. Szampony i odżywki do włosów z pyłkiem kwiatowym wpływają na wzmocnienie i regenerację cebulek, a także wykazują działanie przeciwłupieżowe. Pyłek jest z powodzeniem stosowany, jako składnik preparatów służących do ochrony chorej skóry, podatnej na schorzenia dermatologiczne. Pierzga, czyli przetworzony przez pszczoły, zakonserwowany pyłek, także wykorzystuje się do produkcji kosmetyków, chociaż na znacznie mniejszą skalę. Najcenniejszym składnikiem pierzgi jest kwas L-mlekowy, odpowiedzialny za odnowę komórkową skóry. Kwas wspiera również wchłanianie innych substancji aktywnych, wpływając pośrednio na zwiększenie ich efektywności. Kosmetyki z pierzgą chronią naskórek przed zbytnią utratą wody, zwiększają jej nawilżenie, jak również wpływają na jędrność i kolor skóry.

 Pszczoła na plastrze miodu z którego wytwarzane są kosmetyki miodowe

KOSMETYKI Z JADEM PSZCZELIM

Czystego jadu pszczelego nie kupicie w żadnym sklepie, ponieważ jego sprzedaż jest oficjalnie niedozwolona, a sama produkcja trudna. Pozyskanie Jadu Pszczelego wymaga specjalistycznego podejścia, budząc przy okazji sporo kontrowersji oraz dezaprobatę opinii publicznej. Pojawiają się liczne głosy sprzeciwu, mówiące o  elektostymulacji i niewłaściwym traktowaniu pszczół. Jest, albo było w tym sporo prawdy. Obecnie firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, między innymi z obawy przed złym PR-em, zmieniają proces pozyskania jadu na nieinwazyjny oraz całkowicie bezpieczny dla pszczół i oby tak już pozostał. 

Prozdrowotne spektrum działania jadu pszczelego jest bardzo szerokie, dlatego coraz częściej jest on stosowany jako składnik produktów kosmetycznych. Ostatnie lata to istny boom na kosmetyki z jadem pszczelim. Z powodu wyjątkowych właściwości ujędrniających i naprawczych oraz skutecznej redukcji mikrouszkodzeń, kosmetyki z jadem pszczelim stały się cenioną bronią w walce ze zmarszczkami, pozwalając na chwilę dłużej zachować młody wygląd skóry. 

 

KOSMETYKI Z WOSKIEM

Linie kosmetyczne na bazie pszczelego wosku stały się ostatnio bardzo popularne i cenione. Chociaż praktyczne zastosowanie wosku jest znane od czasów starożytnych, to w celach kosmetycznych wosk wykorzystywany jest od niedawna. Wosk wykazuje działanie bakteriobójcze, nawilżające oraz wygładzające. Chroni skórę przed wysuszeniem oraz odpowiednio natłuszcza. Jest składnikiem kremów, balsamów, pomadek, mydeł, a nawet cieni do powiek, czy kredek do oczu. Kosmetyki z woskiem pszczelim lepiej się wchłaniają do organizmu i stanowią skuteczną, naturalną barierę ochronną skóry.

Jak widać, w produktach pochodzenia pszczelego kryje się ogromny potencjał i wiele prozdrowotnych właściwości. Wykorzystywanych   od pewnego czasu  – z dużym skutkiem zresztą – przez branżę kosmetyczną do produkcji kremów, balsamów, szamponów, odżywek oraz całej gamy kosmetyków, używanych przez konsumentów na całym świecie. Kosmetyki na bazie jadu pszczelego, mleczka, czy miodu, zdobywają rynek, nie tylko z uwagi na ciekawe pochodzenie, czy ekskluzywną zawartość, ale przede wszystkim dla właściwości i pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm. 

 

Polecane artykuły:
Nowości
Miód koniczynowy 370g Pasieka Skarby Roztocza
Miód koniczynowy 370g Pasieka Skarby Roztocza

32,49 zł

Cena regularna: 34,49 zł

Najniższa cena: 32,49 zł
szt.
Świeca woskowa kula mała (60 mm / 70 mm) Łysoń
Świeca woskowa kula mała (60 mm / 70 mm) Łysoń

18,90 zł

Cena regularna: 24,10 zł

Najniższa cena: 20,90 zł
szt.
Miód łąkowy BIO 380g Eko-Barć
Miód łąkowy BIO 380g Eko-Barć

41,90 zł

szt.
Miód łąkowy BIO 1000g Eko-Barć
Miód łąkowy BIO 1000g Eko-Barć

86,49 zł

szt.
Nasze Bestesllery
Miód Manuka MGO™ 400+ 500g Manuka Health
Miód Manuka MGO™ 400+ 500g Manuka Health

254,00 zł

Cena regularna: 319,00 zł

Najniższa cena: 242,00 zł
szt.
Zestaw 2 x Miód Manuka MGO 400+ 500g Manuka Health
Zestaw 2 x Miód Manuka MGO 400+ 500g Manuka Health

501,00 zł

Cena regularna: 634,00 zł

Najniższa cena: 477,00 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 500g Manuka Health
Miód Manuka MGO™ 550+ 500g Manuka Health

403,00 zł

Cena regularna: 430,00 zł

Najniższa cena: 384,00 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 400+ 250g Manuka Health
Miód Manuka MGO™ 400+ 250g Manuka Health

135,00 zł

Cena regularna: 166,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
szt.
Świeca woskowa walec bożonarodzeniowy (90 mm / 45 mm) Łysoń
Świeca woskowa walec bożonarodzeniowy (90 mm / 45 mm) Łysoń

18,90 zł

Cena regularna: 20,95 zł

Najniższa cena: 18,90 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 250+ Nektarowy 250g Manuka Health
Miód Manuka MGO™ 250+ Nektarowy 250g Manuka Health

101,00 zł

Cena regularna: 108,00 zł

Najniższa cena: 99,90 zł
szt.
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl