Oleje i Kwasy Omega

Łącznie produktów: 10
38,55 zł

Naturalny olejek z rokitnika. Owoce rokitnika zawierają bardzo dużo witamin z grupy C, E, K i B.

41,99 zł

Naturalny olej z orzechów cedrowych. Orzeszki cedrowe to źródło witaminy E i F.

65,60 zł

Wspomaga wzrost włosów. Odżywia bardzo suchą skórę. Może wspomagać i rozluźniać zmęczone nogi. Silne właściwości antybakteryjne. Może wspomagać gojenie się blizn i trądziku.

65,62 zł

Uprawiane metodami ekologicznymi, ręcznie wybierane liście z dojrzałych roślin. Przetwarzane na zimno i niefiltrowane, aby zmaksymalizować moc. Nie zawiera koncentratu i nie zawiera konserwantów - czysty, naturalny smak.

117,87 zł

Podwójnie skoncentrowany olejek do twarzy zawierający naturalnie występujące ɑ, ß, γ tokoferole. Właściwości antyoksydacyjne 30 000 IU / g. Olejek z witaminą E intensywnie nawilża skórę twarzy.

80,07 zł

Olej z pestek granatu z pierwszego tłoczenia jest pozyskiwany w sposób zrównoważony i produkowany za pomocą ekstrakcji mechanicznej metodą tłoczenia na zimno dojrzałych nasion granatu; jest również filtrowany, aby uzyskać jeszcze większą klarowność.

65,60 zł

Peppermint DR, to wysokiej jakości suplement diety stanowiący uzupełnienie codziennej diety w ekstrakty roślinne.ROLA OLEJU W SUPLEMENTACJI!

Lecznicze właściwości olejów znane są ludzkości od pokoleń. Na jakiś czas zapomniane, wracają do łask i odzyskują swoje znaczenie w medycynie naturalnej. Wytwarzane z orzechów, pestek i roślin, służą nie tylko do ochrony i pielęgnacji skóry — skutecznie zastępując kosmetyki — ale przede wszystkim w celach prozdrowotnych. Oleje stanowią wsparcie, a nawet alternatywę dla wielu medykamentów. Często wykorzystywane w dermatologii, jako naturalna alternatywa preparatów stosowanych przy długotrwałych problemach skórnych. Wygładzają blizny, koją oparzenia i regenerują rany.

W medycynie naturalnej oleje wykorzystywane w celu obniżenia cholesterolu i ciśnienia (olej lniany), jako źródło witamin i minerałów (olej konopny), czy w celu poprawy metabolizmu (olej kokosowy). Tych właściwości jest dużo więcej, warto wiec zadbać o suplementację z pomocą naturalnych olejów.


JAK WAŻNE SĄ KWASY OMEGA?

Kwasy Omega mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, co potwierdza szereg badań naukowych. Szczególnie istotne są te pochodzenia morskiego, czyli kwasy omega-3 DHA i EPA. Z kolei kwasy Omega pochodzenia roślinnego, jak choćby te, które wchłaniamy, spożywając olej lniany, czy rzepakowy, są istotnym uzupełnieniem zapotrzebowania organizmu, ale nie zastępują zapotrzebowania organizmu, w kwasy omega pochodzące od ryb i alg morskich. Osoby unikające spożywania ryb i owoców morza, mogą mieć niedobory kwasów omega. Dlatego tak ważna jest suplementacja, dzięki której nasz organizm będzie mógł uzupełnić braki.

Wpływ kwasów omega-3 pochodzenia roślinnego na nasze zdrowie:

  • Obniżają krzepliwości krwi, ograniczając wystąpienie zakrzepicy,
  • Wpływają na nasze zdrowie psychiczne, pomagając przy depresjach, stanach agresji czy zaburzeniach nastrojów,
  • Przeciwdziałają nadciśnieniu, pozytywnie wpływają na serce,
  • Łagodzą stany zapalne w organizmie, pozytywnie wpływają na układ nerwowy,
  • Stosowane są w profilaktyce choroby Alzheimera,
  • Wspomagają wzrok, szczególnie u noworodków, które potrzebują oleju omega-3 do prawidłowego rozwoju siatkówki oka,
Góra