Miód Rzepakowy - właściwości prozdrowotne

  (0)

Rzepak, jak powszechnie wiadomo, jest popularną i miododajną rośliną uprawną, dlatego pszczoły bardzo chętnie zbierają z niego pożytek i przerabiają na pyszny, zdrowy miód rzepakowy. Łatwy dostęp, delikatny smak i kremowa konsystencja stawiają go pod względem popularności w jednym rzędzie z miodami lipowymi, spadziowymi, czy gryczanym.

DO CZEGO UŻYWAMY MIODU RZEPAKOWEGO?

Najczęściej kupujemy go z uwagi na walory smakowe, słodząc nim herbatę, kawę, traktując jako idealny dodatek do pieczywa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z prozdrowotnych właściwości miodów rzepakowych oraz dobroczynnego działania na ludzki organizm.

Wiedza przekazywana z dziada pradziada powoli zanika, a z nią umiejętność wykorzystania miodu w celach zdrowotnych. Coraz częściej uświadamiamy sobie, że tak naprawdę o miodzie rzepakowym i jego właściwościach leczniczych wiemy bardzo niewiele, praktycznie nic. Czas najwyższy nadrobić tę niewiedzę.

 

miód rzepakowy, właściwości prozdrowotne, pole rzepaku

WARTOŚCI ODŻYWCZE (na 100g)

Miód charakteryzujący się stosunkowo dużą kalorycznością i wysokim indeksem glikemicznym.

  • Wartość energetyczna - 340 kcal
  • W tym węglowodany – 80g
  • Białko – 0,5g
  • Tłuszcz – 0g
  • Indeks glikemiczny – 64 IG

 

DZIAŁANIE PROZDROWOTNE MIODU RZEPAKOWEGO!

Cukrzyca – z uwagi na wysoki indeks glikemiczny trzeba go spożywać ostrożnie. Najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Układ gastryczny – redukuje stany zapalne wywołane wrzodami żołądka, reguluje pracę układu gastrycznego, może być pomocny przy wzdęciach, zgadze i pochodnych problemach.

Skaleczenia i rany – przyspiesza gojenie i zasklepianie ran, przy okazji zabezpieczając przed zakażeniem. Używany również w przypadku lekkich oparzeń, z uwagi na minimalizowanie powstania pęcherzy.

Serce — dzięki zawartości potasu, reguluję prace mięśnia sercowego, wpływa również na poszerzenie naczyń wieńcowych, co jest szczególnie ważne w przypadku rehabilitacji po zawale serca. Przyczynia się w ten sposób do skuteczniejszego i bardziej efektywnego zaopatrzenia serca w składniki odżywcze oraz tlen.

Wątroba – Dzięki zawartości glukozy i fruktozy, miód rzepakowy jest szczególnie polecany w przypadku schorzeń wątroby. Świetnie spełnia rolę detoksu wątroby, wspomagając przy okazji przemianę tłuszczów. Polepsza również pracę woreczka żółciowego oraz wspiera pracę całego narządu.

Infekcje – jeśli masz zapalenie gardła, oskrzeli lub nosa, albo jakąkolwiek infekcję górnych dróg oddechowych, koniecznie powinieneś sięgnąć po miody rzepakowe. Ich właściwości zdrowotne stanowią nieocenione wsparcie w takich sytuacjach. 

 miód rzepakowy, właściwości prozdrowotne, pole rzepaku

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

  1. Pomaga przy zapaleniu nerek i pęcherza moczowego.
  2. Ogranicza cholesterol w organizmie.
  3. Można go spożywać w trakcie karmienia piersią, o ile nie uczuli dziecka.
  4. Rzadko powoduje alergię.
  5. Pomaga w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

To jeszcze nie wszystko, musicie wiedzieć, że ten wspaniały miód zawiera flawonoidy, cholinę, kumarynę, jest bogaty w bor, tak potrzebny do budowy tkanki kostnej, nie wspominając o wpływie na działanie śledziony oraz tarczycy. Są też związki gorczycowe, witaminy B, C i K, biopierwiastki oraz żelazo.

Jak łatwo zauważyć, właściwości miodu rzepakowego są bardzo szerokie, podobnie jak jego spektrum działania. Następnym razem, kupując miód rzepakowy, miejcie proszę na uwadze, nie tylko smak i konsystencje, ale również jego dobroczynne właściwości, które powodują, że jest uznawany, za jeden z najzdrowszych miodów polskich.

WYBRANE PRODUKTY Z OFERTY MIODÓW RZEPAKOWYCH

60,00 zł

To jeden z najpopularniejszych miodów w naszym kraju. Bardzo szybko krystalizuje, łagodny w smaku i zapachu.

19,49 zł

To jeden z najpopularniejszych miodów w naszym kraju. Bardzo szybko krystalizuje, łagodny w smaku i zapachu.

61,90 zł

To jeden z najpopularniejszych miodów w naszym kraju. Bardzo szybko krystalizuje, łagodny w smaku i zapachu.

15,90 zł

Miód rzepakowy z malowniczo położonych terenów Warmii i Mazur.

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Góra