Sojowe

Łącznie produktów: 1
8,10 zł

Ekologiczny napój z pełnoziarnistego owsa i soi. Idealny do stworzenia pysznej pianki w cappuccino lub caffé latte. Jest to produkt w 100% roślinny, nie zawiera laktozy.Mleko sojowe, czyli ziarno w płynie

Soja to roślina doskonale znana wegetarianom i weganom. Ale nie tylko – soja zrobiła w Polsce zawrotną karierę, choć nie wszystkim się dobrze kojarzy. Odczarujmy soję! Dzięki wysokiej zawartości łatwo przyswajalnego białka produkty spożywcze wytwarzane z soi z powodzeniem zastępują produkty mięsne.

Sojowe BIO jogurty, (de)serki, mleko czy kotlety mają wielu swoich zwolenników. Warto jednak pamiętać, że mając do wyboru wiele rodzajów roślinnego mleka, zawsze warto kierować się potrzebami naszego organizmu, a nie tylko modą. Wybierzmy zdrowo.

 

Ekologiczne mleko sojowe i jego właściwości

Sojowe napoje zastępujące mleko krowie mają wiele zalet. Wśród nich warto wymienić:

  • obniżanie poziomu cholesterolu;
  • łagodzenie objawów menopauzy;
  • zmniejszanie ubytku masy kostnej.

Wybierając mleko i napoje roślinne bio warto mieć na uwadze nie tylko sam fakt, że nie zawierają laktozy, ale dobrać je do naszych potrzeb zdrowotnych. Jeśli na przykład cierpimy na choroby serca, świetnym wyborem dla zdrowia będą napoje sojowe. W celu odkwaszenia organizmu wybierzmy mleko migdałowe bio, a kiedy dotyka nas problem częstych zaparć – zdecydujmy się na ekologiczne mleko owsiane.

 

Smakowe napoje roślinne

Napoje roślinne: sojowe, owsiane, kokosowe, orkiszowe, konopne (na przykład Sojade) mogą występować w wersji naturalnej albo z dodatkami podkręcającymi smak. Ciekawe połączenia oferuje na przykład producent Natumi, który ma w ofercie kompozycje owsiano-waniliowe, ryżowo-kokosowe i owsiano-sojowe (smakowe szaleństwo!). Osoby, które nie są przekonane do smaków roślinnych sauté, mogą więc urozmaicić swoją dietę i uraczyć podniebienie ciekawą wersją smakową.

Góra