Witaminy i Minerały

Łącznie produktów: 91
22,11 zł

Uzupełniając poziom magnezu w organizmie, wybieraj ten w wysoko przyswajalnej formie. Saszetka ProMagnezu zawiera 100% dziennej referencyjnej wartości spożycia magnezu.

20,47 zł

ProSkurcz jest kompleksem minerałów wpływających na pracę mięśni.

106,75 zł

Intensyfikacja upraw doprowadziła do znacznego zmniejszenia tego ważnego pierwiastka w naszej żywności. Selen przyczynia się do prawidłowej czynności tarczycy i systemu immunologicznego. Jest również ważny dla zdrowych włosów i paznokci.

12,33 zł

Uzupełniając poziom magnezu w organizmie, wybieraj ten w wysoko przyswajalnej formie. Saszetka ProMagnezu zawiera 100% dziennej referencyjnej wartości spożycia magnezu.

76,73 zł

Witamina B3 jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, co oznacza, że ​​organizm nie może jej magazynować. Dlatego musi być dostarczana codziennie z dietą, aby uniknąć niedoborów.

98,97 zł

Witamina C jest rozpuszczalną w wodzie witaminą i silnym przeciwutleniaczem. Organizm nie może przechowywać witaminy C, co oznacza, że ​​musi być standardową częścią diety, aby uniknąć niedoboru.

Taniej -8%

25,97 zł 28,23 zł

Suplement diety. Zawartość w jednej kapsułce (zalecana maksymalna dobowa porcja do spożycia): wapno organiczne (aquamin TG) 800 mg.

75,62 zł

Suplement diety Wapń, Magnez, Cynk, to formuła odkwaszająca organizm.

65,60 zł

Magnez jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, dla metabolizmu. Przyczynia się również do utrzymania zdrowych kości i zmniejsza zmęczenie.

209,06 zł

Witamina D3 2000 IU (vegan) firmy Viridian jako jedna z nielicznych  jest pochodzenia roślinnego i jest odpowiednia  dla wegetarian i wegan.

142,33 zł

High 5 Multivit & Mineral Formula zawiera: cynk, buforowaną witaminę C, naturalną witaminę E, wegańską witaminę D, naturalne karotenoidy, zbilansowane B complex, aktywne chelatowane minerały w tym selen, chrom, żelazo i cynk.

108,99 zł

Witamina K2 firmy Viridian Nutrition jest pozyskiwana w unikalnym procesie we Włoszech z Bacillus subtilis natto z gwarantowanym brakiem testów na zwierzętach.

110,08 zł

L -glutamina Proszek. Suplement diety.

118,99 zł

Cynk Complex firmy Viridan, to synergiczny bilans cynku z innymi kluczowymi składnikami odżywczymi odpowiedzialnymi za system immunologiczny oraz wygląd skóry.

94,52 zł

Kolagen Extra G&G, to wszystkie zalety suplementu kolagenowego z dodatkiem glukozaminy, chondroityny, witaminy C i MSM. Tworzy to suplement kolagenowy, który zapewnia dodatkowy zastrzyk minerałów i witamin.

38,37 zł

Specjalnie opracowana formuła doustnego spray-u  dostarczająca witaminę D3 i K2 MK7 bezpośrednio do krwioobiegu, zapewniając lepsze wchłanianie w porównaniu do tabletek i kapsułek.

58,94 zł

Cynk Complex firmy Viridan, to synergiczny bilans cynku z innymi kluczowymi składnikami odżywczymi odpowiedzialnymi za system immunologiczny oraz wygląd skóry.

154,56 zł

Pierwszy tego typu suplement wspomagający i dający kompleksową ochronę tarczycy. Zawiera między innymi jod i selen niezbędne do funkcjonowania tarczycy oraz witaminy B1, B2 i B3. Skierowane dla osób z niedoczynnością tarczycy.

134,51 zł

Połączenie NAC (N-acetylocysteiny) z L-Glutaminą, chromem i cynamonem.

144,57 zł

Suplement Sports Multi poprawia fizyczną wydajność organizmu. Doskonałe źródło witamin i minerałów, które uzupełniają codzienną dietę oraz wzmacniają działanie odżywek białkowych i napojów izotonicznych. Odpowiedni dla osób regularnie trenujących np. aerobik, podnoszenie ciężarów, bieganie, kulturystykę czy wyczynowych sportowców.

108,99 zł

Synbiotyk dla dzieci z witaminą C, to preparat zawierający tzw. dobre bakterie czyli probiotyki z dodatkiem unikalnych prebiotyków FS2-60, oferujących pełne spektrum prebiotycznych oligosacharydów i inulinę pochodzenia roślinnego.

81,17 zł

Wapń, Magnez i Bor, to wysokiej jakości suplement diety stanowiący uzupełnienie codziennej diety w wapń, magnez, witamina C, bor oraz kwas jabłkowy.

34,48 zł

DLUX 1000 Witamina D w sprayu firmy BetterYou, to gwarantowana dawka 1000IU w każdym pojedynczym sprayu. Posiada naturalny miętowy smak.

68,95 zł

Witamina D3 dla dzieci w butelkach z kroplomierzem do szybkiego i łatwego użycia: 0,5ml (miarka na kroplomierzu) zawiera 400IU witaminy D o przyjemnym, delikatnym smaku pochodzącym z olejku pomarańczowego.

