Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

KUJAW_0016

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

65,90 zł

  To nie jest ziołomiód - miód pomieszany z liśćmi mięty, to nie jest miód z dodatkiem syropu miętowego. To niezwykle rzadki miód odmianowy z nektaru mięty pieprzowej. Wyjątkowo kapryśny i uzależniony od idealnej pogody. Mięta pieprzowa dla pełnego rozwoju i kwitnięcia potrzebuje zarówno zrównoważonego deszczu, jak i pełnego, ostrego słońca, a taka pogoda w parze występuje w Polsce niesłychanie rzadko w ostatnich latach.
  Wspaniały polski miód o wielu właściwościach, fenomenalny dodatek do lemoniad na bazie cytrusów z dodatkiem lodu, a także do koktajli z owoców na bazie jogurtów. Sałatki z sezonowych warzyw z dodatkiem ziół i tego miodu przenoszą na nowy poziom - pomidory, ogórki, rzodkiewka, sałata, szałwia, bazylia, lawenda... a do tego miód miętowy - BAJKA.

  Mięta wyczuwalna w słodyczy miodu, zaskakujący swoją świeżością i innością. Kolor ciężki do zdefiniowania, patoka waha się między czerwienią, a zielenią. Stosunkowo szybko krystalizuje, a krupiec staje się żółto-piaskowo-jasnopomarańczowy.

  100% miód naturalny

  Pasieka powstała 1992 r., ale tradycje pszczelarskie w rodzinie są obecne od trzech pokoleń. Niestety nie było ciągłości i w generacji moich rodziców nikt na poważnie nie prowadził pasieki, choć kilku "trzymaczy" pszczół nie zabrakło. Od 2005 r. zaczeliśmy przestawiać w pasiece gospodarkę z konwencjonalnej na ekologiczną (trwało to trzy lata). Obecnie pasieka liczy około 55 rodzin pszczelich, ale stan liczebny pasieki jest bardzo zmienny w zależności od sezonu i od zapotrzebowania. Prowadzimy gospodarkę wędrowną, ale posiadamy również dwa całoroczne stanowiska stanowiące bazę do wędrówek, które koncentrują się na tzw. Czarnych Kujawach, południowo-wschodniej Krajnie i Dolinie Dolnej Wisły, a nawet Kociewiu, Powiślu pomorskim i południowo-zachodnich Mazurach.
  Specjalizujemy się w pozyskiwaniu miodów odmianowych w tym rzadko spotykanych miodów odmianowych z kwiatów ziół. Poszukujemy unikatowych stanowisk dla pozyskania "reliktowych" miodów charakterystycznych dla polikulturowego krajobrazu polskiej wsi minionego wieku. Docieramy do miejsc gdzie ekstensywne rolnictwo umożliwia pozyskanie miodów chabrowych, specyficznych wielokwiatów z kwiatów polnych, miodów koniczynowych, czy z ostrożeni łąkowych. Jako jedna z nielicznych pasiek w kraju mamy bogate doświadczenie w zapylaniu nasiennych plantacji ziół. W historii naszej przygody z pszczołami pozyskiwaliśmy tak unikatowe miody jak: tymiankowy, cząbrowy, kolendrowy, kozieradkowy, majerankowy, ogórecznikowy i z szałwi lekarskiej.
  Czas wysyłki24 godziny
  Barwa mioduBrązowa
  Konsystencja mioduSkrystalizowana (Krupiec)
  Smak mioduIntensywny aromatyczny
  Czas krystalizacji mioduKrótki (4-6 mies.)
  Kraj pochodzenia miodówPolska
  Region zbiorów mioduMazowsze
  Czas zbiorów mioduLato
  Gramatura mioduMała (100 - 500g)
  Miody Surowe RAWTak
  Rok zbiorów2021
  Ocena 
  06-01-2021

  Ciekawy produkt

  Bardzo mało jest miodów miętowych w Polsce - muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczona !

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

   Miód miętowy (z kwiatów mięty pieprzowej) 400g Kujawskie Miody

   To nie jest ziołomiód - miód pomieszany z liśćmi mięty, to nie jest miód z dodatkiem syropu miętowego. To niezwykle rzadki miód odmianowy z nektaru mięty...
   Góra