120,00 zł

Odmładzająca kuracja pod oczy z miodem Manuka.

69,00 zł

Ekologiczny krem Propolia, przeznaczony do suchej skóry stóp, zapewni im odprężenie i zrelaksowanie. Jest idealnym produktem do codziennej pielęgnacji stóp przez cały rok. Bogata i nietłusta konsystencja kremu intensywnie odżywi stopy, nada im delikatności, przyniesie uczucie ulgi, a jednocześnie zapewni świeży zapach lawendy. 

74,00 zł

Balsam na przeziębienie zawiera aktywne składniki polepszające samopoczucie podczas przeziębienia. Konsystencja balsamu umożliwia łatwe wchłanianie w skórę.

58,00 zł

Ekologiczna ochrona skóry dłoni. Dzięki naturalnym składnikom, bogatym w wosk pszczeli, miód i nagietek, dłonie będą delikatne i chronione. Krem ze składnikami aktywnymi: woskiem pszczelim, modem, oczarem wirginijskim, lawendą, oliwą z oliwek, trawą cytrynową, grejpfrutem, nagietkiem lekarskim, miętą.

Vademecum pszczelich kosmetyków

  (0)

Pszczoły to niewiarygodne stworzenia, nie tylko dlatego, że bez stresu noszą się na żółto-czarno oraz mają nieosiągalną dla człowieka etykę pracy, ale przede wszystkim z powodu efektów swojej nieustannej pracy. Najpopularniejszym, znanym ludzkości produktem pochodzenia pszczelego jest oczywiście miód, ale portfolio pszczół jest znacznie, znacznie większe. To również pyłek kwiatowy, lub jego przetworzona forma, jaką jest pierzga. Propolis, potocznie zwany kitem pszczeli, odsklepiny miodowe, mleczko pszczele określane mianem eliksiru życia oraz niezwykle rzadko spotykany w pierwotnej postaci jad pszczeli. Te wszystkie produkty znajdują zastosowanie w codziennym życiu, kuchni, suplementacji, medycynie oraz szeroko rozumianej kosmetyce i właśnie o tym ostatnim opowiemy sobie dziś trochę dłużej.

 

PSZCZELE KOSMETYKI – ŹRÓDŁA HISTORYCZNE

Stosowanie miodu w pielęgnacji ciała jest znane ludzkości co najmniej od starożytności. Wiele źródeł historycznych wspomina o wykorzystaniu miodu przez starożytne cywilizacje, nie tylko w celach spożywczych i zdrowotnych, ale także kosmetycznych. Miód był niezwykle ceniony w starożytnym Egipcie, Grecji, Mezopotamii i Rzymie. Stanowił remedium na wiele problemów skórnych, służąc często jako składnik kremów, mazideł i maseczek, używanych do pielęgnacji skóry i włosów wysoko urodzonych i bogatych. Podobno wykorzystywała go nawet słynna Kleopatra, stosując w kremach i mlecznych kąpielach. Podobnie czyniły zresztą starożytne Greczynki, żeby nadać cerze jędrności, nawilżyć albo ochronić przed zmarszczkami. Oczywiście miód był tylko jednym z wielu naturalnych składników stosowanych w starożytnych czasach, ale trzeba docenić jego historyczną rolę w rozwoju szeroko rozumianej kosmetyki i kosmetologii.

Pozostałe produkty pszczele, takie jak pierzga, pyłek kwiatowy, czy wosk nie były równie popularne i cenione. Ten ostatni był starożytności znany i stosowany, ale głównie w celach przemysłowych. Podobnie jak propolis, który — tak jak wosk — wykorzystywano do mumifikowania zwłok oraz leczeniu ran. W ogólnie dostępnych źródłach znajdziemy również wzmianki o kosmetycznym zastosowania mleczka pszczelego, ale trudno ocenić jak dalece wiarygodne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę czasochłonny i trudny proces pozyskiwania tej wyjątkowo cennej substancji. Podobnie wygląda sytuacja jadu pszczelego, stosowanego z mniejszym lub większym powodzeniem w celach leczniczych, w starożytnym Egipcie i w tradycyjnej chińskiej medycynie.

Nie trzeba być wielce spostrzegawczym, żeby zauważyć, że największy postęp w dziedzinie kosmetyki przypada na XXI wiek. Jesteśmy światkami niewiarygodnego rozwoju, którego efektem są całe serie kosmetyków, nie tylko na bazie miodu, ale również naturalnych pszczelich suplementów.

