(2)
119,00 zł

100% Olejek  Manuka 10 ml. -  Skuteczny w przypadku stanów zapalnych skóry Czysty 100% Olejek Manuka jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. 

Olejek manuka – dlaczego warto mieć go w domowej apteczce?

  (0)

Nowozelandzkie miody manuka cieszą się zainteresowaniem na całym świecie, jednak miód to niejedyny produkt, jaki można uzyskać z tego niezwykłego krzewu. Coraz większą popularność zdobywają olejki manuka, które pozyskuje się z liści krzewu Leptospermum scoparium. Dzięki szerokiemu zastosowaniu i licznym właściwościom zdrowotnym olejek manuka z powodzeniem trafia do domowych apteczek.

Olejek manuka – właściwości i zastosowanie

Dlaczego warto mieć w domowej apteczce olejek manuka? Właściwości olejku sprawiają, że jest to uniwersalny produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym wspomaga między innymi leczenie stanów zapalnych skóry oraz problemów związanych z układem oddechowym. Aby cieszyć się właściwościami produktu, należy kupować wyłącznie oryginalny olejek manuka. Na co pomoże olejek z krzewu Leptospermum scoparium?

Olejek manuka – zastosowanie:

  • wsparcie leczenia chorób i stanów zapalnych skóry: opryszczka, wrzody, trudno gojące się rany, odleżyny, skaleczenia, poparzenia, zapalenie zewnętrznych organów płciowych, łojotok, ukąszenia owadów, grzybica stóp i paznokci, odciski, alergie skórne, trądzik,
  • łagodzenie dolegliwości bólowych: bóle kości, mięśni i stawów, bóle reumatyczne, zmęczone stopy,
  • wsparcie układu oddechowego: bakteryjne i wirusowe infekcje dróg oddechowych, przeziębienie, grypa, choroby gardła, zapalenie migdałów, zapalenie oskrzeli, nieżyt gardła, zapalenie zatok, męczący kaszel, zalegająca wydzielina (może być stosowany jako płukanka, kompres, inhalacja lub środek do nacierania),
  • wsparcie układu nerwowego: zaburzenia funkcji systemu nerwowego, napięcia nerwowe,
  • łagodzenie dolegliwości związanych z jamą ustną: bóle zębów, choroby dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, osad na zębach, profilaktyka kamienia nazębnego i paradontozy.

Ile kosztuje olejek manuka?

Podobnie jak miód, również olejek manuka nie należy do najtańszych produktów. Dlaczego? Z kilku prostych przyczyn. Krzewy Leptospermum scoparium występują wyłącznie w Nowej Zelandii, co wiąże się z rozbudowaną logistyką i kosztami transportu. Co więcej, pozyskiwanie olejku wcale nie jest proste. Aby otrzymać produkt, należy podgrzewać liście, a następnie odparować i odizolować olejek manuka. Cena wiąże się również z tym, że liście pozyskiwane są ręcznie z dziko rosnących krzewów, a sam proces destylacji może trwać ponad 30 godzin. Ze 100 g liści manuka pozyskuje się średnio 17 g olejku, a za 10 ml olejku zapłacimy ok. 100 zł.

Gdzie kupić oryginalny olejek z manuka?

Na rynku dostępne są podróbki, dlatego warto kupować olejek z manuka od sprawdzonych dostawców. Jak rozpoznać oryginał? Przede wszystkim musi to być 100% olejek manuka, bez żadnych domieszek, które mogłyby obniżać cenę. Zawsze czytaj więc skład produktu, w którym nie powinno się znaleźć nic prócz czystego olejku. Po drugie, wybieraj wyłącznie produkty od znanych producentów z Nowej Zelandii, takich jak PARRS Products – to nowozelandzka firma rodzinna działająca od 1951 roku. Oryginalny olejek manuka PARRS znajdziesz w ofercie Świata Miodów!

WYBRANE PRODUKTY Z OFERTY OLEJKÓW MANUKA

(2)
119,00 zł

100% Olejek  Manuka 10 ml. -  Skuteczny w przypadku stanów zapalnych skóry Czysty 100% Olejek Manuka jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. 

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Góra