Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

KUJAW_0020

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

89,90 zł

Zyskujesz 89 pkt [?]

Miody spadziowe są bogatsze w substancje mineralne i organiczne pochodzenia roślinnego niż miody nektarowe, gdyż powstają z soku roślinnego pobranego i odfiltrowanego z części białek przez mszyce lub czerwce. Dzięki temu miody spadziowe są subiektywnie nieco mniej słodkie, ciemniejsze, zielonkawe, a czasem prawie czarne. To za sprawą grzybów i glonów rozwijających się w spadzi.

Miód spadziowy z dużą zawartością spadzi iglastej, o czym świadczy głęboki, jasno-zielonkawy kolor patoki, wpadający lekko w brąz. Intensywny w smaku, z wysublimowaną słodyczą, pachnie lasem w całej swej kresie. Świetny dodatek do sosów i marynat mięs czerwonych, owoców leśnych, nabiału, w którym 'gubi' swój ciężki, leśny aromat.

100% miód naturalny

Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Czarnobrązowa
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Intensywny aromatyczny
Czas krystalizacji miodu Średni (6-12 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Kujawy i Pomorze
Czas zbiorów miodu Późne Lato
Gramatura miodu Duża (powyżej 1kg)
Miody Surowe RAW Tak
Rok zbiorów 2020
Ocena 
12-01-2021

pychotka

uwielbiam ten miód

Napisz opinię

Napisz opinię

Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

Miód spadziowy 1kg Kujawskie Miody

Miody spadziowe są bogatsze w substancje mineralne i organiczne pochodzenia roślinnego niż miody nektarowe, gdyż powstają z soku roślinnego pobranego i...

Produkty powiązane

Góra