swiatmiodow.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Oto całkowicie nowa odsłona naszego miodowego sklepu Świat Miodów ❤️

Zmieniliśmy nie tylko logo i wygląd sklepu, ale również podejście do oferty.

Jesteśmy Światem Miodów, niech więc królują u nas miody i produkty pszczele! 

Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Dlaczego ŚwiatMiodów.pl?

Blog kategorie

Świece z wosku pszczelego w naszym sklepie, wykonane są zgodnie z tradycyjnym przepisem i odlewane ręcznie w pracowni w Sułkowicach.Knoty naszych świec są również naturalne – bawełniane. Świece to oczywiście fantastyczna ozdoba, która daje przytulne ciepłe światło oraz wspaniały zapach będący mieszanką aromatu miodu i propolisu. Dla wielu najważniejsze jest jednak to, że świece z wosku jonizują powietrze oraz usuwają zapachy - w tym dymu papierosowego.

 

Świece z wosku pszczelego

Świeca woskowa choinka duża (160 mm / 110 mm) Łysoń Świeca woskowa choinka duża (160 mm / 110 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

43,10 zł

Cena regularna: 45,10 zł

Najniższa cena: 45,10 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł duży (245 mm / 90 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł duży (245 mm / 90 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

44,30 zł

Cena regularna: 46,30 zł

Najniższa cena: 46,30 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł siedzący duży (130 mm / 125 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł siedzący duży (130 mm / 125 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

31,90 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 33,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł stojący (130 mm / 50 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł stojący (130 mm / 50 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

12,90 zł

Cena regularna: 13,40 zł

Najniższa cena: 13,40 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł śpiący (105 mm / 55 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł śpiący (105 mm / 55 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

20,70 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 21,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł z gitarą (100 mm / 80 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł z gitarą (100 mm / 80 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

20,60 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 21,90 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł z księgą (100 mm / 45 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł z księgą (100 mm / 45 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

14,50 zł

Cena regularna: 15,40 zł

Najniższa cena: 15,40 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa anioł z lirą (95 mm / 75 mm) Łysoń Świeca woskowa anioł z lirą (95 mm / 75 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

19,60 zł

Cena regularna: 20,60 zł

Najniższa cena: 20,60 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa aniołek modlący się mały (60 mm / 35 mm) Łysoń Świeca woskowa aniołek modlący się mały (60 mm / 35 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

5,90 zł

Cena regularna: 6,20 zł

Najniższa cena: 6,20 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa czerwona róża w łubiance (45 mm / 80 mm) Łysoń Świeca woskowa czerwona róża w łubiance (45 mm / 80 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

20,20 zł

Cena regularna: 22,20 zł

Najniższa cena: 22,20 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Świeca woskowa zajączek siedzacy (80 mm / 45 mm) Łysoń Świeca woskowa zajączek siedzacy (80 mm / 45 mm) Łysoń
Producent: Łysoń
Cena:

7,50 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 8,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Jak to naprawdę jest z tymi świecami woskowymi?

Choć zdaniem niektórych, świece z wosku pszczelego są wynalazkiem współczesnym, w rzeczywistości były znane na długo przed wynalezieniem parafiny i stearyny. W związku z tym, że w dawnych czasach hodowlą pszczół zajmowali się niemal wyłącznie zakonnicy, świece z wosku pszczelego były trudno dostępne, a przez to mało popularne. Na przestrzeni poprzedniego 1000-lecia wykorzystywano je głównie podczas obrzędów religijnych. Dopiero XIX wiek przyniósł w tym obszarze pewne „oświecenie”. Powszechne stały się świece wykonane ze stearyny oraz parafiny, znacznie tańsze, a tym samym bardziej dostępne.

Obecnie produkcja świec z wosku pszczelego jest dużo tańsza, łatwiejsza i popularna. Szczególnie że wyroby z czystego wosku doskonale wpisują się w ekologiczny styl życia. Wciąż jednak kwalifikują się do produktów ciężko dostępnych. Nie znajdziecie ich na ekspozycji przeciętnego hipermarketu, czy osiedlowego sklepu. Prędzej na bazarowych straganach, ale… należy uważać i pamiętać, że nie każda świeca, która wygląda na woskową, jest wykonana z naturalnego wosku! Dlatego też naturalne świece, czy ozdoby woskowe, najlepiej nabyć w specjalistycznych sklepach jak nasz, albo u źródła, czyli bezpośrednio w pasiece, albo od producenta. Ponieważ druga możliwość jest zazwyczaj mało wykonalna, polecamy polegać na sprawdzonych sklepach specjalistycznych.