54,49 zł

Cynk nie jest może tak dobrze znany, jak wapń czy magnez, ale jest równie istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni funkcje kofaktora umożliwiając różnym enzymom katalizowanie konkretnych reakcji chemicznych.

55,48 zł

B-complex High Five, to wysokiej jakości suplement diety zwierający w swoim składzie tak zwane witaminy z grupy B, cholinę, inozytol oraz kwas para-aminobenzoesowy (PABA).

154,56 zł

Liver Health Formula, to wyjątkowa mieszanka, która wspomaga naturalną pracę wątroby.

177,92 zł

Multiwitamina dla kobiet w ciąży, uzupełniająca niedobory witaminowe.

165,69 zł

Clear Skin, to suplement diety zwierający w swoim składzie między innymi składniki roślinne oraz selen i cynk.

164,58 zł

B-complex High Five, to wysokiej jakości suplement diety zwierający w swoim składzie tak zwane witaminy z grupy B, cholinę, inozytol oraz kwas para-aminobenzoesowy (PABA).

133,43 zł

Kids Rainbow Food  w  kapsułkach to  ekologiczna roślinna  multiwitamina wraz z pożytecznymi probiotykami. Produkt zawiera ekologiczne sproszkowane owoce i warzywa, które są źródłem witamin  i składników odżywczych idealnie uzupełniających dietę dziecka.

129,00 zł

Magnez jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, dla metabolizmu. Przyczynia się również do utrzymania zdrowych kości i zmniejsza zmęczenie.

105,64 zł

Multiwitamina dla kobiet w ciąży uzupełniająca braki witaminowe.

110,08 zł

Luteina Plus Viridian, to kombinacja składników odżywczych i starannie dobranych ekstraktów roślinnych pomocnych w zachowaniu dobrego wzroku.

98,97 zł

Połączenie wysokiej jakości witaminy D3 z wapniem i witaminą K2. Ta formuła tworzy optymalną mieszankę dla zdrowych kości.

100,07 zł

Fertility for men, to specjalnie stworzona unikalna formuła zalecana dla mężczyzn starających się o dziecko. Zawiera szerokie spektrum składników: cynk, miedź, selen, naturalne karotenoidy, koenzym Q10, witaminy C, E, B12.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne i potrzebne dla rozwoju i funkcjonowania organizmu są witaminy i minerały. Nie przykładamy do tego odpowiedniej wagi, a to wpływa na nasze samopoczucie. Długotrwałe niedobory witamin i minerałów mogą prowadzić do poważnego zaburzenia pracy organizmu i wielu problemów zdrowotnych. To one odpowiadają za pracę organów, funkcjonowanie układu nerwowego oraz procesy psychosomatyczne, biochemiczne i metaboliczne zachodzące w ludzkim ciele. Dowiedziono, że poprawne funkcjonowanie organizmu zależy od kilkudziesięciu składników, z czego aż 22 z nich to minerały, a kolejnych 13, to witaminy! Co więcej, bez części z nich funkcjonowanie organizmu jest niemożliwe, a niedobory wielu innych sprawiają, że organizm może funkcjonować tylko czasowo. Dlatego tak istotna jest zbilansowana dieta połączona z odpowiednią suplementacją.

 

WITAMINY – ROLA I ICH ZNACZENIE

Witaminy są niezwykle istotne dla przebiegu wielu procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Te niepozorne, niskocząsteczkowe związki organiczne regulują prace organizmu, chociaż nie są ani źródłem energii, ani budulcem. Ludzki organizm ich nie wytwarza, a jedynie przyswaja wraz z pożywieniem, albo suplementacją. Żeby uniknąć awitaminozy, czyli niedoboru witaminy w organizmie, należy spożywać dużo wysoko witaminowych, naturalnych pokarmów. Można również stosować suplementy witaminowe, które w prosty sposób uzupełniają ewentualne niedobory. Najpopularniejsze grupy witamin, to A,B,C oraz D.

Jaką rolę odgrywają witaminy:

 • Są regulatorem jakości i składu krwi,
 • Wspomagają i pobudzają układ odpornościowy,
 • Mają właściwości regeneracyjne,
 • Regulują metabolizm,
 • Posiadają właściwości antyoksydacyjne,
 • Poprawiają i regulują wchłanianie soli mineralnych,
 • Regulują pracę układu nerwowego,

 

MINERAŁY – NIEZBĘDNE WSPARCIE ORGANIZMU

Minerały odgrywają bardzo ważną rolę w przemianie materii i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Stanowią budulec tkanki kostnej i regulują działanie wielu narządów, Minerały dzielą się na mikroelementy i makroelementy. Pierwsze regulują wiele procesów zachodzących w ciele człowieka, a dodatkowo stanowią materiał budulcowy komórek. Nasz organizm nieustannie ich potrzebuje, ponieważ stale je wydala, dlatego tak istotne są nasze preferencje żywieniowe. Od nich zależy, ile mikroelementów wchłonie się do organizmu.

Najpopularniejsze makroelementy to:

 

Mikroelementy należą do pierwiastków, które występują w ilościach śladowych. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest bez nich niemożliwe, a ich rola kluczowa. Ich brak może powodować szereg problemów, między innymi z niedokrwistością i tarczycą. Co ciekawe, nadmiar również jest szkodliwy, a wręcz toksyczny.

Lista kluczowych dla człowieka mikroelementów:

 • Mangan,
 • Miedź,
 • Cynk,
 • Żelazo,
 • Chrom,
 • Kobalt,
 • Jod,
 • Selen,
Góra