Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0005

28,00 zł

Zyskujesz 28 pkt [?]

Bardzo rzadko spotykany miód nektarowy. Wspaniały, lekki aromat, w smaku nienarzucający się, niezbyt słodki. Jasny, słomkowo-kremowy kolor (jaśniejący wraz z krystalizacją). Delikatny, owocowy smak, wyczuwalne cytrusy, dalej tajemniczy i nęcący zapach wiśni, niby niewyczuwalny i niezauważalny, ale w drugim dnie gładki, aksamitny, niesiony letnim wiatrem z odległych sadów wiśniowych z pięknych Kujaw.

100% miód naturalny

Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
Czas wysyłki24 godziny

Napisz opinię

Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

Lekki, orzeźwiający i lekki jak powiew wiosny i lata. Dla miłośników miodów owocowych, do codziennego spożywania.

Produkty powiązane

Góra