Grecki miód z kwiatów Pomarańczy 450g Melidoron

MELI_0017

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

38,90 zł

Zyskujesz 38 pkt [?]

  Miód pomarańczowy Melidoron to miód powstający z nektaru kwiatów drzew pomarańczowych rosnących w gajach zdobiących równiny Argolidy, Lakonii i Arta na Peloponezie. Zbierany jest w okresie wiosennym od kwietnia do czerwca w ciepłego greckiego słońca. Potrafi podbić niejedno podniebienie swym łagodnym słodkim smakiem i  aromatem przypominającym zapach kwiatów pomarańczy. Miody z kwiatów drzew cytrusowych wyróżniają się jasnożółto barwą, w odcieniu od jasnoherbacianej do słomkowożółtej.

  Miód z kwiatów drzew pomarańczowych podlega relatywnie szybkiej krystalizacji przyjmując postać gruboziarnistej konsystencji. Świetnie komponuje się z jogurtem, lodami, sałatkami, chlebem tostowym, płatkami zbożowymi, lub jako deser, który doda energii i nastroju na cały dzień. Pozyskany i przetworzony na zimno zachowuje korzystne właściwości nektaru i pyłku.

  parametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.png

  Miody Melidoron są rozlewane na zimno i minimalnie przefiltrowane, co gwarantuje zachowanie korzystnych właściwości nektaru i pyłku. Smak oraz barwa miodów danego gatunku mogą się nieznacznie różnić z sezonu na sezon, jest to naturalne zjawisko i ma miejsce w przypadku wszystkich miodów, bowiem bardzo rzadko powstają one w stu procentach z nektaru zebranych wyłącznie z jednej rośliny, zazwyczaj pojawiają się w nim niewielkie domieszki nektaru innych gatunków roślin, które znajdują swoje odzwierciedlenie w barwie, zapachu i smaku konkretnej partii miodu z pasieki. Miody Melidoron są miodami nieprzetworzonymi, niepodgrzewanymi starannie rozlewanymi do szklanych słoików wprost w rodzinnej pasiece Fasilis. Pasieka stosuje system HACCP (analizę zagrożeń i krytyczne punkty kontroli) na wszystkich etapach produkcji.

  Miód grecki jest uważany za jeden z najlepszych na świecie będąc połączeniem tego co najlepsze w Grecji, czyli niezwykle różnorodnej greckiej flory, która jest uważana za najbogatszą w basenie Morza Śródziemnego, z dużą ilością promieni słonecznych. Całe to bogactwo greckiej natury  wraz z pasją i doświadczeniem rodziny Fasilis zostało zamknięte w słoikach miodów Melidoron, które są jednymi z najchętniej kupowanych miodów w naszym sklepie.

  Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym i miejscu (<18° C przez cały okres przechowywania).

  Informacje dodatkowe:

  • Kategoria: miód nektarowy
  • Barwa: jasnożółty
  • Smak: słodki
  • Zapach: intensywny
  • Czas krystalizacji: bardzo szybki (1-3 miesiące)
  • Czas zbiorów: kwiecień – czerwiec
  • Region: Peloponez (Lakonia i Argolida)

  Producent:

  Miód pomarańczowy 100%

  Rodzinna firma Melidoron od ponad 65 lat rozwija i pielęgnuje pszczelarskie tradycje, zamiłowanie do greckiego miodu, pszczół i greckiej natury. Troska i pracowitość rodziny Fasilis zapewnia odpowiednie standardy i produkty doskonałej jakości. Inwestując, wprowadzając innowacje i rozwijając firmę w tym trudnym dla Grecji okresie ekonomicznym. Wszystko to w celu zapewnienia konsumentom szeroką gamę wysokiej jakości miodów i pszczelich suplementów pochodzących z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia), dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melindron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

  Czas wysyłki24 godziny
  Ocena 
  15-04-2021

  Sprawdzony miód

  Dzieci bardzo lubią ten miód, jest delikatny i aromatyczny.

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Grecki miód z kwiatów Pomarańczy 450g Melidoron

   Grecki miód z kwiatów Pomarańczy 450g Melidoron

   Miód pomarańczowy Melidoron to miód powstający z nektaru kwiatów drzew pomarańczowych rosnących w gajach zdobiących równiny Argolidy, Lakonii i Arta na...

   Produkty powiązane

   Góra