Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0005

Bądź pierwszy, napisz opinię!

38,49 zł

Zyskujesz 38 pkt [?]

  Bardzo rzadko spotykany miód nektarowy. Wspaniały, lekki aromat, w smaku nienarzucający się, niezbyt słodki. Jasny, słomkowo-kremowy kolor (jaśniejący wraz z krystalizacją). Delikatny, owocowy smak, wyczuwalne cytrusy, dalej tajemniczy i nęcący zapach wiśni, niby niewyczuwalny i niezauważalny, ale w drugim dnie gładki, aksamitny, niesiony letnim wiatrem z odległych sadów wiśniowych z pięknych Kujaw.

  Wartości odżywcze *

  Średnia zawartość w 100g *

  Przedział w 100g *

  Wartość energetyczna

  320 kcal300 - 340 kcal

  Tłuszcze

  0 g0 g

  w tym kwasy tłuszczowe nasycone

  0 g0 g

  Węglowodany

  81 g78 - 83 g

  w tym cukry

  75 g70 - 80 g

  Białko

  0,4 g0,2 - 0,6 g

  Sól

  0 g0 g

  * Podane powyżej przedziały i uśrednione wartości dotyczą miodu naturalnego. Z uwagi na brak szczegółowych danych przekazywanych przez pszczelarzy, nie możemy podać dokładnych wartości odżywczych każdego produktu. W ramach tej grupy produktowej mieści się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset (świat) gatunków miodów naturalnych różnego pochodzenia. Ich wartości odżywcze mieszczą się zazwyczaj w podanych przedziałach uśrednionych dla lepszego zobrazowania najbardziej prawdopodobnych parametrów właściwości odżywczych.

  Informacje alergiczne: Miodu naturalnego nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele.

  100% miód naturalny

  Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
  Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
  Czas wysyłki0.000000
  Opakowanie0.000000
  Promocje650
  Czas krystalizacji mioduPasieka Kujawskie Miody
  Kraj pochodzenia miodów24 godziny
  Gramatura mioduKremowa
  Rok zbiorówSkrystalizowana (Krupiec)
  Wartość energetyczna/w100g/100mlDelikatny lekko słodki
  Tłuszcz (w 100g/ml)Krótki (4-6 mies.)
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone (w 100g/ml)Polska
  Węglowodany (w 100g/ml)Kujawy i Pomorze
  w tym cukry (w 100g/ml)Wczesna wiosna
  Błonnik (w 100g/ml)Mała (100 - 500g)
  Białko (w 100g/ml)2021

  Napisz opinię

  Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

  Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

  Bardzo rzadko spotykany miód nektarowy. Wspaniały, lekki aromat, w smaku nienarzucający się, niezbyt słodki. Jasny, słomkowo-kremowy kolor (jaśniejący wraz z...

  Produkty powiązane

  Góra