Chlorella

Łącznie produktów: 3
22,71 zł

Spirulina, to mikroskopijna niebiesko-zielona alga, która jest najbardziej pełnowartościowym i jednym z najczystszych źródeł naturalnych składnikiem żywieniowym jakie możemy znaleźć w przyrodzie.

41,68 zł

Ekologiczna chlorella to rodzaj ciemnozielonej, jednokomórkowej mikroalgi o kształcie kulistym.

107,65 zł

Ekologiczna chlorella to rodzaj ciemnozielonej, jednokomórkowej mikroalgi o kształcie kulistym. Ta słodkowodna alga dostępna w formie sproszkowanej pozyskiwana jest z najwyższej jakości glonów z kontrolowanych upraw.Chlorella - zielony detoks

Chlorella to zielona alga, która swój kolor i nazwę zawdzięcza wysokiej zawartości chlorofilu. Zawiera w sobie ogromne ilości łatwo przyswajalnego białka, co zostało wykorzystane przez dowódców pruskiej armii podczas I wojny światowej, którzy karmili chlorellą swoich żołnierzy na froncie. Obecnie chlorella jest szczególnie doceniana przez wegan i wegetarian oraz osoby dążące do redukcji masy ciała.

W jakiej postaci spożywać chlorellę?

Alga, słynąca z wysokiej zawartości chlorofilu, może być suplementowana w postaci tabletek lub proszku. W tej drugiej formie można ją dodawać do potraw, na przykład zielonych koktajli. Niektórzy obawiają się chlorelli ze względu na rybi posmak. Łatwo się go pozbędziemy dodając odrobinę soku z cytryny. Jeśli i to nas nie przekonuje, skorzystajmy z suplementów w postaci tabletek. Różne postaci algi, pochodzącej ze sprawdzonych źródeł (Medicura, Rainforest Foods) kupimy tu: Chlorella - Świat Miodów, natomiast po szerszy wybór suplementów z alg morskich zapraszamy tu: Superfoods Spirulina i Chlorella.

Algowy detoks z chlorellą

Chlorella jest sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami, ponieważ doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Usuwając pozostałości metali ciężkich i zanieczyszczeń, wynikających ze złej diety i zanieczyszczeń środowiska, ma nie tylko właściwości odchudzające, ale także wspomaga leczenie wielu chorób. Coraz częściej zwraca się uwagę na to, iż suplementacja chlorelli (ją i inne suplementy kupisz tutaj: ogromny wybór naturalnych suplementów) może naturalnie wspomagać leczenie chorób nowotworowych, chociaż w żadnym razie nie powinna być traktowana jak jego zamiennik. Co więcej, alga ma także dobroczynne działanie na nasz układ pokarmowy. Wspiera pracę wątroby i jelit. A dzięki dużej zawartości żelaza i witamin z grupy B wzmacnia organizm i dodaje energii.

Sprawdź również naszą ofertę spiruliny!

Góra