Grecki miód Dębowy 450g Melidoron

MELI_0020

Bądź pierwszy, napisz opinię!

38,90 zł

Zyskujesz 38 pkt [?]

  Na dziewiczym terenie słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi w paśmie górskim w regionie Elias pozyskiwany jest jeden z najbardziej nieocenionych miodów greckiej natury. Grecki miód dębowy Melidoron to rzadki i szczególny rodzaj miodu z drzew liściastych produkowany przez pszczoły zbierające głównie spadź wydzielaną wyłącznie przez kilka gatunków owadów. Ma ciemny kolor oraz wyjątkowy i mocny smak. Ze względu na stosunkowo niską zawartość cukru nie jest zbyt słodki. Zbierany jest w miesiącach letnich od końca czerwca do końca lipca.

  Miód dębowy ma nie tylko wspaniały smak, ale także szereg odżywczych i dobroczynnych właściwości, podobni jak inne miody spadziowe zawiera dużo mikroelementów, przeciwutleniaczy oraz enzymów. Świetnie komponuje się z jogurtem, lodami, sałatkami, chlebem tostowym, płatkami zbożowymi itp. lub jako deser, który doda energii i nastroju na cały dzień. Wspaniale smakuje z dojrzałymi serami. Zmieszany z octem, zapewnia cudowny gęsty „słodki ocet”, idealny jako dodatek do sałat.

  parametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.png

  Miody Melidoron są rozlewane na zimno i minimalnie przefiltrowane, co gwarantuje zachowanie korzystnych właściwości spadzi. Smak oraz barwa miodów danego gatunku mogą się nieznacznie różnić z sezonu na sezon, jest to naturalne zjawisko i ma miejsce w przypadku wszystkich miodów, bowiem bardzo rzadko powstają one w stu procentach ze spadzi czy nektaru zebranych wyłącznie z jednej rośliny, zazwyczaj pojawiają się w nim niewielkie domieszki spadzi bądź nektaru innych gatunków roślin, które znajdują swoje odzwierciedlenie w barwie, zapachu i smaku konkretnej partii miodu z pasieki. Miody Melidoron są miodami surowymi, nieprzetworzonymi, niepodgrzewanymi, starannie rozlewanymi do szklanych słoików wprost w rodzinnej pasiece Fasilis. Pasieka stosuje system HACCP (analizę zagrożeń i krytyczne punkty kontroli) na wszystkich etapach produkcji.

  Miód grecki jest uważany za jeden z najlepszych na świecie będąc połączeniem tego co najlepsze w Grecji, czyli niezwykle różnorodnej greckiej flory, która jest uważana za najbogatszą w basenie Morza Śródziemnego, z dużą ilością promieni słonecznych. Całe to bogactwo greckiej natury  wraz z pasją i doświadczeniem rodziny Fasilis zostało zamknięte w słoikach miodów Melidoron, które są jednymi z najchętniej kupowanych miodów w naszym sklepie.

  Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym i miejscu (<18° C przez cały okres przechowywania).

  Informacje dodatkowe:

  • Kategoria: miód spadziowy
  • Barwa: bardzo ciemny
  • Smak: ciężki, karmelowy
  • Zapach: ciężki, intensywny
  • Czas krystalizacji: powyżej 12 miesięcy
  • Czas zbiorów: czerwiec - lipiec
  • Region: Północno-zachodni Peloponez (las Foloi)

  Producent:

  Miód dębowy 100%

  Rodzinna firma Melidoron od ponad 65 lat rozwija i pielęgnuje pszczelarskie tradycje, zamiłowanie do greckiego miodu, pszczół i greckiej natury. Troska i pracowitość rodziny Fasilis zapewnia odpowiednie standardy i produkty doskonałej jakości. Inwestując, wprowadzając innowacje i rozwijając firmę w tym trudnym dla Grecji okresie ekonomicznym. Wszystko to w celu zapewnienia konsumentom szeroką gamę wysokiej jakości miodów i pszczelich suplementów pochodzących z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia), dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melindron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

  Czas wysyłki24 godziny

  Napisz opinię

  Grecki miód Dębowy 450g Melidoron

  Grecki miód Dębowy 450g Melidoron

  Na dziewiczym terenie słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi w paśmie górskim w regionie Elias pozyskiwany jest jeden z najbardziej nieocenionych miodów...

  Produkty powiązane

  Góra