Miód leśny spadziowo-nektarowy 380g Eko-Barć

P.BARC_033

Bądź pierwszy, napisz opinię!

43,90 zł

Zyskujesz 43 pkt [?]

Miód leśny powstał z myślą o smakoszach i poszukiwaczach aromatów. Pszczoły zaklęły w tej ciemno-bursztynowej słodyczy zapach malin oraz leśnych ziół i kwiatów. Skupia w sobie działanie ziół z nektarów, z których powstaje. Połączone właściwości mniszka lekarskiego, maliny, kruszyny, szałwii lekarskiej, dziurawca i rumianku powodują, że miód leśny, jest prawdziwym 'lekiem na każde zło'. Miód o zapachu leśnych kwiatów i dzikiej maliny. Doskonale komponuje się z deserami, kremami lub jogurtem. Jest bardzo wrażliwy na wysokie temperatury, dlatego najlepiej spożywać go na zimno.

100% miód naturalny

Pasieka "Eko-Barć" rodziny Patalas, to pierwsza pasieka w Polsce wytwarzająca produkty pszczele zgodnie z kryteriami stowarzyszenia "Ekoland", które zrzesza producentów żywności ekologicznej, produkowanej w zgodzie z naturą, nie stosuje się syntetycznych środków ochrony roślin (pestycydów, fungicydów, herbicydów itd.), nie stosuje się substancji czynnych takich jak antybiotyki, hormony, przyspieszacze wzrostu.
Pasieka Eko-Barć jest usytuowana w Borach Człuchowskich, w zachodniej części Borów Tucholskich (dokładnie w osadzie Biernatka), o największej lesistości w kraju, na obszarze którego występuje wysoki odsetek lasów mieszanych. Miody z tej Pasieki są „żywe” – aktywne biologicznie, tłoczone na zimno, następnie pakowane ręcznie, nie podgrzewane, w związku z czym szybko krystalizują, nie są stabilizowane chemicznie. Fenomen miodów tkwi w rodzinnych sekretach i patentach jego produkcji i wytwarzania.

Polskie miody ekologiczne z pasieki Eko-Barć

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z najlepszymi polskimi pasiekami zlokalizowanymi w różnych regionach kraju. Dostawcą miodu z Borów Człuchowskich jest pasieka Eko-Barć usytuowana w osadzie Biernatka, w zachodniej części Borów Tucholskich. Na tym obszarze znajduje się najwięcej lasów mieszanych w całym kraju, dzięki czemu w ofercie pasieki nie brakuje miodów leśnych i spadziowych. W 2009 roku słynny miód leśny z Biernatki został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych województwa pomorskiego. Historia pasieki rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej i sięga 1954 roku – to właśnie wtedy ojciec obecnych właścicieli założył 20 uli i rozpoczął produkcję miodu. W ciągu półwiecza pasieka znacząco się rozrosła i dziś liczy aż 800 uli!

Ekologiczne miody bez chemicznych dodatków

Pasieka Eko-Barć rodziny Patalas jako pierwsza w Polsce uzyskała Atest Ekologiczny Stowarzyszenia Ekoland, który potwierdza najwyższą jakość produkowanych miodów. Wytwarzając swoje ekologiczne miody, pasieka Eko-Barć nie stosuje antybiotyków, hormonów, pestycydów oraz innych chemicznych środków ochrony roślin i przyspieszaczy wzrostu. Co więcej, pasieka leży na terenach słynących z czystego powietrza i tradycyjnego rolnictwa. Fenomen miodów z Borów Człuchowskich tkwi w rodzinnej tradycji, pracy w harmonii z naturą i metodach przyjaznych środowisku.

Czym wyróżniają się miody Eko-Barć?

Miody z Pasieki Eko-Barć nazywane są „żywymi” i „aktywnymi biologicznie”. Oznacza to, że produkty pszczele z Biernatki są tłoczone na zimno i ręcznie pakowane. Producent nie podgrzewa również miodów i nie stabilizuje ich chemicznie, czego dowodem jest szybka krystalizacja. Cechą charakterystyczną miodów z pasieki Eko-Barć jest również brak standaryzacji, co wpływa na unikalność każdego słoika. Dzięki temu, że miody z jednej pasieki mogą różnić się kolorem i smakiem, każdy kolejny słoik stanowi niespodziankę. W ofercie Pasieki znajdują się nie tylko miody, lecz również inne wartościowe produkty pszczele, takie jak pyłek czy propolis.

Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Brązowa
Konsystencja miodu Skrystalizowana (Krupiec)
Smak miodu Delikatny aromatyczny
Czas krystalizacji miodu Bardzo krótki (1-3 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Pomorze
Czas zbiorów miodu Lato
Gramatura miodu Mała (100 - 500g)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2019

Napisz opinię

Miód leśny spadziowo-nektarowy 380g Eko-Barć

Miód leśny spadziowo-nektarowy 380g Eko-Barć

Miód leśny powstał z myślą o smakoszach i poszukiwaczach aromatów. Pszczoły zaklęły w tej ciemno-bursztynowej słodyczy zapach malin oraz leśnych ziół i kwiatów....

Produkty powiązane

Góra