No dobrze, ale co komu po tej wiedzy, jeśli o właściwościach, zaletach i sposobie produkcji świec wie tyle, co nic? Już naprawiamy to niedopatrzenie!

Zalety i właściwości świec z wosku pszczelego

Coraz więcej osób, w oparciu o wiedzę oraz wiarygodne źródła, świadomie rezygnuje ze szkodliwych świec parafinowych, na korzyści produktów wykonanych z prawdziwego wosku pszczelego. Powodów takiej decyzji jest kilka: wszechobecna moda na produkty naturalne, zwiększona świadomość, ale przede wszystkim dbałość o zdrowie własne i najbliższych. Wystarczy wspomnieć, że parafina to pochodna ropy naftowej. Co to w rezultacie oznacza dla nas? Podczas spalania świecy parafinowej wydzielane są toksyczne substancje, które trafiają do atmosfery, a biorąc pod uwagę, gdzie zazwyczaj palimy świece, do zamkniętego obiegu powietrza w naszym mieszkaniu lub domu.

Tak samo zresztą uwalniane są substancje w trakcie palenia naturalnych świec woskowych, z tą istotną różnicą, że naturalny wosk w trakcie spalania wypełnia powietrze cudownym miodowo-propolisowym aromatem, utrzymującym się w pomieszczeniu na długo po paleniu. Jednocześnie likwiduje nieprzyjemne zapachy, w tym uciążliwy i nieprzyjemny smród dymu tytoniowego. Świece woskowe — w przeciwieństwie do parafinowych — spalają się bezdymowo, nie emitując do atmosfery żadnych toksycznych substancji. Całkowicie przy okazji i jakby od niechcenia, w procesie palenia ujemnie jonizują powietrze, między innymi neutralizując w ten sposób promieniowanie pochodzące z urządzeń elektronicznych.

Świece woskowe – ręcznie wytwarzane, w 100% naturalne!

Świeca z wosku pszczelego różni się od parafinowej nie tylko rodzajem zastosowanego surowca, ale również metodą produkcji. Wprawdzie obie łączy możliwość formowania niemal dowolnych kształtów — klasycznych i dekoracyjnych. Niemniej produkcja świec parafinowych odbywa się głównie na taśmach produkcyjnych, natomiast świece z wosku produkowane są ręcznie. W przypadku świec z lanego wosku, do produkcji wykorzystuje się specjalne formy, uzyskując w ten sposób pożądane kształty. Nasi dostawcy dbają nie tylko o wysoką jakość wosku, czy końcową estetykę produktu, ale także wykorzystanie naturalnych knotów bawełnianych. Produkcja świec z węzy pszczelej jest za to całkowicie ręcznym procesem. Plastry węzy podgrzewa się do temperatury 25 stopni Celsjusza, następnie umiejętnie zwija, uzyskując foremny kształt walca lub stożka. Jeśli ktokolwiek z Was próbował już tej sztuki, zapewne wie, że nie jest to wcale takie proste.

Łysoń – wiedza i pasja przelane w woskową formę.

Naszym głównym dostawcą świec woskowych jest firma Łysoń, bez wątpienia największy producent świec woskowych w Polsce i jeden z największych w Europie. Łysoń to synonim woskowej jakości i różnorodności. W ofercie tego producenta znaleźć można ponad 150 woskowych świec i ozdób, podzielonych na różne grupy i kategorie tematyczne. Zaczynając od tradycyjnych lanych świec z wosku pszczelego o klasycznych formach, w kształcie kuli, sześcianu, walca czy stożka. Przez wyjątkowo rozbudowaną ofertę ozdobnych świec woskowych wszelakich kształtów i kolorów. Kategorie produktów okazjonalnych, jak seria bożonarodzeniowa, wielkanocna czy walentynkowa. Po ręcznie zwijane świece z węży pszczelej, klasyczne podgrzewacze, świece stołowe czy produkty z barwionego wosku. Naturalne świece Łysoń to nie tylko wspaniałe ozdoby, ale również przedmioty codziennego użytku. Mają właściwości relaksujące, przepięknie pachną, pozytywnie wpływają na powietrze oraz otoczenie.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl