Miód Warszawski odsklepinowy 420g Pszczelarium

pszcz0013

33,20 zł

Zyskujesz 33 pkt [?]

Miód odsklepinowy Warszawski
Ten wyjątkowy miód jest mieszanką miodów warszawskich pozyskanych w 2016. Powstaje z odsklepin, czyli cienkiej warstwy miodu i wosku, którą ścina się z plastrów przed ich odwirowaniem. Odsklepiny pozostawione na sicie odsączane są z resztek miodu. Taki miód zawiera więcej inhibin (naturalnie występujących w miodzie substancji bakteriostatycznych wytwarzanych przez pszczoły) niż miód odwirowany z ramki.

Miody Miejskie
Od 2014 roku dostarczamy Wam pyszny miód z własnych pasiek. Cały proces wytwarzania miodu jest rzemieślniczy: używamy tradycyjnych narzędzi, które nie podgrzewają miodu na żadnym etapie jego pozyskiwania, ręcznie naklejamy etykiety i banderole na słoiki, konfekcjonujemy miody oddzielnie dla każdej z pasiek, rozlewamy je do słoików na bieżąco w trakcie sezonu aby mogły krystalizować w słoikach, nie używamy urządzeń do mikrofiltrowania miodu. Wszytko po to żeby zachować wszelkie walory zdrowotne i smakowe miodu. Różnorodność roślin kwitnąca w miejskich ogrodach i parkach sprawia, że smak i aromat miodu są niepowtarzalne i jest on po prostu pyszny!

Czy miejski miód jest zdrowy?
Przebadaliśmy nasz miód w Państwowym Zakładzie Higieny stąd wiemy na 100%, że nie zawiera on szkodliwych substancji. Zlecone przez nas w 2014 roku badania sprawdzały obecność węglowodorów aromatycznych oraz ołowiu i kadmu. Miejski miód jest „czysty”. Inne badania miejskich pszczelarzy potwierdzają nasze wyniki. Dlaczego tak się dzieje? Kwiat nektaruje krótko, a pszczoła zbiera nektar na bieżąco. Pszczoły są przy tym dość wybredne, nie zbiorą nektaru jeśli wyczują w nim zanieczyszczenia. Muszą przecież miodem karmić swoje małe siostry-larwy. Poza tym pszczoły kilkunastokrotnie odfiltrowują i przerabiają nektar zanim powstanie z niego miód. Dlatego ewentualne zanieczyszczenia miejskie nie trafiają do miodu.   

Dlaczego miód miejski jest droższy niż wiejski?
Jest kilka powodów: po pierwsze prowadzenie uli w mieście jest duuużo bardziej pracochłonne (dojazdy, wejścia na dach, tylko kilka uli w lokalizacji itp.) niż tradycyjna gospodarka pasieczna, a i samymi pszczołami opiekujemy się szczególnie starannie żeby minimalizować ryzyko rójek i użądleń. W efekcie to co na wsi zajmuje 1 dzień, w mieście zajmuje dni kilka. Również konfekcjonowanie miodu z podziałem na poszczególne miasta, dzielnice i pasieki jest bardziej wymagające niż w tradycyjnej gospodarce pasiecznej. Sam miód jest pozbawiony ryzyka zanieczyszczenia chemią rolniczą, a jego czystość potwierdziły badania. Dodatkowo nasz miód ceniony jest za nieoczywiste smaki. Mamy nadzieję, że trzymając w ręku słoik miodu Pszczelarium spodoba się Wam również jego niebanalny wygląd, który zaprojektował zespół Para-Buch.

100% naturalny miód odsklepinowy

Agnieszka i Kamil Baj
Dzielą pasję do pszczół i miodu, którą propagują. Kamil jest pszczelarzem z zamiłowania i od kilkunastu lat prowadzi z rodzicami rodzinną pasiekę w małej miejscowości na Mazowszu. Stąd wiedza i doświadczenie pszczelarza.
Agnieszka interesuje się ideą zrównoważonego rozwoju miast. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z dziećmi i dorosłymi.
Wspólnie obserwowali, jak działają pasieki miejskie w innych krajach i są szczerze przekonani, że obecność pszczół w mieście to wspaniały pomysł, by pomagać pszczołom i jednocześnie budować zdrowe środowisko wokół ludzi.

Czas wysyłki 24 godziny

Napisz opinię

Miód Warszawski odsklepinowy 420g Pszczelarium

Miód Warszawski odsklepinowy 420g Pszczelarium

Miód odsklepinowy, zebrany ze wszystkich pasiek warszawskich.

Produkty powiązane

Góra