Miód z mleczkiem pyłkiem i propolisem 450g Zdrowie z Ula Barć Kamianna

P.KAMIA_014

Bądź pierwszy, napisz opinię!

46,90 zł

Zyskujesz 46 pkt [?]
  Regenerująca mieszanka miodu, mleczka pszczelego (0,5%), pyłku kwiatowego (10%), propolisu (0,5%).

  Mleczko pszczele - pokarm wszystkich pszczelich larw do 3 dnia życia, larw, z których powstają matki pszczele do 5 dnia życia oraz matek pszczelich przez całe życie.
  Pyłek - obok miodu jest podstawowym pokarmem pszczół.
  Propolis (kit pszczeli) - balsamiczno-żywiczna substancja, zbierana przez pszczoły robotnice z pączków i młodych pędów topoli, brzozy, świerku, kasztanowca i innych drzew liściastych i iglastych oraz roślin. Powlekają nim wgłębienia, uszkodzenia i szpary w ścianach ula, regulują szerokość „wylotka” na zimę.

  Wartości odżywcze *

  Średnia zawartość w 100g *

  Przedział w 100g *

  Wartość energetyczna

  320 kcal300 - 340 kcal

  Tłuszcze

  0 g0 g

  w tym kwasy tłuszczowe nasycone

  0 g0 g

  Węglowodany

  81 g78 - 83 g

  w tym cukry

  75 g70 - 80 g

  Białko

  0,4 g0,2 - 0,6 g

  Sól

  0 g0 g

  * Podane powyżej przedziały i uśrednione wartości dotyczą miodu naturalnego. Z uwagi na brak szczegółowych danych przekazywanych przez pszczelarzy, nie możemy podać dokładnych wartości odżywczych każdego produktu. W ramach tej grupy produktowej mieści się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset (świat) gatunków miodów naturalnych różnego pochodzenia. Ich wartości odżywcze mieszczą się zazwyczaj w podanych przedziałach uśrednionych dla lepszego zobrazowania najbardziej prawdopodobnych parametrów właściwości odżywczych.

  Informacje alergiczne: Miodu naturalnego nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele.

  miód wielokwiatowy, mleczko pszczele 0,3%, pyłek kwiatowy 10%, propolis 0,5%

  Kilka słów o producencie: Pasieka Barć Kamianna
  Kamianna – wioska położona po środku trójkąta utworzonego przez takie miasta jak Krynica-Nowy Sącz – Grybów. Otoczona koroną gór porośniętych lasami, głównie jodłowymi. Stwarza to niepowtarzalny mikroklimat. Lasy tworzą naturalny filtr, dzięki któremu jest tu spokój, czysta woda, czyste powietrze i czysta gleba.
  Pasieka znajduje się na wysokości około 650 m n.p.m. w górach, pośrodku lasów szpilkowych (głównie jodła). Sprawia to, że pszczołom żyje się tu trudniej, ponieważ klimat jest ostry. Okres zimowy trwa tutaj prawie 6 miesięcy, wegetacja około 190 dni, a wiec 2-3 tygodnie krócej aniżeli w innych regionach.
  Głównym pożytkiem, który występuje w tej okolicy jest spadź szpilkowa, która występuje od czerwca aż do października. Apogeum zbiorów przypada na sierpień – wrzesień. Sprawia to, że pszczoły są wymęczone pracą i nie mają czasu aby się zregenerować i właściwie przygotować do zimowli. Zostają więc tylko najmocniejsze i z nich selekcjonuje się pszczoły łagodne, zimotrwałe oraz odporne na choroby. Środowisko jest nie skażone, na halach kwitnie mnóstwo różnych kwiatów, a to pozwala pozyskać produkty pszczele dobrej jakości. To wszystko spowodowało, że postanowiliśmy zająć się selekcją z pszczół, które tu już zastaliśmy. W największym procencie to pszczoła rasy Kraińskiej. Każdy sezon pszczelarski pozwala testować pszczoły i z pośród najlepszych wybierać materiał, który wykazuje cechy żądane.
  Czas wysyłki0.000000
  Opakowanie0.000000
  Promocje500.000000
  Czas krystalizacji mioduPasieka Barć Kamianna
  Kraj pochodzenia miodów24 godziny
  Gramatura mioduBrązowa
  Rok zbiorówPłynna (Patoka)
  Wartość energetyczna/w100g/100mlDelikatny słodki
  Tłuszcz (w 100g/ml)Bardzo krótki (1-3 mies.)
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone (w 100g/ml)Polska
  Węglowodany (w 100g/ml)Małopolska
  w tym cukry (w 100g/ml)Lato
  Błonnik (w 100g/ml)Mała (100 - 500g)
  Białko (w 100g/ml)2021

  Napisz opinię

  Miód z mleczkiem pyłkiem i propolisem 450g Zdrowie z Ula Barć Kamianna

  Miód z mleczkiem pyłkiem i propolisem 450g Zdrowie z Ula Barć Kamianna

  Regenerująca mieszanka miodu, mleczka pszczelego (0,5%), pyłku kwiatowego (10%), propolisu (0,5%).Mleczko pszczele - pokarm wszystkich pszczelich larw do 3 dnia...

  Produkty powiązane

  Góra