Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

P.KAMIA_019

Bądź pierwszy, napisz opinię!

67,90 zł

Zyskujesz 67 pkt [?]

Miód nawłociowy jest stosunkowo nową i rzadką odmianą miodu w Polsce. Powstaje z nektaru rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą. Nawłoć pospolita, to roślina bardzo cenna dla pszczelarzy i zielarzy, ale i dla samych pszczół. Kwiaty nawłoci kwitną na przełomie sierpnia i września, aż do późnej jesieni, nawet do pierwszych przymrozków, dzięki czemu pszczoły mogą przetrwać zimę. Ze względu na fakt, że w czasie, kiedy nawłoć nektaruje najintensywniej, pszczoły z reguły zaczynają przygotowania do zimy, a większość pszczelarzy przygotowuje rodziny pszczele do zimowli, jest on zdecydowanie trudniej dostępny aniżeli inne rodzaje miodów. Tak więc chcąc uzyskać miód nawłociowy, pszczelarze muszą zadbać o późne zakarmienie pszczół na zimę.
Dobry miód nawłociowy ma kolor od żółtego po piękny jasno-bursztynowy. W smaku jest słodki, ale przez tę słodycz przebija lekko kwaśno-gorzki smak i przyjemny aromat (trzeba tylko pamiętać o zamykaniu słoika, bo miód szybko 'łapie' obce zapachy). Dość szybko krystalizuje, tworząc apetyczny krem, który można łatwo rozsmarować na pieczywie.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: Pasieka Barć Kamianna
Kamianna – wioska położona po środku trójkąta utworzonego przez takie miasta jak Krynica-Nowy Sącz – Grybów. Otoczona koroną gór porośniętych lasami, głównie jodłowymi. Stwarza to niepowtarzalny mikroklimat. Lasy tworzą naturalny filtr, dzięki któremu jest tu spokój, czysta woda, czyste powietrze i czysta gleba.
Pasieka znajduje się na wysokości około 650 m n.p.m. w górach, pośrodku lasów szpilkowych (głównie jodła). Sprawia to, że pszczołom żyje się tu trudniej, ponieważ klimat jest ostry. Okres zimowy trwa tutaj prawie 6 miesięcy, wegetacja około 190 dni, a wiec 2-3 tygodnie krócej aniżeli w innych regionach.
Głównym pożytkiem, który występuje w tej okolicy jest spadź szpilkowa, która występuje od czerwca aż do października. Apogeum zbiorów przypada na sierpień – wrzesień. Sprawia to, że pszczoły są wymęczone pracą i nie mają czasu aby się zregenerować i właściwie przygotować do zimowli. Zostają więc tylko najmocniejsze i z nich selekcjonuje się pszczoły łagodne, zimotrwałe oraz odporne na choroby. Środowisko jest nie skażone, na halach kwitnie mnóstwo różnych kwiatów, a to pozwala pozyskać produkty pszczele dobrej jakości. To wszystko spowodowało, że postanowiliśmy zająć się selekcją z pszczół, które tu już zastaliśmy. W największym procencie to pszczoła rasy Kraińskiej. Każdy sezon pszczelarski pozwala testować pszczoły i z pośród najlepszych wybierać materiał, który wykazuje cechy żądane.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Jasnożółta
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny kwaskowy
Czas krystalizacji miodu Średni (6-12 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Małopolska
Czas zbiorów miodu Jesień
Gramatura miodu Duża (powyżej 1kg)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2019

Napisz opinię

Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

Miód nawłociowy jest stosunkowo nową i rzadką odmianą miodu w Polsce. Powstaje z nektaru rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą....

Produkty powiązane

Góra