Miód wrzosowy 380g Nikończuk

P.BEE_026

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

52,50 zł

Zyskujesz 52 pkt [?]

Nazywany 'Królem Miodów', ponieważ trudność i pracochłonność w pozyskaniu, a także mała ilość wrzosowisk w Polsce sprawia, że dostępny jest w nielicznych pasiekach. Pozyskiwany jest od pszczół w okresie wakacyjnym - od lipca do października, z kwiatów wrzosu. Z 'pól wrzosowych' pszczoły zbierają nektar na miód o konsystencji galaretki, który urzeka zapachem wrzosu i niezapomnianym, gorzkawym smakiem, co nie oznacza że nie jest słodki. Ma bardzo przyjemny, delikatny smak i aromat przypominający zapach kwiatów wrzosu. Ma barwę jasnobrunatną z jaśniejszym lub ciemniejszym rubinowym odcieniem. Galareta robi się w nim stosunkowo szybko. Po ewentualnym skrystalizowaniu robi się pomarańczowy rzadziej ciemnobrunatny. Ma on wtedy konsystencje drobnoziarnistą. W smaku jest lekko gorzki ze słodkim dnem. 'W oddali' wyczuwa się też nutę ostrości. Dość mocno wyczuwalny jest zapach wrzosu co powoduje, że jest on tak aromatyczny.

nikonczuk_1.jpg   manuka2_graf.png   manuka3_graf.png
Początki pszczelarstwa pasieki Nikończuk sięgają roku 1888, kiedy to Paweł Nikończuk rozpoczął swoją przygodę z pszczołami w Żerocinie na południowym Podlasiu.   W pasiece Nikończuk, priorytetem jest podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.   Z tego powodu miody Nikończuk są znanym przysmakiem w Polsce i na świecie, słynąc z wyjątkowej jakości, wspaniałego aromatu oraz wspaniałego smaku.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: BeeBee Nikończuk
Pasieka Rodzinna Zdzisław Nikończuk i Syn Bartosz znajduje się we wsi Pruszyn, oddalonej o kilkanaście kilometrów na wschód od Siedlec. W miodach BeeBee zawarta jest rodzinna tradycja sięgająca roku 1888, zakorzeniona na czystym i urokliwym Podlasiu. Okresowo ule stacjonują w miejscach występowania pożytków, głównie we wschodniej części Polski.
Miody i pozostałe produkty BeeBee Nikończuk są nalewane i pakowane wyłącznie ręcznie. To co charakteryzuje tę pasiekę, to podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy w kategorii daru. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.

Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Rubinowa
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny aksamitny
Czas krystalizacji miodu Bardzo krótki (1-3 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Podlasie
Czas zbiorów miodu Jesień
Gramatura miodu Mała (100 – 500g)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2019
Ocena 
18-09-2020

Cudowny, intensywny smak i aksamitna konsystencja

Dawno nie jadłem takiego miodu, wow i tyle. Polecam szczerze spróbować. Kupiłem Tacie jako drobny upominek, taki smakołyk ale po spróbowaniu musiałem kupić też dla siebie.

Napisz opinię

Napisz opinię

Miód wielokwiatowy z wrzosem 1200g Jakubiec

Miód wielokwiatowy z wrzosem 1200g Jakubiec

Miód wielokwiatowy w smaku jest bardzo zróżnicowany, zależnie od składu nektaru, na ogół jednak jest łagodny, słodki.

Produkty powiązane

Góra