Miód wrzosowy 380g Nikończuk

P.BEE_026

Ocena: 
 (3 opinie)

Napisz opinię!

54,50 zł

Zyskujesz 54 pkt [?]

Nazywany 'Królem Miodów', ponieważ trudność i pracochłonność w pozyskaniu, a także mała ilość wrzosowisk w Polsce sprawia, że dostępny jest w nielicznych pasiekach. Pozyskiwany jest od pszczół w okresie wakacyjnym - od lipca do października, z kwiatów wrzosu. Z 'pól wrzosowych' pszczoły zbierają nektar na miód o konsystencji galaretki, który urzeka zapachem wrzosu i niezapomnianym, gorzkawym smakiem, co nie oznacza że nie jest słodki. Ma bardzo przyjemny, delikatny smak i aromat przypominający zapach kwiatów wrzosu. Ma barwę jasnobrunatną z jaśniejszym lub ciemniejszym rubinowym odcieniem. Galareta robi się w nim stosunkowo szybko. Po ewentualnym skrystalizowaniu robi się pomarańczowy rzadziej ciemnobrunatny. Ma on wtedy konsystencje drobnoziarnistą. W smaku jest lekko gorzki ze słodkim dnem. 'W oddali' wyczuwa się też nutę ostrości. Dość mocno wyczuwalny jest zapach wrzosu co powoduje, że jest on tak aromatyczny.

nikonczuk_1.jpg manuka2_graf.png manuka3_graf.png
Początki pszczelarstwa pasieki Nikończuk sięgają roku 1888, kiedy to Paweł Nikończuk rozpoczął swoją przygodę z pszczołami w Żerocinie na południowym Podlasiu. W pasiece Nikończuk, priorytetem jest podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.  Z tego powodu miody Nikończuk są znanym przysmakiem w Polsce i na świecie, słynąc z wyjątkowej jakości, wspaniałego aromatu oraz wspaniałego smaku.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: BeeBee Nikończuk
Pasieka Rodzinna Zdzisław Nikończuk i Syn Bartosz znajduje się we wsi Pruszyn, oddalonej o kilkanaście kilometrów na wschód od Siedlec. W miodach BeeBee zawarta jest rodzinna tradycja sięgająca roku 1888, zakorzeniona na czystym i urokliwym Podlasiu. Okresowo ule stacjonują w miejscach występowania pożytków, głównie we wschodniej części Polski.
Miody i pozostałe produkty BeeBee Nikończuk są nalewane i pakowane wyłącznie ręcznie. To co charakteryzuje tę pasiekę, to podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy w kategorii daru. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.

Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Rubinowa
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny aksamitny
Czas krystalizacji miodu Bardzo krótki (1-3 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Podlasie
Czas zbiorów miodu Jesień
Gramatura miodu Mała (100 - 500g)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2019
Ocena 
07-01-2021

Jest dobry

Wrzosowy na prostatę faktycznie dobrze robi

  • 0 z 1 osób uważa ten komentarz za przydatny.
Ocena 
16-11-2020

na 5

Smialo mozna rekomendowac. Jeden z najlepszych jakie kupilem a kupuje sporo. Cena adekwatna do jakosci.

Ocena 
18-09-2020

Cudowny, intensywny smak i aksamitna konsystencja

Dawno nie jadłem takiego miodu, wow i tyle. Polecam szczerze spróbować. Kupiłem Tacie jako drobny upominek, taki smakołyk ale po spróbowaniu musiałem kupić też dla siebie.

Napisz opinię

Napisz opinię

Miód wrzosowy 380g Nikończuk

Miód wrzosowy 380g Nikończuk

Nazywany 'Królem Miodów', ponieważ trudność i pracochłonność w pozyskaniu, a także mała ilość wrzosowisk w Polsce sprawia, że dostępny jest w nielicznych...

Produkty powiązane

Góra