Miód lipowy 380g Nikończuk

P.BEE_011

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

33,50 zł

Zyskujesz 33 pkt [?]

Lipa, nazywana przez pszczelarzy królową pożytków miododajnych, kwitnie na przełomie czerwca i lipca, dostarczając wtedy cennego pożytku pszczołom, dzięki czemu miód jest tak czysty i posiada najprzyjemniejszy aromat. Pozyskiwany miód uważany jest za jeden z najlepszych odmianowych miodów nektarowych. Miód lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielonkawo-żółtej do jasno-bursztynowej - pozyskiwany później ma barwę brązową. Po skrystalizowaniu zmienia zabarwienie na biało-żółte do złocistożółtego. Pod względem konsystencji i barwy miód lipowy w stanie płynnym przypomina olej rycynowy. W wyniku krystalizacji przyjmuje postać drobnoziarnistą, niekiedy krupowatą. W smaku jest on dość ostry, często lekko gorzkawy. Barwa i intensywność smaku jest uzależniona od rejonu, z jakiego pochodzi. Pszczeli miód lipowy jest przez wielu znawców tego przysmaku uważany za jeden z najlepszych rodzajów miodu. Jednak uzyskanie czystego miodu w naturalnych warunkach jest dość trudne, a wszystko to za sprawą faktu, że lipa jest drzewem stosunkowo rzadko spotykanym w naszym kraju i bardzo trudno jest odnaleźć większe skupiska drzew, szczególnie rosnących w sprzyjających warunkach, czyli z dala od spalin samochodów. Miód lipowy cechuje się jasną barwą, charakterystycznym zapachem przypominającym zapach kwiatu lipy oraz smakiem lekko ostrym. Właśnie ten smak lekko szczypiący w język jest znakiem rozpoznawczym tego gatunku miodu. Jeśli miód się skrystalizuje przyjmuje jasną, kremową wręcz barwę.
Warto pamiętać, że lecznicze właściwości miodu, podobnie jak i witamina C z cytryny, mogą ulec zniszczeniu jeśli dodamy go do bardzo gorącej wody czy herbaty. Należy pamiętać, aby nie dodawać go do wrzątku, ale po dłuższej chwili, kiedy temperatura płynu nieco się zmniejszy.

nikonczuk_1.jpg manuka2_graf.png manuka3_graf.png
Początki pszczelarstwa pasieki Nikończuk sięgają roku 1888, kiedy to Paweł Nikończuk rozpoczął swoją przygodę z pszczołami w Żerocinie na południowym Podlasiu. W pasiece Nikończuk, priorytetem jest podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.  Z tego powodu miody Nikończuk są znanym przysmakiem w Polsce i na świecie, słynąc z wyjątkowej jakości, wspaniałego aromatu oraz wspaniałego smaku.

100% miód naturalny

Kilka słów o producencie: BeeBee Nikończuk
Pasieka Rodzinna Zdzisław Nikończuk i Syn Bartosz znajduje się we wsi Pruszyn, oddalonej o kilkanaście kilometrów na wschód od Siedlec. W miodach BeeBee zawarta jest rodzinna tradycja sięgająca roku 1888, zakorzeniona na czystym i urokliwym Podlasiu. Okresowo ule stacjonują w miejscach występowania pożytków, głównie we wschodniej części Polski.
Miody i pozostałe produkty BeeBee Nikończuk są nalewane i pakowane wyłącznie ręcznie. To co charakteryzuje tę pasiekę, to podejście do pszczół i tego co jest owocem ich pracy w kategorii daru. Jeśli ich praca jest cudem to i owoc ich pracy jest czymś wyjątkowym.

Czas wysyłki 24 godziny
Barwa miodu Ciemnożółta
Konsystencja miodu Płynna (Patoka)
Smak miodu Wyrazisty słodki
Czas krystalizacji miodu Bardzo krótki (1-3 mies.)
Kraj pochodzenia miodów Polska
Region zbiorów miodu Podlasie
Czas zbiorów miodu Lato
Gramatura miodu Mała (100 - 500g)
Miody Surowe RAW Nie
Rok zbiorów 2020
Ocena 
06-01-2021

Delikatny

Chyba najlepszy lipowy jaki miałem dotychczas, moim zdaniem lepszy od Jakubca

Napisz opinię

Napisz opinię

Miód lipowy 380g Nikończuk

Miód lipowy 380g Nikończuk

Lipa, nazywana przez pszczelarzy królową pożytków miododajnych, kwitnie na przełomie czerwca i lipca, dostarczając wtedy cennego pożytku pszczołom, dzięki czemu...

Produkty powiązane

Góra