Grecki miód Sosnowy 450g Melidoron

MELI_0014

Bądź pierwszy, napisz opinię!

37,50 zł

Zyskujesz 37 pkt [?]

Ten rodzaj miodu jest produkowany tylko w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego i oczywiście w Grecji. 65% całkowitej produkcji miodu w Grecji to miód sosnowy pochodzący od owada zwanego „Marchalina Hellinica”, znanego również jako „Mszyca Wełnista” lub „Robotnica Sosnowa”. Sosna jest najważniejszą rośliną pszczelą w Grecji, a wytwarzany przez nią miód charakteryzuje się charakterystycznym aromatem i specjalnym, niezbyt słodkim smakiem.
Miód sosnowy
Pasieki Melidoron zbierany jest w lasach sosnowych Arkadii na Peloponezie i Evii na wysokości od 800 do 1300 m npm, wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (wrzesień-październik). Miód z sosny wiosennej posiada jaśniejszą barwę, oraz wyraźniejszy i bardziej aromatyczny smak. Miód sosnowy krystalizuje wolno ze względu na niską zawartość glukozy. Jego ogromna wartość odżywcza jest oparta na różnych substancjach, które go tworzą. Najważniejsze z nich to pierwiastki śladowe.

Po zebraniu miód jest starannie przygotowywany i rozlewany do szklanych słoików bezpośrednio w siedzibie Pasieki Melindron. Cały proces, od momentów zbioru nie przekracza jednego miesiąca. Następnie miód jest przechowywany w ciemnym, suchym miejscu w niskiej temperaturze, gotowy do spożycia. Niezrównana grecka natura w połączeniu z troską i pracowitością rodziny Fasilis zapewnia produkty doskonałej jakości.

Przechowywać w chłodnym, suchym, ciemnym i bezwonnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Miód Sosnowy ulega powolnej krystalizacji. Krystalizacja miodu to naturalny proces, który zależy wyłącznie od pochodzenia roślinnego.

Szczególnie polecany jako dodatek do: dojrzałych serów.

Informacje dodatkowe:

  • Kategoria: Miody Spadziowe
  • Barwa: Ciemna
  • Smak: Lekko słodki
  • Zapach: mocny, aromatyczny
  • Czas krystalizacji: powyżej 18 miesięcy
  • Czas zbiorów: kwiecień – maj, wrzesień - październik
  • Region: Peloponez-Evia

Producent:

Miód sosnowy 100%

Rodzinna firma Melidoron od ponad 65 lat rozwija i pielęgnuje pszczelarskie tradycje, zamiłowanie do greckiego miodu, pszczół i greckiej natury. Troska i pracowitość rodziny Fasilis zapewnia odpowiednie standardy i produkty doskonałej jakości. Inwestując, wprowadzając innowacje i rozwijając firmę w tym trudnym dla Grecji okresie ekonomicznym. Wszystko to w celu zapewnienia konsumentom szeroką gamę wysokiej jakości miodów i pszczelich suplementów pochodzących z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia), dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melindron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

Czas wysyłki 24 godziny

Napisz opinię

Grecki miód Sosnowy 450g Melidoron

Grecki miód Sosnowy 450g Melidoron

Ten rodzaj miodu jest produkowany tylko w południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego i oczywiście w Grecji. 65% całkowitej produkcji miodu w Grecji to miód...

Produkty powiązane

Góra