Na rynku znajdziemy obecnie:

  • szeroką gamę kosmetyków z miodu naturalnego,
  • wyspecjalizowane linie kosmetyków z miodem Manuka,
  • serie kosmetyków z woskiem pszczelim,
  • wysokiej jakości kosmetyki z mleczkiem pszczelim,
  • stosowane w kosmetyce i dermatologii serie kosmetyków z jadem pszczelim,
  • szeroki wybór produktów kosmetycznych z pyłkiem kwiatowym oraz pierzgą,

Kosmetyki wytwarzane są nie tylko z midu, ale również jadu pszczelego, mleczka pszczelego czy wosku pszczelego.

 

KOSMETYKI Z MIODEM PSZCZELIM

Miód posiada szereg właściwości prozdrowotnych, częściowo uzależnionych od gatunku oraz pochodzenia. To powód, dla którego jest popularnym składnikiem szerokiej gamy kosmetyków. Dotyczy to linii pielęgnacyjnych, jak i dermatologicznych, odpowiadających szczególnym potrzebą pielęgnacji skóry. Dzięki zawartości witaminy z grupy B miód posiada właściwości regenerujące, a za sprawą glukozy, ograniczającej wydalanie wody z naskórka, wykazuje działanie nawilżające. Wspomniane witaminy przyczyniają się również do opóźnienia procesu degradacji komórek i starzenia skóry. Stąd potrzeba wykorzystania i stosowania miodu naturalnego w szeroko rozumianej kosmetyce. Jest popularnym składnikiem kremów, szamponów, odżywek, mydeł i żeli pod prysznic. Toników, balsamów, jak również miodowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ust. Jego przeciwzapalne właściwości wpływają na wygładzenie oraz ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie blizn skórnych. Tak, kosmetyki miodowe są warte grzechu!

KOSMETYKI Z MLECZKIEM PSZCZELIM

Coraz lepiej znane właściwości Mleczka Pszczelego niosą za sobą potrzebę używania go na szerszą skalę, nie tylko w celach prozdrowotnych, ale również kosmetycznych. Dzięki temu powstają całe linie kosmetyków zawierające w swoim składzie mleczko pszczele. Czyste mleczko pszczele ma oczywiście szereg właściwości wpływających na poprawę stanu skóry, ale jego wysoka cena jest ograniczeniem dla większości konsumentów. Stosowany zazwyczaj w kosmetyce ekstrakt z mleczka pszczelego, stymuluje metabolizm skóry, działając regenerująco, odmładzająco, wygładzająco oraz nawilżająco. Mleczko pszczele zawiera również witaminy, spełniające rolę przeciwutleniacza, opóźniając procesy starzenia skóry. Składnik ten stosowany jest w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, ciała, a w szczególności skóry twarzy. 

KOSMETYKI Z PIERZGĄ I PYŁKIEM

Pyłek kwiatowy w swojej naturalnej postaci, jest składnikiem sporej gamy preparatów do pielęgnacji skóry i włosów. Kosmetyki na bazie pyłku pszczelego wykazują szerokie właściwości pielęgnacyjne. Wpływają na spowolnienie procesów starzenia skóry i mają działanie nawilżające. Szampony i odżywki do włosów z pyłkiem kwiatowym wpływają na wzmocnienie i regenerację cebulek, a także wykazują działanie przeciwłupieżowe. Pyłek jest z powodzeniem stosowany, jako składnik preparatów służących do ochrony chorej skóry, podatnej na schorzenia dermatologiczne. Pierzga, czyli przetworzony przez pszczoły, zakonserwowany pyłek, także wykorzystuje się do produkcji kosmetyków, chociaż na znacznie mniejszą skalę. Najcenniejszym składnikiem pierzgi jest kwas L-mlekowy, odpowiedzialny za odnowę komórkową skóry. Kwas wspiera również wchłanianie innych substancji aktywnych, wpływając pośrednio na zwiększenie ich efektywności. Kosmetyki z pierzgą chronią naskórek przed zbytnią utratą wody, zwiększają jej nawilżenie, jak również wpływają na jędrność i kolor skóry.

Pszczoła na plastrze z którego powstaje miód używany między innymi do produkcji kosmetyków.

 

KOSMETYKI Z JADEM PSZCZELIM

Czystego jadu pszczelego nie kupicie w żadnym sklepie, ponieważ jego sprzedaż jest oficjalnie niedozwolona, a sama produkcja trudna. Pozyskanie Jadu Pszczelego wymaga specjalistycznego podejścia, budząc przy okazji sporo kontrowersji oraz dezaprobatę opinii publicznej. Pojawiają się liczne głosy sprzeciwu, mówiące o  elektostymulacji i niewłaściwym traktowaniu pszczół. Jest, albo było w tym sporo prawdy. Obecnie firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, między innymi z obawy przed złym PR-em, zmieniają proces pozyskania jadu na nieinwazyjny oraz całkowicie bezpieczny dla pszczół i oby tak już pozostał. 

