Miód Manuka MGO™ 400+ 250g Manuka Health

MANH_033

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

129,00 zł 158,00 zł

Zyskujesz 129 pkt [?]

  Nowozelandzki, Aktywny Miód Manuka MGO 400+ 250g, to jeden z najczęściej kupowanych produktów w naszym sklepie. Najkorzystniejsza relacja stężenia methylglyoxalu do ceny, w małym słoiku. Bardzo wysoka, certyfikowana zawartość methylglyoxaluna poziomie 400mg/kg (MGO 400+).

  Miód Manuka MGO jest produkowany przez pszczoły żywiące się nektarem z kwiatów rośliny o nazwie Manuka (Leptospermum scoparium), która rośnie tylko w Nowej Zelandii. Przez wiele lat wyjątkowe właściwości miodu Manuka były rozpoznawane i mierzone z wykorzystaniem testów, które dawały wyniki o dużych odchyleniach. Dokładne źródło aktywności miodu Manuka pozostawało niezbadane przez niemal 15 lat. Przełomu dokonała grupa naukowców kierowana przez Profesora Thomasa Henle z Politechniki w Dreźnie, w Niemczech. Badania naukowca wykazały, że Miód Manuka MGO jest jak dotąd jedynym produktem żywnościowym na świecie, w którym znaleziono tak znaczne stężenie naturalnie występującego methylglyoxalu - na poziomie od 30mg/kg do ponad 800mg/kg. Dla porównania, zawartość tego składnika w innych występujących na świecie miodach waha się od 1 do 10mg/kg, średnio 3,1mg/kg.

  Tabela%20rzeczywistych%20zawarto%C5%9Bci

  manuka2_graf.pngmanuka3_graf.png
  Miód Manuka Health jest pozyskiwany z najczystszych, często trudno dostępnych
  obszarów Nowej Zelandii.
  Pszczelarze są artystami w swoim fachu,
  często pracują w Manuka Health
  przez całą karierę.
  Każda partia produktów przechodzi proces
  testów MGO. Manuka Health śledzi proces
  produkcji od ula do słoika.

  Zalecane spożycie: 1-2 łyżeczek 3 razy dziennie przed posiłkiem. Opakowanie 250g przy spożywaniu dziennej porcji trzech łyżeczek dziennie wystarcza na około dwa tygodnie.  

  info_strzalka_400+(1).png

  Wartości odżywcze

  Zawartość w 100g

  Wartość energetyczna

  335 kcal

  Tłuszcze

  0 g

  w tym kwasy tłuszczowe nasycone

  0 g

  Węglowodany

  82.1 g

  w tym cukry

  82.1 g

  Białko

  0 g

  Sól

  0,03

  Informacje alergiczne: Miodu naturalnego nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele.  100% miód manuka

  Manuka Health jest pionierem w tworzeniu i propagowaniu szerokiej gamy produktów naturalnych, o unikalnych właściwościach związków bioaktywnych, występujących w przyrodzie tylko w rodzimej, Nowozelandzkiej florze. Współpracuje z czołowymi ośrodkami naukowo-badawczymi w Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Nowej Zelandii w zakresie potwierdzenia skuteczności działania swoich produktów, w tym: MGO ™ Manuka Honey, BIO30 ™ Propolis, żywności funkcjonalnej, suplementów diety oraz Miodu Manuka MGO ™ pod kątem leczenia ran i pielęgnacji skóry. Manuka Health jako pierwsza na świecie opracowała i ustaliła dokładny, naukowy system certyfikacji dla miodów Manuka, bazującego na stężeniu jego związków bioaktywnych. Powstały w ten sposób system certyfikacji jest wynikiem badań i testów przeprowadzonych w Instytucie Chemii Żywności na Politechnice Drezdeńskiej w Niemczech pod kierownictwem profesora Thomasa Henle.

  Profesor Henle i jego ekipa byli pierwszymi, którzy udowodnili i udokumentowali, że ​​za właściwości Miodu Manuka odpowiedzialny jest w głównej mierze aktywny składnik miodu, którym jest methylglyoxal (MGO), a jego tzw. „aktywność trwała” nie wynika z nadtlenku wodoru i jego ilościowej zawartości w miodzie.

  Nowozelandzka fauna i flora ewoluowała w całkowitej izolacji przez ponad 80 milionów lat, w rezultacie czego, osiągnęły najwyższe poziomy naturalnych bioaktywnych związków, których nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Dlatego też dla zachowania ich naturalnych właściwości, nad którymi przyroda pracowała tyle lat, podczas procesu przetwarzania miodu, nie korzysta się z chemii przemysłowej, która mogła by ten efekt zaprzepaścić. Zarówno miody, jak i pozostałe produkty, spełniają rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa, dla zapewnienia i utrzymania stałego poziomu związków bioaktywnych.

  Cała firma – od biur, aż po magazyny, korzysta ze specjalnie skonstruowanego na potrzeby firmy, zamkniętego systemu wodnego, który zapewnia pełny recykling wody. Polityka firmy wyklucza także używanie jakikolwiek chemicznych środków czystości wewnątrz zakładu i na zewnątrz, w jego najbliższym sąsiedztwie.

  Manuka Health jest mocno zaangażowana w najbardziej zaawansowane praktyki biznesowe, dążące do zminimalizowania negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
  Czas wysyłki24 godziny
  Ocena 
  25-05-2023

  Miód Manuka

  Odpowiednia konsystencja,łatwo nabiera się na łyżeczkę.Zapach kwiatów i inny niż w popularnych miodach,lekko gorzki posmak.Samopoczucie u chorego po udarze -wyraźnie lepsze.Zaobserwowano spadek ciśnienia tętniczego.

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Miód Manuka MGO™ 400+ 250g Manuka Health

   Miód Manuka MGO™ 400+ 250g Manuka Health

   Nowozelandzki, Aktywny Miód Manuka MGO 400+ 250g, to jeden z najczęściej kupowanych produktów w naszym sklepie. Najkorzystniejsza relacja stężenia methylglyoxalu...

   Produkty powiązane

   Góra