Propolis w miodzie 400g Jakubiec

P.JAKU_101

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

37,49 zł

Zyskujesz 37 pkt [?]

Propolis czyli kit pszczeli jest balsamiczno-żywiczną substancją zbieraną przez pszczoły robotnice z pączków i młodych pędów topoli, brzozy, świerku, kasztanowca i innych drzew liściastych i iglastych oraz roślin. Barwa jest zróżnicowana w zależności od surowca z którego propolis powstaje, od żółto-zielonej do ciemnobrązowej, prawie czarnej. Kit służy pszczołom głównie jako materiał uszczelniający i dezynfekujący. Powlekają nim wgłębienia, uszkodzenia i szpary w ścianach ula, regulują szerokość „wylotka” na zimę. Pokrywają też nim („mumifikują“ – w celu zapobieżenia ich rozkładowi) ciała martwych szkodników, które wtargnęły do ula (ryjówki, myszy), a których, ze względu na rozmiary, nie są w stanie usunąć na zewnątrz.

Miód - w wielu kulturach zwany „płynnym złotem”, był pierwszym w historii dodatkiem słodzącym.

W nordyckiej Walhalli, pod czujnym okiem Odyna, polegli w chwale, na polu boju wojownicy popijają miód z rogów podawanych przez Walkirie.

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że pszczoły, to ożywione łzy boga słońca Ra. Owady te były otaczane wielkim kultem, a miód mogli spożywać tylko najwięksi dostojnicy.

„Rzeczy pierwszej potrzeby dla życia człowieka – to: woda, ogień, żelazo i sól, mąka pszenna, mleko i miód…” – czytamy w Mądrościach Syracha.

Biblijna „ziemia obiecana” płynęła mlekiem i miodem. Król Salomon radził: „Jedz synu miód, bo jest dobry i przedłuży dni twego żywota”.

Gościł na stołach bogatej szlachty za Króla Kazimierza i ubogich chłopów jeszcze za panowania Piastów.

Miód jest stosowany w medycynie od ponad 4000 lat i doskonale znane są jego niezwykłe właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Może być wykorzystywany do leczenia wielu problemów zdrowotnych, od infekcji bakteryjnych górnych dróg oddechowych przez problemy gastryczne i choroby oczu, po choroby skóry czy poparzenia. Był używany do celów leczniczych przez samego Arystotelesa i Dioscoridesa.

Najstarszy dowód na podbieranie miodu pszczołom pochodzi sprzed 6 tys. lat i znajduje się na ścianie hiszpańskiej jaskini w Arana koło Walencji. Rysunek naskalny przedstawia wspinającego się na drzewo po miód człowieka, wokół którego latają pszczoły.

100% miód naturalny, propolis ok. 5%

Gospodarstwo Pasieczne Tomasz i Józef Jakubiec jest kontynuacją rodzinnej tradycji od 1958r. Posiadają obecnie kilkuset pniową pasiekę o charakterze rozwojowym. Oferowane produkty pochodzą wyłącznie z własnych pasiek położonych w najczystszych rejonach Polski. Ule są przewożone kilkakrotnie w ciągu sezonu, co wpływa na różnorodność gatunków miodu. na każdym etapie produkcji i przygotowania miodu do sprzedaży, utrzymywana jest stał dbałość o jak najwyższą jakość produktów. Efektem ego są dojrzałe miody o niskiej zawartości wody i wysokiej aktywności enzymatycznej. Miody w większości przypadków są skrystalizowane i nie są poddawane procesowi dekrystalizacji (podgrzewaniu). Dbałość o czystość gatunkową miodów sprawia, że miody charakteryzują się dużą różnorodnością smaków i zapachów. Gospodarstwo Pasieczne Tomasz i Józef Jakubiec jest laureatem I Nagrody za „Najsmaczniejszy miód” w Kamiennej, cztery złote medale na Międzynarodowych Targach Pszczelarskich w Lublinie w latach 2002, 2003, 2005, 2006 oraz licznych nagród i wyróżnień za najlepszy produkt.

Pasieka Jakubiec – polskie miody od 1958 roku

W Świecie Miodów nie brakuje produktów pszczelich z całego świata, lecz jesteśmy najbardziej dumni ze współpracy z lokalnymi pasiekami. Prawdziwy miód pochodzi z pasieki, a nie z laboratorium i wytwarzany jest z szacunkiem dla pszczół. Z dumą przedstawiamy miody z pasieki Jakubiec, które stanowią dużą część naszej oferty miodów polskich. Gospodarstwo Pasieczne Tomasz i Józef Jakubiec zostało założone w 1958 roku i do dziś pozostaje rodzinną pasieką wędrowną. Ideą pasieki wędrownej jest możliwość corocznej zmiany obszaru, z którego pozyskiwany jest pożytek. Ule w pasiece wędrownej mogą być rozlokowane w kilku różnych lokalizacjach oddalonych od siebie nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Miody od A do W, czyli pełna paleta produktów pszczelich

W ofercie pasieki znajdują się zarówno popularne, jak i unikalne miody. Pasieka Jakubiec dba o różnorodność gatunkową swoich miodów, przewożąc ule kilka razy w ciągu sezonu. W ten sposób od lat pozyskuje wysokiej jakości miody akacjowe, gryczane, klonowe, leśne, lipowe, spadziowe, rzepakowe, wielokwiatowe i wrzosowe. W ofercie pasieki nie brak również pysznych i aromatycznych połączeń, takich jak miody lipowo-spadziowe, nektarowo-spadziowe czy nawłociowo-gryczane. Oprócz samych miodów pasieka Jakubiec wytwarza też inne produkty pszczele, w tym odsklepiny z miodem do żucia, pierzgę całą suchą, pierzgę mieloną w miodzie, propolis w miodzie i pyłek kwiatowy.

Naturalnie, że z Polski!

Pasieka Jakubiec dba o najwyższą jakość swoich produktów pszczelich, skrupulatnie kontrolując każdy etap produkcji. Efektem starań są dojrzałe miody o wysokiej aktywności enzymatycznej i niskiej zawartości wody. Miody ulegają naturalnej krystalizacji i proces ten nie jest odwracany przez producenta wskutek podgrzewania. W trosce o czystość gatunkową miody z Gospodarstwa Pasiecznego wyróżniają się cechami charakterystycznymi dla poszczególnych odmian. Produkty pszczele z pasieki Jakubiec były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, a do najważniejszych nagród należą: złoty medal w kategorii „Najsmaczniejszy Miód” w Kamiennej oraz 4 złote medale na Międzynarodowych Targach Pszczelarskich w Lublinie w latach 2002, 2003, 2005 i 2006.

Czas wysyłki 24 godziny
Ocena 
06-01-2021

Jakubiec jest ok

Tylko opakowanie w takim kształcie że nigdy nie mogę wybrać do końca

Napisz opinię

Napisz opinię

Propolis w miodzie 400g Jakubiec

Propolis w miodzie 400g Jakubiec

Propolis czyli kit pszczeli jest balsamiczno-żywiczną substancją zbieraną przez pszczoły robotnice z pączków i młodych pędów topoli, brzozy, świerku, kasztanowca...

Produkty powiązane

Góra