Miód Lawendowy

Miód lawendowy z europejskich pasiek

Za co kochamy lawendę? Przede wszystkim za zapach, który ułatwia zasypianie i działa relaksująco. Jednak zapach to nie wszystko, a lawenda kryje w sobie znacznie więcej niż jeden z najbardziej rozpoznawalnych aromatów. Wciąż niewiele osób wie, że z lawendy można produkować przepyszne produkty spożywcze, takie jak soki, syropy i miody. Nikogo nie zdziwi, że skupimy się na tych ostatnich, które nie mają sobie równych w świecie lawendowych przysmaków. Miód z lawendy cieszy się największą popularnością we Francji, Hiszpanii i Włoszech, skąd pochodzą produkty pszczele znajdujące się w naszym sklepie miodowym. Ten szlachetny europejski miód idealnie sprawdzi się na prezent – dla bliskiej osoby lub miłośnika lawendy.

Czym wyróżnia się miód z lawendy?

Wbrew oczekiwaniom miód lawendowy wcale nie jest fioletowy, lecz jasnożółty lub złocisty. W smaku słodki, z lekką domieszką goryczki i delikatną korzenną nutą. Cechą charakterystyczną tego miodu jest wyczuwalny aromat kwiatów lawendy, który sprawia, że miód lawendowy znajduje uznanie u koneserów produktów pszczelich. Miód z lawendy zawdzięcza swój intensywny zapach wysokiej zawartości olejku eterycznego, który wyróżnia się wieloma cennymi właściwościami. Wystarczy więc otworzyć słoik miodu, by na kilka chwil przenieść się na francuskie pola lawendowe!

Miód lawendowy z europejskiej półki

W Świecie Miodów dbamy o najwyższą jakość naszych produktów, dlatego oferujemy miody lawendowe z cenionych europejskich pasiek, które są w 100% naturalne i nie stanowią międzynarodowych mieszanek. Miód z lawendy świetnie sprawdza się w kuchni jako aromatyczny dodatek do wypieków, deserów i naparów. Dzięki swojej naturalnej słodyczy i delikatnemu kwiatowemu posmakowi miód lawendowy często dodawany jest także do dań wytrawnych, co pozwala przełamać ostre i gorzkawe nuty potraw. Nie zapominajmy o tym, że lawenda ma działanie relaksujące, dlatego do wieczornego rytuału warto włączyć ciepły napar z miodem i cytryną.

Góra