Miód spadziowy ze spadzi iglastej 650g Eko Bałon

P.BAŁ_006

48,00 zł

Zyskujesz 48 pkt [?]

Miód ciemno-szarozielony, o delikatnym smaku, lekko słodki, czasem gorzkawy, a nawet kwaśny, z lekkim zabarwieniem żywicznym i „leśnym aromatem”.
Odmiany wiosenne są zwykle jaśniejsze od odmian letnich. Po skrystalizowaniu przybierają barwę ciemnobrązową z odcieniem szarym lub zielonkawym. Ze względu na swoje właściwości polecany dla dzieci. Pozyskiwany przez pszczoły ze spadzi roślin iglastych, takich jak: jodła, świerk, sosna i modrzew (w Polsce przeważają miody ze spadzi jodłowej i świerkowej). W składzie miodu spadziowego znajdują się zazwyczaj niewielkie ilości miodu nektarowego.
Miody spadziowe charakteryzują się dużą lepkością i gęstością, długo i nierównomiernie krystalizują, co ma związek z zawartością trójcukru melecytozy, zwanego inaczej cukrem spadziowym. Im więcej tego cukru tym krystalizacja jest szybsza. Oprócz niego w spadzi występują cukry niekorzystne dla pszczół, tj: rafinoza, galaktoza i mannoza, stąd miody spadziowe nie stanowią dobrego pokarmu dla pszczół.
W porównaniu z miodami nektarowymi odznaczają się z reguły wyższą zawartością związków azotowych, mineralnych, dekstryn, enzymów, kwasów organicznych i substancji antybiotycznych, zawierają cukry proste – glukozę i fruktozę oraz sacharozę i melecytozę.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: Pasieka EKO BAŁON
Gospodarstwo Pszczelarskie "Eko Bałon", to jedno z wiodących gospodarstw pasiecznych południowo-wschodniej Polski. Tradycja pszczelarska kontynuowana jest już w trzecim pokoleniu. Duże doświadczenie praktyczne oraz stała kontrola jakości produktów pozwalają produkować miody najwyższej jakości pochodzące między innymi z ekologicznie czystych terenów Jaśliskiego Parku Krajobrazowego, w tym m.in. podkarpackiego miodu spadziowego, oznaczonego unijnym znakiem Chroniona Nazwa Pochodzenia. Od 2008 r. posiada certyfikat gospodarstwa ekologicznego.
Czas wysyłki 24 godziny

Napisz opinię

Miód spadziowy ze spadzi iglastej 650g Eko Bałon

Miód spadziowy ze spadzi iglastej 650g Eko Bałon

Ekologiczny miód z Podkarpacia, o delikatnym lekko słodkim smaku, z domieszką minimalnej goryczki, z lekkim zabarwieniem żywicznym i „leśnym aromatem”.

 

Produkty powiązane

Góra