Ketchupy

Łącznie produktów: 6
12,56 zł

Ekologiczny łagodny ketchup z dojrzałych na słońcu pomidorów.

17,22 zł

Ekologiczny, naturalny ketchup dla dzieci. Nie zawiera cukru, sztucznych konserwantów i aromatów.

17,22 zł

Ekologiczny, naturalny ketchup o łagodnym smaku. Doskonały jako dodatek do zapiekanek, frytek i potraw z grilla. Nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i aromatów.

20,91 zł

Ekologiczny, naturalny ketchup o łagodnym, 'mocno pomidorowym' smaku. Doskonały jako dodatek do zapiekanek, frytek, potraw z grilla. Nie zawiera sztucznych konserwantów i aromatów.

12,56 zł

Ekologiczny pikantny ketchup z dojrzałych na słońcu pomidorów.Czy ketchup może być zdrowy?

Ketchupy,musztarda, chrzany i majonezy to najpopularniejsze sosy, których używa niemal każda polska rodzina. Niektóre z nich są owiane złą sławą za sprawą stosowania wypełniaczy i substancji wzmacniających smak produktu. Jeśli nie chcesz, aby skład ulubionych dodatków zaskoczył Cię cukrem albo glutenową mąką, wybieraj świadomie sosy ekologiczne.

Cały ten cukier!

Trudno w to uwierzyć, ale ketchupy oraz inne przetwory warzywne zawierają duże ilości cukru. Bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o cukry naturalnie występujące w pomidorach. Ketchupy bardzo często są po prostu sztucznie dosładzane, aby polepszyć ich smak i wypełnić opakowania sosów. Jeśli zależy Ci na zdrowym odżywianiu, nie pozwól złapać się w pułapkę producentów żywności niskiej jakości. Sięgaj wyłącznie po ekologiczne ketchupy czy sosy pomidorowe do makaronu.

Dlaczego tak wiele zależy od zawartości cukru? Rafinowany słodzik przyczynia się do rozwoju próchnicy, sprzyja rozwojowi cukrzycy i może prowadzić do otyłości. Poza tym mało kto liczy odrobinę ketchupu do kanapki jako porcję cukru.

Ketchupy – zdrowy przysmak dzieci

Sosy bez cukru zaleca się głównie dzieciom i diabetykom. To im nadmiar słodyczy może zaszkodzić najbardziej. Aby ketchup stanowił zdrowy dodatek, sprawdzaj nie tylko, czy zawiera cukier, ale także upewnij się, czy nie ma dodatku skrobi albo wzmacniaczy smaku i zapachu, które mogą alergizować.

Aby kropelka ketchupu była zdrowym przetworem warzywnym i uroczym dodatkiem do kanapki, pomidory dodawana do tegososu muszą pochodzić z upraw bio i tylko takie warto podać dziecku. Pyszne i zdrowe ketchupy dedykowane najmłodszym to m.in.: Zwergenwiese i Primaeco.

Góra