Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

P.KAMIA_019

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

67,90 zł

Zyskujesz 67 pkt [?]

Miód nawłociowy jest stosunkowo nową i rzadką odmianą miodu w Polsce. Powstaje z nektaru rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą. Nawłoć pospolita, to roślina bardzo cenna dla pszczelarzy i zielarzy, ale i dla samych pszczół. Kwiaty nawłoci kwitną na przełomie sierpnia i września, aż do późnej jesieni, nawet do pierwszych przymrozków, dzięki czemu pszczoły mogą przetrwać zimę. Ze względu na fakt, że w czasie, kiedy nawłoć nektaruje najintensywniej, pszczoły z reguły zaczynają przygotowania do zimy, a większość pszczelarzy przygotowuje rodziny pszczele do zimowli, jest on zdecydowanie trudniej dostępny aniżeli inne rodzaje miodów. Tak więc chcąc uzyskać miód nawłociowy, pszczelarze muszą zadbać o późne zakarmienie pszczół na zimę.
Dobry miód nawłociowy ma kolor od żółtego po piękny jasno-bursztynowy. W smaku jest słodki, ale przez tę słodycz przebija lekko kwaśno-gorzki smak i przyjemny aromat (trzeba tylko pamiętać o zamykaniu słoika, bo miód szybko 'łapie' obce zapachy). Dość szybko krystalizuje, tworząc apetyczny krem, który można łatwo rozsmarować na pieczywie.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: Pasieka Barć Kamianna
Kamianna – wioska położona po środku trójkąta utworzonego przez takie miasta jak Krynica-Nowy Sącz – Grybów. Otoczona koroną gór porośniętych lasami, głównie jodłowymi. Stwarza to niepowtarzalny mikroklimat. Lasy tworzą naturalny filtr, dzięki któremu jest tu spokój, czysta woda, czyste powietrze i czysta gleba.
Pasieka znajduje się na wysokości około 650 m n.p.m. w górach, pośrodku lasów szpilkowych (głównie jodła). Sprawia to, że pszczołom żyje się tu trudniej, ponieważ klimat jest ostry. Okres zimowy trwa tutaj prawie 6 miesięcy, wegetacja około 190 dni, a wiec 2-3 tygodnie krócej aniżeli w innych regionach.
Głównym pożytkiem, który występuje w tej okolicy jest spadź szpilkowa, która występuje od czerwca aż do października. Apogeum zbiorów przypada na sierpień – wrzesień. Sprawia to, że pszczoły są wymęczone pracą i nie mają czasu aby się zregenerować i właściwie przygotować do zimowli. Zostają więc tylko najmocniejsze i z nich selekcjonuje się pszczoły łagodne, zimotrwałe oraz odporne na choroby. Środowisko jest nie skażone, na halach kwitnie mnóstwo różnych kwiatów, a to pozwala pozyskać produkty pszczele dobrej jakości. To wszystko spowodowało, że postanowiliśmy zająć się selekcją z pszczół, które tu już zastaliśmy. W największym procencie to pszczoła rasy Kraińskiej. Każdy sezon pszczelarski pozwala testować pszczoły i z pośród najlepszych wybierać materiał, który wykazuje cechy żądane.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Jasnożółta
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny kwaskowy
Czas krystalizacji miodu Średni (6-12 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Małopolska
Czas zbiorów miodu Jesień
Gramatura miodu Duża (powyżej 1kg)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2019
Ocena 
12-01-2021

Pyszny miodzio

Miód premium wart spróbowania polecam!

Napisz opinię

Napisz opinię

Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

Miód nawłociowy 1200g Barć Kamianna

Miód nawłociowy jest stosunkowo nową i rzadką odmianą miodu w Polsce. Powstaje z nektaru rośliny potocznie nazywanej mimozą, złotą rózgą lub złotą dziewicą....

Produkty powiązane

Góra