Miód kasztanowy BIO 400g Alce Nero

BP_2978

Ocena: 
 (1 opinia)

Napisz opinię!

35,44 zł

Zyskujesz 35 pkt [?]

  Ekologiczny miód kasztanowy pochodzi z nektaru i spadzi kasztanowca zwyczajnego i kasztana jadalnego. Smak miodu kasztanowego z kasztanowca i kasztana jest specyficzny – wyraziście słodko-gorzki, ostro ziołowy, lekko garbnikowy. Posiada fascynujący aromat, czuć go trochę skórą, tytoniem, prawie dymem, przypomina jesienne powietrze podczas spaceru przez las. Wysoko cenione przez tych, którzy lubią mocne, mniej słodkie miody. Barwa intensywnie ciemnobrunatna, od żółtawo-brązowej do prawie czarnej, czasem z akcentem bursztynu. Najlepiej nadaje się jako dodatek do chleba, sera pecorino i parmezanu oraz serów pleśniowych typu: gorgonzola, rokpol itd. Jak każdy miód traci swoje zdrowotne właściwości w temp. powyżej 60 stopni C., więc najlepiej spożywać go na zimno. Miód Alce Nero nie jest utrwalany termicznie. Produkt ekologiczny, objęty certyfikatem kontroli IT CPB 4966 T 000902.

  Producent:

  Dowiedz się więcej:

  • Alce Nero - wiodąca marka produkcji organicznej we Włoszech
  • wykorzystanie pasiek wędrownych - od Sycylii, po Alpy
  • miody posiadające certyfikat rolnictwa ekologicznego
  • miód płynny
  • idealny do deserów, herbat ziołowych i świeżych serów

  100% miód naturalny

  Alce Nero powstała w 1970 roku, kiedy dwóch młodych włoskich rolników zdecydowała się podjąć nowy rodzaj działalności – produkcja zdrowej żywności z poszanowaniem środowiska. Wkrótce Alce Nero stało się pionierem ekologicznej rewolucji, łączącej stare metody upraw z najbardziej zaawansowanymi badaniami w zakresie zdrowia i środowiska naturalnego. Dzisiaj techniki produkcyjne ewoluowały, ale znak jakości firmy nadal opiera się na prostych zasadach, na bazie których Alce Nero wyrosło – z miłości do żywności, poszanowania środowiska naturalnego i zakazu stosowania syntetycznych substancji chemicznych.

  Alce Nero dziś jest nie tylko wiodącą marką produkcji organicznej we Włoszech, ale również staje się rozpoznawalnym znakiem towarowym na całym świecie. Celem firmy jest utrzymanie stałego rozwoju, upowszechnianie i pielęgnowanie w sobie pasji do poprawy jakości produktów, rolnictwa Fair Trade i ochrony środowiska, które nadal jest pełne bogactw naturalnych.
  Czas wysyłki2-3 dni
  Ocena 
  10-04-2021

  Bardzo trudny miód.

  Zapach wytrawny.
  Barwa ciemnobrązowa.
  W smaku bardzo (!) gorzki, bez porównania do kasztanowego miodu greckiego. Być może do deski serów się nadaje, ale do twarożku absolutnie nie.

  • 1 z 1 osób uważa ten komentarz za przydatny.

  Napisz opinię

  Napisz opinię

  Miód kasztanowy BIO 400g Alce Nero

  Miód kasztanowy BIO 400g Alce Nero

  Ekologiczny miód kasztanowy pochodzi z nektaru i spadzi kasztanowca zwyczajnego i kasztana jadalnego. Smak miodu kasztanowego z kasztanowca i kasztana jest...

  Produkty powiązane

  Góra