Miód Pomarańczowy

Łącznie produktów: 1

Taniej -25%

58,43 zł 77,90 zł

Wiosenny miód pomarańczowy pochodzi głównie z kwiatów pomarańczy z drzew pomarańczowych, ale zazwyczaj zawiera również pyłki innych gatunków cytrusów. Zazwyczaj jasny i łagodny w smaku, ze świeżym zapachem i lekkim cytrusowym smakiem.Południowe słońce zamknięte w słoiku

Choć nikt tak naprawdę nie wie, co miał na myśli wokalista Feel, kiedy śpiewał o pomarańczach w pustej szklance, prawdopodobnie miało to jakiś związek z miodem. Bo przecież wszystko na świecie ma jakiś związek z miodem, czyż nie? A to dlatego, że rośliny miododajne są wszędzie, a my często nawet nie zauważamy, że w naszym ogródku po cichutku pracują pszczoły. Jeśli jesteś miłośnikiem miodu i spróbowałeś już wszystkich lokalnych odmian, czas wyruszyć na podbój świata i odkryć egzotyczne smaki miodów z zagranicznych pasiek. Wśród nich nie mogło zabraknąć miodu z kwiatów pomarańczy, produkowanego przez włoskie, hiszpańskie i greckie pszczoły. Tak na marginesie, sprzedajemy je w słoikach, nie w szklankach ;-)

Śpiewam i tańczę i jem miód z pomarańczy!

Cytrusowy miód z pomarańczy smakuje jak słońce. Jego cechą charakterystyczną jest jasny, herbaciany kolor, który przechodzi w słomianożółty i jasnokremowy. W przyjemnym, łagodnym smaku miodu z południowoeuropejskich pasiek wyczuwalne są delikatne nuty pomarańczowe. Polecany szczególnie jesienią, kiedy za oknem coraz szybciej gaśnie słońce, a my z nostalgią wspominamy lipcowe wieczory. Miód pomarańczowy wprowadzi Cię w cudownie letni nastrój i rozjaśni ponure listopadowe dni. Miody pomarańczowe często zawierają również pyłki innych gatunków cytrusów, które urozmaicają smak i dodają mu głębi.

Jak spożywać miód pomarańczowy?

W Polsce najczęściej dodajemy miód do herbaty, kawy, wody, deserów i wypieków. Sięgając po słoneczny miód z pomarańczy, warto zainspirować się zwyczajami Włochów, Hiszpanów i Greków, którzy dodają ten cytrusowy przysmak do bakławy, tostów francuskich, świeżych serów czy dipów owocowych. Miód pomarańczowy urozmaici też desery, jogurty, lody, sałatki i płatki zbożowe. Możemy go również dodawać tradycyjnie do wszelkiego rodzaju napojów i naparów, w tym do aromatycznych herbat korzennych z pomarańczą, cynamonem i goździkami, po które tak chętnie sięgamy w okresie świątecznym. Odkryj smak, w którym zakochasz się od pierwszej łyżeczki i rozsmakuj się w cytrusowej słodyczy!

Góra