Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

KUJAW_0020

Bądź pierwszy, napisz opinię!

89,90 zł

Zyskujesz 89 pkt [?]

Miody spadziowe są bogatsze w substancje mineralne i organiczne pochodzenia roślinnego niż miody nektarowe, gdyż powstają z soku roślinnego pobranego i odfiltrowanego z części białek przez mszyce lub czerwce. Dzięki temu miody spadziowe są subiektywnie nieco mniej słodkie, ciemniejsze, zielonkawe, a czasem prawie czarne. To za sprawą grzybów i glonów rozwijających się w spadzi.

Miód spadziowy z dużą zawartością spadzi iglastej, o czym świadczy głęboki, jasno-zielonkawy kolor patoki, wpadający lekko w brąz. Intensywny w smaku, z wysublimowaną słodyczą, pachnie lasem w całej swej kresie. Świetny dodatek do sosów i marynat mięs czerwonych, owoców leśnych, nabiału, w którym 'gubi' swój ciężki, leśny aromat.

100% miód naturalny

Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Czarnobrązowa
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny aromatyczny
Czas krystalizacji miodu Średni (6-12 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Kujawy i Pomorze
Czas zbiorów miodu Późne Lato
Gramatura miodu Duża (powyżej 1kg)
Miody Surowe RAW Tak
Rok zbiorów 2020

Napisz opinię

Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

Miody spadziowe są bogatsze w substancje mineralne i organiczne pochodzenia roślinnego niż miody nektarowe, gdyż powstają z soku roślinnego pobranego i...

Produkty powiązane

Góra