Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0005

Bądź pierwszy, napisz opinię!

35,90 zł

Zyskujesz 35 pkt [?]

  Bardzo rzadko spotykany miód nektarowy. Wspaniały, lekki aromat, w smaku nienarzucający się, niezbyt słodki. Jasny, słomkowo-kremowy kolor (jaśniejący wraz z krystalizacją). Delikatny, owocowy smak, wyczuwalne cytrusy, dalej tajemniczy i nęcący zapach wiśni, niby niewyczuwalny i niezauważalny, ale w drugim dnie gładki, aksamitny, niesiony letnim wiatrem z odległych sadów wiśniowych z pięknych Kujaw.

  100% miód naturalny

  Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
  Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
  Czas wysyłki24 godziny
  Barwa mioduKremowa
  Konsystencja mioduSkrystalizowana (Krupiec)
  Smak mioduDelikatny lekko słodki
  Czas krystalizacji mioduKrótki (4-6 mies.)
  Kraj pochodzenia miodówPolska
  Region zbiorów mioduKujawy i Pomorze
  Czas zbiorów mioduWczesna wiosna
  Gramatura mioduMała (100 - 500g)
  Miody Surowe RAWTak
  Rok zbiorów2021

  Napisz opinię

  Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

  Miód wiśniowy 400g Kujawskie Miody

  Bardzo rzadko spotykany miód nektarowy. Wspaniały, lekki aromat, w smaku nienarzucający się, niezbyt słodki. Jasny, słomkowo-kremowy kolor (jaśniejący wraz z...

  Produkty powiązane

  Góra