Miód gryczany 1250g Drahimski

P.DRAH_001

Bądź pierwszy, napisz opinię!

68,49 zł

Zyskujesz 68 pkt [?]

  Miód gryczany należy do miodów najpóźniejszych, zbierany jest dopiero pod koniec lipca. W swojej pierwotnej postaci płynnej patoki, ma kolor ciemno-brązowy, ciemno-herbaciany do brunatnego oraz posiada bardzo silny aromat kwiatów gryki, a smak ostry, lekko piekący. Dzięki temu nadaje się on do wonnych ciast i wypieków. Miód gryczany po skrystalizowaniu ma barwę jaśniejszą od patoki i konsystencję krupkowatą. Ze względu na dużą zawartość substancji odżywczych, miód ten zakwalifikowany jest obok miodu spadziowego do najbardziej wartościowych. Miód spadziowo-gryczany o zawartości 50% nektaru z gryki i 50% spadzi stawiany jest na pierwszym miejscu wśród miodów przeznaczonych od celów odżywczych... i nie tylko. Ziele, kwiat i nektar gryki zawierają rutynę. W porównaniu z innymi miodami kwiatowymi, miód gryczany ma wyższą zawartość fruktozy.

  100% miód naturalny

  Pszczelarstwem rodzina Fujarskich zajmuje się od trzech pokoleń, a na rynku istnieją od 1971 roku. Pasieka licząca ponad 600 rodzin pszczelich umiejscowiona jest w granicach Drawskiego Parku Krajobrazowego, bogatego w lasy liściaste, mieszane i różnorodność pożytków pszczelich. Znajdują się tutaj ogromne wrzosowiska, aleje starych lip, zagajniki akacji i pola uprawne gryki.
  Miód Drahimski jest „złotem regionu”, a wieloletnie starania o uznanie miodu drahimskiego jako dobra tradycyjnego i kulturowego, zaowocowały wpisaniem w dniu 1 czerwca 2006 roku na Listę Produktów Tradycyjnych, a w czerwcu 2011 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało rozporządzenie rejestrujące Miód Drahimski jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. Aktualnie prowadzone są starania o nadanie unijnego znaku chronionej nazwy pochodzenia.
  Pod marką Miód Drahimski (Drahim to pierwotna nazwa miejscowości Stare Drawsko) mogą być sprzedawane miody pochodzące z pasiek leżących na terenie czterech gmin na Pojezierzu Drawskim: Czaplinka, Wierzchowa, Barwic i Bornego Sulinowa oraz Nadleśnictwa Borne Sulinowo.
  Co go wyróżnia? Między innymi wysoka zawartość pyłku przewodniego decydującego o odmianie (np. wrzosu) oraz udział pyłków unikatowych roślin reliktowych i endemicznych (spotykanych jedynie na danym terenie). Do jego produkcji mogą być wykorzystywane tylko i wyłącznie pszczoły apis mellifera carnica (pszczoła kraińska) lub apis mellifera meliffera (pszczoła zachodnio-środkowoeuropejska) lub krzyżówka tych dwóch gatunków. W okresie zbiorów pszczoły nie mogą być dokarmiane.
  Czas wysyłki24 godziny
  Barwa mioduCzarnobrązowa
  Konsystencja mioduPłynna (Patoka)
  Smak mioduIntensywny ostry
  Czas krystalizacji mioduBardzo krótki (1-3 mies.)
  Kraj pochodzenia miodówPolska
  Region zbiorów mioduPojezierze Drawskie
  Czas zbiorów mioduLato
  Gramatura mioduDuża (powyżej 1kg)
  Miody Surowe RAWNie
  Rok zbiorów2021

  Napisz opinię

  Miód gryczany 1250g Drahimski

  Miód gryczany 1250g Drahimski

  Miód gryczany należy do miodów najpóźniejszych, zbierany jest dopiero pod koniec lipca. W swojej pierwotnej postaci płynnej patoki, ma kolor ciemno-brązowy,...

  Produkty powiązane

  Góra