Algi

Łącznie produktów: 4
24,51 zł

Spirulina, to mikroskopijna niebiesko-zielona alga, która jest najbardziej pełnowartościowym i jednym z najczystszych źródeł naturalnych składnikiem żywieniowym jakie możemy znaleźć w przyrodzie.

22,71 zł

Spirulina, to mikroskopijna niebiesko-zielona alga, która jest najbardziej pełnowartościowym i jednym z najczystszych źródeł naturalnych składnikiem żywieniowym jakie możemy znaleźć w przyrodzie.

41,68 zł

Ekologiczna chlorella to rodzaj ciemnozielonej, jednokomórkowej mikroalgi o kształcie kulistym.

107,65 zł

Ekologiczna chlorella to rodzaj ciemnozielonej, jednokomórkowej mikroalgi o kształcie kulistym. Ta słodkowodna alga dostępna w formie sproszkowanej pozyskiwana jest z najwyższej jakości glonów z kontrolowanych upraw.



SUPERFOODS KLUCZEM DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Już od dawna Algi kojarzone są nie tylko z japońską kuchnią, ale przede wszystkim kategorią produktów superfoods, czyli naturalnymi i super zdrowymi suplementami diety. Dzieje się tak za sprawą spiruliny i chlorelli, dwóch niezwykle popularnych suplementów diety, które zaskarbiły sobie rzeszę zagorzałych fanów. Wprawdzie oba suplementy są pochodną alg morskich i posiadają wspólne cechy, ale jeszcze więcej różnić, dlatego nie stanowią dla siebie bezpośredniej konkurencji. Różnią się nie tylko składem i działaniem, ale także budową, chociaż w sproszkowanej postaci ciężko to stwierdzić

KILKA SŁÓW O SPIRULINIE

Zielononiebieska alga, jak czasami nazywana jest Spirulina, jest organizmem wielokomórkowym, a jej komórki cechuje duża zawartość białka. Nie byle jakiego białka, tylko bogatego w aminokwasy i bardzo łatwo przyswajalnego przez ludzki organizm. Spirulina jest bardzo delikatna, jej suplementacja nie obciąża układu pokarmowego. To bardzo silny antyoksydant, silniejszy niż Chlorella, dzięki czemu wykazuje działanie antyalergiczne i obniża ciśnienie. Zawiera wiele cennych składników odżywczych, jest bogata w witaminy i minerały, jak wapń, żelazo i fosfor. Jest cennym źródłem kwasu gamma linolenowego i beta-karotenu. Spirulina wzmacnia odporność organizmu, działa detoksykująco i pobudza działanie mózgu.

 

KILKA SŁÓW O CHLORELLI

Chlorella w przeciwieństwie do spiruliny, jest jednokomórkowcem, zielonym glonem o mocnej, jednolitej barwie, którą zawdzięcza chlorofilowi. Nie ma na świecie żyjącego organizmu, który może się pochwalić większą zawartością tego związku organicznego. Podobnie do Spiruliny, jest bogata w witaminy i minerały, ale to białko stanowi jej główny składnik. Jego procentowa zawartość może przekraczać nawet 60% składu chlorelli! Reszta to błonnik, magnez, jod, wapń, żelazo, cynk, szereg witamin, a także beta-karoten. Chlorella posiada dużo właściwości prozdrowotnych. Podobnie do Spiruliny jest silnym antyoksydantem i detoksykantem. Ma pozytywny wpływ układ gastryczny i wątrobę. Pomaga w regeneracji komórek, wspomaga odchudzanie i wzmacnia układ odporny organizmu. Dostarcza energii, jest również używana do suplementacji w przypadku chemioterapii i radioterapii, ograniczając ich negatywne skutki.

W JAKIEJ FORMIE MOŻNA ZAKUPIĆ TE SUPLEMENTY?

Spirulina i chlorella są dostępne w naszej ofercie pod różnymi postaciami:

  • Sproszkowanej, łatwej do suplementacji, rozcieńczania lub łączenia,
  • Płynnej, chociaż forma ta jest raczej mało popularna,
  • Kapsułek i tabletek, szybko przyswajalnych i bardzo wygodnych w użyciu,
Góra