Miód nostrzykowy 300g Nadbużańska Pasieka Wędrowna

P.NAD_0033

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

34,90 zł

Zyskujesz 34 pkt [?]
  Jeden z najrzadziej dostępnych miodów, pomimo że krzew nostrzyka należy do licznej grupy roślin, z których najbardziej znany jest nostrzyk biały i żółty. Nostrzyk zalicza się do roślin miododajnych, szczególnie jego uprawowa odmiana, o wydajności miodowej przekraczającej nawet 680 kg miodu z jednego hektara. Sporo, a mimo tego miodu z kwiatów nostrzyka w polskich pasiekach jak na lekarstwo. Nostrzyk kwitnie niemal przez cały lipiec, zapewniając pszczołom nieograniczony — lekka przesada — dostęp do pyłku i nektaru. W formie płynnej posiada złotą barwę, mieniącą się wieloma odcieniami bursztynu, a po krystalizacji naturalnie jaśnieje. W smaku słodkawy, a jednocześnie lekko kwaskowy z charakterystyczną, delikatną nutą wanilii. Pozyskiwany z prywatnego pola pasieki zlokalizowanej na Lubelszczyźnie, w sąsiedztwie Sobiborskiego Parku Krajobrazowego objętego programem Natura 2020.

  Wartości odżywcze *

  Średnia zawartość w 100g *

  Przedział w 100g *

  Wartość energetyczna

  320 kcal300 - 340 kcal

  Tłuszcze

  0 g0 g

  w tym kwasy tłuszczowe nasycone

  0 g0 g

  Węglowodany

  81 g78 - 83 g

  w tym cukry

  75 g70 - 80 g

  Białko

  0,4 g0,2 - 0,6 g

  Sól

  0 g0 g

  * Podane powyżej przedziały i uśrednione wartości dotyczą miodu naturalnego. Z uwagi na brak szczegółowych danych przekazywanych przez pszczelarzy, nie możemy podać dokładnych wartości odżywczych każdego produktu. W ramach tej grupy produktowej mieści się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset (świat) gatunków miodów naturalnych różnego pochodzenia. Ich wartości odżywcze mieszczą się zazwyczaj w podanych przedziałach uśrednionych dla lepszego zobrazowania najbardziej prawdopodobnych parametrów właściwości odżywczych.

  Informacje alergiczne: Miodu naturalnego nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele.

  100% miód naturalny

  Pasieka prowadzona przez Tomasza i Joannę Baczewskich w zgodzie z naturą z dala od miejsc wysoko uprzemysłowionych i źródeł zanieczyszczeń. Liczy około 250 rodzin, zlokalizowanych w różnych częściach województwa lubelskiego (głównie pojezierze łęczyńsko — włodawskie, okolice Poleskiego Parku Narodowego oraz Chełma). Jest pasieką wędrowną, w której ule wywożone są w sezonie na poszczególne pożytki pszczele, by uzyskać rozmaite rodzaje miodów odmianowych. Wraz z pasieką prowadzone jest gospodarstwo ekologiczne w celu powiększenia bazy pożytkowej, na którym uprawiane są takie rośliny jak facelia błękitna, gryka, nostrzyk, gorczyca. Oprócz podstawowego produktu, jakim jest miód, Nadbużańska Pasieka Wędrowna pozyskuje również inne produkty pszczele, takie jak pyłek pszczeli, propolis czy wosk przetapiany na naturalne świece woskowe. 

  Czas wysyłki24 godziny
  Barwa mioduKremowa
  Konsystencja mioduSkrystalizowana (Krupiec)
  Smak mioduAromatyczny słodki
  Czas krystalizacji mioduBardzo krótki (1-3 mies.)
  Kraj pochodzenia miodówPolska
  Region zbiorów mioduLubelszczyzna
  Czas zbiorów mioduPóźne Lato
  Gramatura mioduMała (100 – 500g)
  Ocena 
  23-11-2021

  Miód nostrzykowy

  Bardzo intensywny, wyrazisty aromat i smak. Słodki, jednolita nuta smakowa. Konsystencja utrudnia rozsmarowywanie. Bardzo dobry

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Miód nostrzykowy 300g Nadbużańska Pasieka Wędrowna

   Miód nostrzykowy 300g Nadbużańska Pasieka Wędrowna

   Jeden z najrzadziej dostępnych miodów, pomimo że krzew nostrzyka należy do licznej grupy roślin, z których najbardziej znany jest nostrzyk biały i żółty. Nostrzyk...

   Produkty powiązane

   Góra