Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0016

Bądź pierwszy, napisz opinię!

62,90 zł

Zyskujesz 62 pkt [?]

To nie jest ziołomiód - miód pomieszany z liśćmi mięty, to nie jest miód z dodatkiem syropu miętowego. To niezwykle rzadki miód odmianowy z nektaru mięty pieprzowej. Wyjątkowo kapryśny i uzależniony od idealnej pogody. Mięta pieprzowa dla pełnego rozwoju i kwitnięcia potrzebuje zarówno zrównoważonego deszczu, jak i pełnego, ostrego słońca, a taka pogoda w parze występuje w Polsce niesłychanie rzadko w ostatnich latach.
Wspaniały polski miód o wielu właściwościach, fenomenalny dodatek do lemoniad na bazie cytrusów z dodatkiem lodu, a także do koktajli z owoców na bazie jogurtów. Sałatki z sezonowych warzyw z dodatkiem ziół i tego miodu przenoszą na nowy poziom - pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, szałwia, bazylia, lawenda... a do tego miód miętowy - BAJKA.

Mięta wyczuwalna w słodyczy miodu, zaskakujący swoją świeżością i innością. Kolor ciężki do zdefiniowania, patoka waha się między czerwienią, a zielenią. Stosunkowo szybko krystalizuje, a krupiec staje się żółto-piaskowo-jasnopomarańczowy.

100% miód naturalny

Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Brązowa
Konsystencja miodu Skrystalizowana (Krupiec)
Smak miodu Intensywny aromatyczny
Czas krystalizacji miodu Krótki (4-6 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Mazowsze
Czas zbiorów miodu Lato
Gramatura miodu Mała (100 - 500g)
Miody Surowe RAW Tak
Rok zbiorów 2020

Napisz opinię

Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

To nie jest ziołomiód - miód pomieszany z liśćmi mięty, to nie jest miód z dodatkiem syropu miętowego. To niezwykle rzadki miód odmianowy z nektaru mięty...

Produkty powiązane

Góra