Herbata Zielona

Łącznie produktów: 18

Taniej -8%

18,25 zł 19,83 zł

Sencha to rodzaj japońskiej zielonej herbaty przygotowywanej bez mielenia liści.

29,93 zł

Niepasteryzowany napój z zielonej herbaty poddanej procesowi naturalnej fermentacji.

Taniej -8%

22,85 zł 24,84 zł

Zielona herbata liściasta darjeeling.

Taniej -8%

12,34 zł 13,41 zł

Delikatnie i świeżo, z dodatkiem aromatycznych nut, tak smakuje herbata Sencha - najczęściej pijana herbata w Azji, tradycyjnie używana do ceremonii picia herbaty.

Taniej -8%

20,62 zł 22,41 zł

Ekologiczna Herbata zielona liściasta Darjeeling ma niepowtarzalny zapach i aromat.

Taniej -8%

15,05 zł 16,36 zł

Herbata cechuje się przyjemnym kwaskowatym smakiem i jaśniejszym kolorem. Polecamy ją jako codzienny napój pozwalający zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Taniej -8%

17,50 zł 19,02 zł

Ekologiczna herbata zielona.

Taniej -8%

8,82 zł 9,59 zł

Ekologiczna herbata zielona chińska w saszetkach. Idealnie wspomaga naturalną odporność.

Taniej -8%

19,13 zł 20,79 zł

Klasyczna zielona herbata uzupełniona o naturalny olejek z bergamotki oraz olejek z cytryny.

Taniej -8%

22,93 zł 24,92 zł

Herbata cechuje się przyjemnym kwaskowatym smakiem i jaśniejszym kolorem. Polecamy ją jako codzienny napój pozwalający zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Taniej -8%

12,88 zł 14,00 zł

Ekologiczna herbata zielona ekspresówka z dodatkiem imbiru i cytryny.

Taniej -8%

12,42 zł 13,50 zł

Liście cejlońskiej zielonej herbaty rosnącej wśród chmur gór Cejlonu są ręcznie zbierane i starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu wyróżniają się smakiem i aromatem.

Taniej -8%

25,16 zł 27,35 zł

W herbacie tej zmysłowy zapach jaśminu połączono z delikatnym smakiem zielonej herbaty - odkryj smak wielowiekowej tradycji chińskiej.

Taniej -8%

19,25 zł 20,93 zł

Liście zielonej herbaty w połączeniu z zielem jeżówki. Uwzględniając walory smakowo-zapachowe mieszanki można z powodzeniem zastąpić nią inne codzienne napoje.

27,01 zł

Herbata, która cię obudzi i pobudzi. Aromat wydobywający się z  saszetki jest niezwykły, ale magia zaczyna się, gdy zalejesz ją gorącą wodą. Ostry miks cynamonu, imbiru i goździków, aromatyczna dawka kardamonu i pomarańczy z dodatkiem mięty i zielonej herbaty.Zielona herbata – co warto o niej wiedzieć?

Zielone Eko herbaty to najzdrowsze z odmian popularnego napoju. Od stuleci wiedzą o tym Chińczycy i Japończycy, którzy przyznają, że zielony napar jest jednym z sekretów ich długowieczności. Co się kryje w suszonych listkach i jaki mają wpływ na kondycję naszego organizmu? I jak zaparzyć zielone herbaty, by nie utracić ani grama z ich magicznych mocy? 

Zielona moc

Naukowcy, którzy zbadali wpływ zielonych herbat na ludzkie przyspiesza przemianę materii i jest korzystny dla układu krążenia, gdyż obniża ciśnienie tętnicze krwi. Ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, ponieważ ułatwia transport tlenu we krwi.

Kolejną zaletą herbaty zielonej jest jej smak, od którego łatwo się uzależnić. Zdrowe, pyszne i pochodzące ze sprawdzonych źródeł saszetki zielonej herbaty BIO oferują między innymi:

Sekrety parzenia zielonej herbaty

Aby wycisnąć maksimum smaku i prozdrowotnych właściwości, należy parzyć zieloną herbatę ekologiczną zgodnie ze sztuką. Optymalny czas parzenia to 2 - 3 minuty, a temperatura wody to 70 - 80°C. Ilość suszu jest zależna od pożądanego efektu: im więcej go dodamy, tym mocniejszy napar zielonej herbaty uda nam się uzyskać. Na początku warto eksperymentować z ilością, aby metodą prób i błędów znaleźć stężenie, które będzie nam odpowiadać.

Smaki zielonej herbaty

Dla niektórych smak czystej zielonej herbaty jest zbyt cierpki. Z myślą o takich osobach, ale też dla fanów nowości, producenci zielonych herbat przygotowali różne wersje smakowe tego napoju. Znajdziesz u nas zieloną herbatę z miętą, z jeżówką, zieloną earl grey, a nawet kombuchę i matchę!

Góra