Pasieka Eko-Barć

Pasieka "Eko-Barć" rodziny Patalas, to pierwsza pasieka w Polsce wytwarzająca produkty pszczele zgodnie z kryteriami stowarzyszenia "Ekoland", które zrzesza producentów żywności ekologicznej, produkowanej w zgodzie z naturą, nie stosuje się syntetycznych środków ochrony roślin (pestycydów, fungicydów, herbicydów itd.), nie stosuje się substancji czynnych takich jak antybiotyki, hormony, przyspieszacze wzrostu.

Pasieka Eko-Barć jest usytuowana w Borach Człuchowskich, w zachodniej części Borów Tucholskich (dokładnie w osadzie Biernatka), o największej lesistości w kraju, na obszarze którego występuje wysoki odsetek lasów mieszanych. Miody z tej Pasieki są „żywe” – aktywne biologicznie, tłoczone na zimno, następnie pakowane ręcznie, nie podgrzewane, w związku z czym szybko krystalizują, nie są stabilizowane chemicznie. Fenomen miodów tkwi w rodzinnych sekretach i patentach jego produkcji i wytwarzania.

Polskie miody ekologiczne z pasieki Eko-Barć


Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z najlepszymi polskimi pasiekami zlokalizowanymi w różnych regionach kraju. Dostawcą miodu z Borów Człuchowskich jest pasieka Eko-Barć usytuowana w osadzie Biernatka, w zachodniej części Borów Tucholskich. Na tym obszarze znajduje się najwięcej lasów mieszanych w całym kraju, dzięki czemu w ofercie pasieki nie brakuje miodów leśnych i spadziowych. W 2009 roku słynny miód leśny z Biernatki został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych województwa pomorskiego. Historia pasieki rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej i sięga 1954 roku – to właśnie wtedy ojciec obecnych właścicieli założył 20 uli i rozpoczął produkcję miodu. W ciągu półwiecza pasieka znacząco się rozrosła i dziś liczy aż 800 uli!


Ekologiczne miody bez chemicznych dodatków


Pasieka Eko-Barć rodziny Patalas jako pierwsza w Polsce uzyskała Atest Ekologiczny Stowarzyszenia Ekoland, który potwierdza najwyższą jakość produkowanych miodów. Wytwarzając swoje ekologiczne miody, pasieka Eko-Barć nie stosuje antybiotyków, hormonów, pestycydów oraz innych chemicznych środków ochrony roślin i przyspieszaczy wzrostu. Co więcej, pasieka leży na terenach słynących z czystego powietrza i tradycyjnego rolnictwa. Fenomen miodów z Borów Człuchowskich tkwi w rodzinnej tradycji, pracy w harmonii z naturą i metodach przyjaznych środowisku.


Czym wyróżniają się miody Eko-Barć?


Miody z Pasieki Eko-Barć nazywane są „żywymi” i „aktywnymi biologicznie”. Oznacza to, że produkty pszczele z Biernatki są tłoczone na zimno i ręcznie pakowane. Producent nie podgrzewa również miodów i nie stabilizuje ich chemicznie, czego dowodem jest szybka krystalizacja. Cechą charakterystyczną miodów z pasieki Eko-Barć jest również brak standaryzacji, co wpływa na unikalność każdego słoika. Dzięki temu, że miody z jednej pasieki mogą różnić się kolorem i smakiem, każdy kolejny słoik stanowi niespodziankę. W ofercie Pasieki znajdują się nie tylko miody, lecz również inne wartościowe produkty pszczele, takie jak pyłek czy propolis.

Łącznie produktów: 6
38,90 zł

Miód gryczany - aromatyczny, w smaku ostry, lekko piekący, dzięki temu nadaje się do wonnych ciast i wypieków.  

38,90 zł

Leśny miód powstał z myślą o smakoszach i poszukiwaczach aromatów. Pszczoły zaklęły w nim zapach malin i kwiatów leśnych.

31,90 zł

Miód wielokwiatowo-malinowy, jest miodem oryginalnym i stosunkowo rzadko spotykanym. Lubiany szczególnie przez dzieci i im dedykowany. Idealny do ciast, deserów, lodów, owoców.

22,90 zł

Propolis - balsamiczno-żywiczna substancja zbierana przez pszczoły robotnice z pączków i młodych pędów drzew liściastych i iglastych oraz roślin.

31,90 zł

Pyłek kwiatowy obok miodu jest podstawowym pokarmem pszczół. Mądre pszczoły tworzoną z niego zapasy na okres braku pyłku w przyrodzie.

69,90 zł

Pyłek kwiatowy obok miodu jest podstawowym pokarmem pszczół. Mądre pszczoły tworzoną z niego zapasy na okres braku pyłku w przyrodzie.Góra