Środki uniwersalne

Łącznie produktów: 5
13,85 zł

Soda oczyszczona jest doskonałym zamiennikiem większości chemicznych środków czystości.

8,19 zł

Soda oczyszczona jest doskonałym zamiennikiem większości chemicznych środków czystości.

58,76 zł

Ekologiczny koncentrat do mycia wszystkich powierzchni. Idealnie czyści brud oraz usuwa gumę, klej, trawę, atrament.

16,90 zł

Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu, niezwykle wydajny, czyści i pielęgnuje podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, samochody.

Taniej -50%

8,45 zł 16,90 zł

Ekologiczny płyn uniwersalny NEUTRAL, delikatny dla skóry, czyści i pielęgnuje podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, samochody, itp.Środki uniwersalne do sprzątania całego domu

Żyjąc w codziennym biegusprzątanie mieszkania traktujemy jak obowiązek do zrealizowania gdzieś pomiędzy angielskim dzieci, zakupami spożywczymi i zrobieniem prania. Co zrobić, by usprawnić sobie rutynowe domowe porządki? Zaopatrzyć się w środki uniwersalne, które skrócą do minimum czas potrzebny na sprzątanie.

 

Płyny, proszki i spraye, czyli środki uniwersalne

Środki uniwersalne, których używamy do utrzymania czystości w różnych pomieszczeniach naszych domów, mogą mieć różną postać. Do wycierania stołu po posiłku albo w celu przetarcia zabrudzonych klamek czy płytek nad umywalką sprawdzą się preparaty w sprayu. Gdy zabieramy się za szybkie porządki – rozróbmy w wodzie płyn uniwersalny, który załatwi sprzątanie podłogi, blatów i parapetów. Mocniej przybrudzoną ceramikę łazienkową potraktujmy zaś proszkami.

Oto lista świetnych producentów niezawodnych i ekologicznych środków uniwersalnych:

 

Sprawdzone metody naszych babć

W czasach gdy jeszcze nie wymyślono świetnych ekologicznych środków czystości, kobiety dbały o porządek wykorzystując dostępne preparaty naturalne. Najpopularniejsza była soda, kwasek cytrynowy, ocet czy mydło. To ostatnie wykorzystywano także do odplamiania

Dzisiaj wiele osób nie rezygnuje ze stosowania naturalnych metod. Warto mieć w zanadrzu opakowanie sody, którym odkamienimy czajnik, wyczyścimy przypalony garnek czy wyszorujemy zlew w kuchni. Sprzątanie w stylu eko nie boi się środków uniwersalnych!

Góra