Prozdrowotne spektrum działania jadu pszczelego jest bardzo szerokie, dlatego coraz częściej jest on stosowany jako składnik produktów kosmetycznych. Ostatnie lata to istny boom na kosmetyki z jadem pszczelim. Z powodu wyjątkowych właściwości ujędrniających i naprawczych oraz skutecznej redukcji mikrouszkodzeń, kosmetyki z jadem pszczelim stały się cenioną bronią w walce ze zmarszczkami, pozwalając na chwilę dłużej zachować młody wygląd skóry. 

KOSMETYKI Z WOSKIEM

Linie kosmetyczne na bazie pszczelego wosku stały się ostatnio bardzo popularne i cenione. Chociaż praktyczne zastosowanie wosku jest znane od czasów starożytnych, to w celach kosmetycznych wosk wykorzystywany jest od niedawna. Wosk wykazuje działanie bakteriobójcze, nawilżające oraz wygładzające. Chroni skórę przed wysuszeniem oraz odpowiednio natłuszcza. Jest składnikiem kremów, balsamów, pomadek, mydeł, a nawet cieni do powiek, czy kredek do oczu. Kosmetyki z woskiem pszczelim lepiej się wchłaniają do organizmu i stanowią skuteczną, naturalną barierę ochronną skóry.

Jak widać, w produktach pochodzenia pszczelego kryje się ogromny potencjał i wiele prozdrowotnych właściwości. Wykorzystywanych   od pewnego czasu  – z dużym skutkiem zresztą – przez branżę kosmetyczną do produkcji kremów, balsamów, szamponów, odżywek oraz całej gamy kosmetyków, używanych przez konsumentów na całym świecie. Kosmetyki na bazie jadu pszczelego, mleczka, czy miodu, zdobywają rynek, nie tylko z uwagi na ciekawe pochodzenie, czy ekskluzywną zawartość, ale przede wszystkim dla właściwości i pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm. 

WYBRANE PRODUKTY Z KATEGORII KOSMETYKÓW MIODOWYCH

29,00 zł

Naturalna pomadka do ust Propolia ma działanie ochronne, odżywcze i regenerujące. Idealna na spierzchnięte usta. 'Esencja natury' otrzymana ze składników organicznych. Pomadka ze składnikami aktywnymi: woskiem pszczelim, propolisem, olejkiem z pestek moreli, masłem Shea, olejkiem kokosowym, rozmarynem.

69,00 zł

Ekologiczny krem Propolia, przeznaczony do suchej skóry stóp, zapewni im odprężenie i zrelaksowanie. Jest idealnym produktem do codziennej pielęgnacji stóp przez cały rok. Bogata i nietłusta konsystencja kremu intensywnie odżywi stopy, nada im delikatności, przyniesie uczucie ulgi, a jednocześnie zapewni świeży zapach lawendy. 

74,00 zł

Balsam na przeziębienie zawiera aktywne składniki polepszające samopoczucie podczas przeziębienia. Konsystencja balsamu umożliwia łatwe wchłanianie w skórę.

142,00 zł

Nawilżająca kuracja do twarzy z miodem Manuka.

58,00 zł

Ekologiczna ochrona skóry dłoni. Dzięki naturalnym składnikom, bogatym w wosk pszczeli, miód i nagietek, dłonie będą delikatne i chronione. Krem ze składnikami aktywnymi: woskiem pszczelim, modem, oczarem wirginijskim, lawendą, oliwą z oliwek, trawą cytrynową, grejpfrutem, nagietkiem lekarskim, miętą.

79,00 zł

Idealny do wszystkich rodzajów skóry tonik oczyszczający. Usuwa zanieczyszczenia a jednocześnie nawilża skórę i dodaje blasku. Połączenie aloesu, wody kwiatowej z oczaru wirginijskiego i rumianku, miodu i wyciągu z moreli, zmiękcza i rewitalizuje skórę. Ekologiczny tonik z aktywnymi składnikami: miodem, oczarem wirginijskim, aloesem, rumiankiem, morelą.

21,49 zł

Łagodnie i skutecznie usuwa makijaż oraz zanieczyszczenia pozostawiając skórę delikatną i świeżą. Preparat przeznaczony dla każdego rodzaju cery. Starannie dobrana receptura sprawia, że skóra jest oczyszczona i gładka.

94,00 zł

Ekologiczna maska do włosów dostarcza wszystkich niezbędnych składników do uzyskania objętości i blasku. Regeneruje włosy zniszczone. Odżywia i rozprostowuje poplątane włosy, nadając im delikatny zapach miodu i gardenii (tiare). Maska ze składnikami aktywnymi: miodem, propolisem, woskiem pszczelim, masłem shea, aloesem, awokado, morelą, migdałami,...

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Góra