Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0016

Bądź pierwszy, napisz opinię!

62,90 zł

Zyskujesz 62 pkt [?]

To nie jest ziołomiód - miód pomieszany z liśćmi mięty, to nie jest miód z dodatkiem syropu miętowego. To niezwykle rzadki miód odmianowy z nektaru mięty pieprzowej. Wyjątkowo kapryśny i uzależniony od idealnej pogody. Mięta pieprzowa dla pełnego rozwoju i kwitnięcia potrzebuje zarówno zrównoważonego deszczu, jak i pełnego, ostrego słońca, a taka pogoda w parze występuje w Polsce niesłychanie rzadko w ostatnich latach.
Wspaniały polski miód o wielu właściwościach, fenomenalny dodatek do lemoniad na bazie cytrusów z dodatkiem lodu, a także do koktajli z owoców na bazie jogurtów. Sałatki z sezonowych warzyw z dodatkiem ziół i tego miodu przenoszą na nowy poziom - pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, szałwia, bazylia, lawenda... a do tego miód miętowy - BAJKA.

Mięta wyczuwalna w słodyczy miodu, zaskakujący swoją świeżością i innością. Kolor ciężki do zdefiniowania, patoka waha się między czerwienią, a zielenią. Stosunkowo szybko krystalizuje, a krupiec staje się żółto-piaskowo-jasnopomarańczowy.

100% miód naturalny

Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Brązowa
Konsystencja miodu Skrystalizowana (Krupiec)
Smak miodu Intensywny aromatyczny
Czas krystalizacji miodu Krótki (4-6 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Mazowsze
Czas zbiorów miodu Lato
Gramatura miodu Mała (100 – 500g)
Miody Surowe RAW Tak
Rok zbiorów 2020

Napisz opinię

Miód Warszawski lipowo-żmijowcowy 420g Pszczelarium

Miód Warszawski lipowo-żmijowcowy 420g Pszczelarium

Produkty powiązane

Góra