Grecki miód Piniowy 450g Melidoron

MELI_0014

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

37,50 zł

Zyskujesz 37 pkt [?]

  Miód piniowy o jasnobrązowej barwie i delikatnym zapachu igliwia pochodzi z południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego, przede wszystkim z rejonu Morza Egejskiego. W przeciwieństwie do miodów wytwarzanych z nektaru kwiatów, miód piniowy wytwarzany jest przez pszczoły w oparciu o spadź, słodką wydzielinę wydalaną przez mszyce żerujące na pędach sosny pinii, drzewa z rodziny sosnowatych. Dlatego miód ten znany jest też jako miód sosnowy albo piniowo-sosnowy. W polskiej nomenklaturze zaliczamy go do miodów spadziowych ze spadzi iglastej.

  65% całkowitej produkcji miodu w Grecji to miód piniowy wytwarzany w oparciu o spadź jednego z gatunku mszyc zwanego Marchalina Hellinica, znanego również jako „Mszyca Wełnista” lub „Robotnica Sosnowa”. Sosna pinia jest najważniejszą rośliną miododajną w Grecji, a wytwarzany z niej miód zachwyca koneserów miodu charakterystycznym aromatem igliwia i bardzo delikatnie słodkim smakiem.

  Grecki miód piniowy Melidoron zbierany jest w pachnących lasach sosnowych Arkadii na Peloponezie i Evii na wysokości od 800 do 1300 m n.p.m., wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (wrzesień-październik). Miód z sosny pinii wiosennej posiada jaśniejszą barwę, oraz wyraźniejszy i bardziej aromatyczny smak niż ten wytwarzany przez pszczoły jesienią. Z uwagi na niską zawartość glukozy proces krystalizacji miodu piniowego przebiega dość wolno (powyżej 8 miesięcy). Surowy miód z sosny pinii jest szczególnie ceniony ze względu na jego wysoką wartość odżywczą. Jest bogatym źródłem wielu mikroelementów oraz antyoksydantów. Zawiera wiele składników mineralnych takich jak: potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, sód czy cynk.

  parametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.png

  Miody Melidoron są rozlewane na zimno i minimalnie przefiltrowane, co gwarantuje zachowanie korzystnych właściwości spadzi i pyłku. Smak oraz barwa miodów danego gatunku mogą się nieznacznie różnić z sezonu na sezon, jest to naturalne zjawisko i ma miejsce w przypadku wszystkich miodów, bowiem bardzo rzadko powstają one w stu procentach z nektaru czy spadzi zebranych wyłącznie z jednej rośliny, zazwyczaj pojawiają się w nim niewielkie domieszki nektaru bądź spadzi innych gatunków roślin, które znajdują swoje odzwierciedlenie w barwie, zapachu i smaku konkretnej partii miodu z pasieki. Miody Melidoron są miodami nieprzetworzonymi, niepodgrzewanymi starannie rozlewanymi do szklanych słoików wprost w rodzinnej pasiece Fasilis. Pasieka stosuje system HACCP (analizę zagrożeń i krytyczne punkty kontroli) na wszystkich etapach produkcji.

  Miód grecki jest uważany za jeden z najlepszych na świecie będąc połączeniem tego co najlepsze w Grecji, czyli niezwykle różnorodnej greckiej flory, która jest uważana za najbogatszą w basenie Morza Śródziemnego, z dużą ilością promieni słonecznych. Całe to bogactwo greckiej natury wraz z pasją i doświadczeniem rodziny Fasilis zostało zamknięte w słoikach miodów Melidoron, które są jednymi z najchętniej kupowanych miodów w naszym sklepie.

  Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym i miejscu (<18° C przez cały okres przechowywania).

  Informacje dodatkowe:

  • Kategoria: miód spadziowy
  • Barwa: ciemna
  • Smak: lekko słodki
  • Zapach: mocny, aromatyczny
  • Czas krystalizacji: powyżej 8 miesięcy
  • Czas zbiorów: kwiecień – maj, wrzesień - październik
  • Region: Peloponez-Evia

  Producent:

  Miód piniowo sosnowy 100%

  Rodzinna firma Melidoron od ponad 65 lat rozwija i pielęgnuje pszczelarskie tradycje, zamiłowanie do greckiego miodu, pszczół i greckiej natury. Troska i pracowitość rodziny Fasilis zapewnia odpowiednie standardy i produkty doskonałej jakości. Inwestując, wprowadzając innowacje i rozwijając firmę w tym trudnym dla Grecji okresie ekonomicznym. Wszystko to w celu zapewnienia konsumentom szeroką gamę wysokiej jakości miodów i pszczelich suplementów pochodzących z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia), dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melindron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

  Czas wysyłki24 godziny
  Ocena 
  12-01-2021

  Greckie miodzio

  Kupuje jedynie miody z południa Europy: włoski i greckie bo są najlesze!

  • 0 z 1 osób uważa ten komentarz za przydatny.

  Napisz opinię

  Napisz opinię

  Grecki miód Piniowy 450g Melidoron

  Grecki miód Piniowy 450g Melidoron

  Miód piniowy o jasnobrązowej barwie i delikatnym zapachu igliwia pochodzi z południowo-wschodniej części Morza Śródziemnego, przede wszystkim z rejonu Morza...

  Produkty powiązane

  Góra