Grecki miód Tymiankowy (Kreta) 950g Melidoron

MELI_0001

Ocena: 
 (4 opinie)

Napisz opinię!

96,49 zł

Zyskujesz 96 pkt [?]

  Miód tymiankowy uznawany jest za króla miodów greckich. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miodów w Grecji wraz z miodem piniowym oraz z kwiatów pomarańczy. Miód zbierany jest przez pszczoły z nektaru kwiatów ziela macierzanki tymianek, które najliczniej występuje w basenie Morza Śródziemnego, przy czym to Grecja ma najdłuższą tradycję wytwarzania miodu tymiankowego i jego produkcja jest tam najbardziej popularna.

  Grecki miód tymiankowy Melidoron jest zbierany od początku czerwca do końca lipca z drobnych kwiatów tymianku porastającego górzyste rejony Krety. Miód ma mocny i trwały smak z lekkim posmakiem ziołowym. Zachwyca wyjątkowym, intensywnym aromatem z subtelną nutą woni tymianku. Barwę greckiego miodu tymiankowego Melidoron cechuje bursztynowy kolor, czasem przechodzący w kolor bardziej brunatny. Krystalizuje relatywnie wolno na tle innych miodów (od 6 do 18 miesięcy).  

  parametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.pngparametry_melidoron_jod%C5%82owy.png

  Miody Melidoron są rozlewane na zimno i minimalnie przefiltrowane, co gwarantuje zachowanie korzystnych właściwości nektaru i pyłku. Smak oraz barwa miodów danego gatunku mogą się nieznacznie różnić z sezonu na sezon, jest to naturalne zjawisko i ma miejsce w przypadku wszystkich miodów, bowiem bardzo rzadko powstają one w stu procentach z nektaru zebranych wyłącznie z jednej rośliny, zazwyczaj pojawiają się w nim niewielkie domieszki nektaru innych gatunków roślin, które znajdują swoje odzwierciedlenie w barwie, zapachu i smaku konkretnej partii miodu z pasieki. Miody Melidoron są miodami nieprzetworzonymi, niepodgrzewanymi starannie rozlewanymi do szklanych słoików wprost w rodzinnej pasiece Fasilis. Pasieka stosuje system HACCP (analizę zagrożeń i krytyczne punkty kontroli) na wszystkich etapach produkcji.

  Miód grecki jest uważany za jeden z najlepszych na świecie będąc połączeniem tego co najlepsze w Grecji, czyli niezwykle różnorodnej greckiej flory, która jest uważana za najbogatszą w basenie Morza Śródziemnego, z dużą ilością promieni słonecznych. Całe to bogactwo greckiej natury  wraz z pasją i doświadczeniem rodziny Fasilis zostało zamknięte w słoikach miodów Melidoron, które są jednymi z najchętniej kupowanych miodów w naszym sklepie.

  Przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym i miejscu (<18° C przez cały okres przechowywania).

  Informacje szczegółowe

  • Kategoria: Miody Nektarowe
  • Barwa: Ciemnobrązowa
  • Smak: Słodki
  • Zapach: lekko aromatyczny
  • Czas krystalizacji: 6-18 miesięcy
  • Czas zbiorów: czerwiec – lipiec.
  • Region: Kreta Środkowo-Wschodnia

  Wartości odżywcze *

  Średnia zawartość w 100g *

  Przedział w 100g *

  Wartość energetyczna

  320 kcal300 - 340 kcal

  Tłuszcze

  0 g0 g

  w tym kwasy tłuszczowe nasycone

  0 g0 g

  Węglowodany

  81 g78 - 83 g

  w tym cukry

  75 g70 - 80 g

  Białko

  0,4 g0,2 - 0,6 g

  Sól

  0 g0 g

  * Podane powyżej przedziały i uśrednione wartości dotyczą miodu naturalnego. Z uwagi na brak szczegółowych danych przekazywanych przez pszczelarzy, nie możemy podać dokładnych wartości odżywczych każdego produktu. W ramach tej grupy produktowej mieści się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset (świat) gatunków miodów naturalnych różnego pochodzenia. Ich wartości odżywcze mieszczą się zazwyczaj w podanych przedziałach uśrednionych dla lepszego zobrazowania najbardziej prawdopodobnych parametrów właściwości odżywczych.

  Informacje alergiczne: Miodu naturalnego nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele.

  Producent:

  Miód Tymiankowy 100%

  Rodzinna firma Melidoron od ponad 65 lat rozwija i pielęgnuje pszczelarskie tradycje, zamiłowanie do greckiego miodu, pszczół i greckiej natury. Troska i pracowitość rodziny Fasilis zapewnia odpowiednie standardy i produkty doskonałej jakości. Inwestując, wprowadzając innowacje i rozwijając firmę w tym trudnym dla Grecji okresie ekonomicznym. Wszystko to w celu zapewnienia konsumentom szeroką gamę wysokiej jakości miodów i pszczelich suplementów pochodzących z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia), dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melindron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

  Czas wysyłki24 godziny
  Ocena 
  12-01-2021

  Bardzo dobry miód

  Wspaniały smak, bardzo delikatny i nie za słodki

   Ocena 
   11-01-2021

   Najlepszy Tymiankowy

   Świetny miód, tekstura wymiata

    Ocena 
    29-12-2020

    Tymianek -:)

    Genialny miód...Tymianek z Grecji jest chyba najlepszy

     Ocena 
     29-08-2020

     Doskonaly smak

     Jednak Greckie miody tymiankowe rzeczywiscie są najlepsze...super

      Napisz opinię

      Napisz opinię

      Grecki miód Tymiankowy (Kreta) 950g Melidoron

      Grecki miód Tymiankowy (Kreta) 950g Melidoron

      Miód tymiankowy uznawany jest za króla miodów greckich. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miodów w Grecji wraz z miodem piniowym...

      Produkty powiązane

      Góra