Środki uniwersalne

Łącznie produktów: 15
15,86 zł

Soda oczyszczona jest doskonałym zamiennikiem większości chemicznych środków czystości.

19,49 zł

Ekologiczny odkamieniacz, usuwa kamień z armatury, umywalek, toalet, glazury, ze zmywarek, pralek, ekspresów do kawy i kocherów.

8,11 zł

Soda oczyszczona jest doskonałym zamiennikiem większości chemicznych środków czystości.

199,99 zł

Koncentrat do mycia, dezynfekcji i deodoryzacji miejsc mających kontakt z żywnością oraz wszelkich innych wymagających wyczyszczenia preparatem o działaniu dezynfekcyjnym: lodówki, kuchennych powierzchni roboczych, szafek, koszy na śmieci, sanitariatów i podłóg.

58,46 zł

Ekologiczny koncentrat do mycia wszystkich powierzchni. Idealnie czyści brud oraz usuwa gumę, klej, trawę, atrament.

29,99 zł

Oryginalne, tradycyjne Mydło Marsylskie w kostce z linii Retro Etamine du Lys ze stylizowaną etykietą, o zawartości min. 72% olejów roślinnych, w tym oliwy z oliwek.

199,99 zł

Słynne Savon Noir Etamine du Lys - skoncentrowane tradycyjne Czarne Mydło o nowej formule do czyszczenia i pielęgnacji wszystkich powierzchni, w tym naturalnych i porowatych, jak naturalny kamień, terakota, gres, dachówka, ceramika, drewno.

139,99 zł

koncentrat uniwersalny do mycia i odtłuszczania wszelkich powierzchni użytkowych: podłóg łazienek, toalet, kuchni, drzwi, ścian.

34,99 zł

Uniwersalny koncentrat do mycia i odtłuszczania wszelkich powierzchni użytkowych: podłóg łazienek, toalet, kuchni, drzwi, ścian. Doskonały do mycia samochodów.

16,90 zł

Środek czyszczący o szerokim zastosowaniu, niezwykle wydajny, czyści i pielęgnuje podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, samochody.

16,90 zł

Ekologiczny płyn uniwersalny NEUTRAL, delikatny dla skóry, czyści i pielęgnuje podłogi, kafelki, umywalki, meble kuchenne, samochody, itp.

5,16 zł

Soda oczyszczona jest doskonałym zamiennikiem większości chemicznych środków czystości. Można jej używać do sprzątania praktycznie wszystkich powierzchni w domu.

25,99 zł

Uniwersalny płyn do czyszczenia, bardzo wydajny środek dla gospodarstw domowych i do celów przemysłowych,Środki uniwersalne do sprzątania całego domu

Żyjąc w codziennym biegusprzątanie mieszkania traktujemy jak obowiązek do zrealizowania gdzieś pomiędzy angielskim dzieci, zakupami spożywczymi i zrobieniem prania. Co zrobić, by usprawnić sobie rutynowe domowe porządki? Zaopatrzyć się w środki uniwersalne, które skrócą do minimum czas potrzebny na sprzątanie.

 

Płyny, proszki i spraye, czyli środki uniwersalne

Środki uniwersalne, których używamy do utrzymania czystości w różnych pomieszczeniach naszych domów, mogą mieć różną postać. Do wycierania stołu po posiłku albo w celu przetarcia zabrudzonych klamek czy płytek nad umywalką sprawdzą się preparaty w sprayu. Gdy zabieramy się za szybkie porządki – rozróbmy w wodzie płyn uniwersalny, który załatwi sprzątanie podłogi, blatów i parapetów. Mocniej przybrudzoną ceramikę łazienkową potraktujmy zaś proszkami.

Oto lista świetnych producentów niezawodnych i ekologicznych środków uniwersalnych:

 

Sprawdzone metody naszych babć

W czasach gdy jeszcze nie wymyślono świetnych ekologicznych środków czystości, kobiety dbały o porządek wykorzystując dostępne preparaty naturalne. Najpopularniejsza była soda, kwasek cytrynowy, ocet czy mydło. To ostatnie wykorzystywano także do odplamiania

Dzisiaj wiele osób nie rezygnuje ze stosowania naturalnych metod. Warto mieć w zanadrzu opakowanie sody, którym odkamienimy czajnik, wyczyścimy przypalony garnek czy wyszorujemy zlew w kuchni. Sprzątanie w stylu eko nie boi się środków uniwersalnych!

Góra