Owsiane

Łącznie produktów: 6

Taniej -10%

7,50 zł 8,33 zł

Napój owsiany naturalny bez dodatku cukru. Idealny do wszelkiego rodzaju płatków śniadaniowych, kakao, doskonale nadaje się do kawy. Nie zawiera cholesterolu, laktozy, w 100% pochodzenia roślinnego, bez sztucznych substancji aromatycznych i konserwantów.

Taniej -10%

8,90 zł 9,89 zł

Napój owsiany wyprodukowany z wyselekcjonowanego czystego owsa, chronionego przed zanieczyszczeniem od innych zbóż.

Taniej -10%

6,58 zł 7,32 zł

Napój owsiany o smaku waniliowym. Nie zawiera cholesterolu, nie zawiera laktozy, produkt w 100 % roślinny, niskotłuszczowy, bez dodatków sztucznych substancji aromatycznych.

11,03 zł

Jest to produkt w 100% roślinny, nie zawiera laktozy.

8,99 zł

Ekologiczny napój z pełnoziarnistego owsa i soi. Idealny do stworzenia pysznej pianki w cappuccino lub caffé latte. Jest to produkt w 100% roślinny, nie zawiera laktozy.Owsiana alternatywa

Poszukując alternatywy dla mleka krowiego można sięgnąć po napoje roślinne: mleko kokosowe, mleko migdałowe, mleko owsiane. Ten ostatni rodzaj zasługuje na szczególną uwagę – to produkt o świetnych walorach zdrowotnych, który można też samodzielnie wykonać w domu.

Mleko owsiane – zrób to sam?

Wystarczy namoczyć w przegotowanej wodzie płatki owsiane, a następnie jak najdrobniej je zblendować. Uzyskany płyn będzie zastępował mleko pochodzenia zwierzęcego. Samodzielne wykonanie napoju owsianego nie wydaje się skomplikowane, ale szkopuł tkwi w trwałości takiego produktu: domowej roboty napój nie zawiera konserwantów (nawet tych naturalnych!). Wymaga szybkiego spożycia.

Jeśli nie wystarczy nam cierpliwości, by codziennie przygotowywać mleko roślinne, lub nie posiadamy blendera z mocnym silnikiem, możemy skorzystać z oferty gotowego mleka owsianego. Ekologiczne i bio mleka owsiane znajdziesz w asortymencie producentów:

Poznaj walory zdrowotne napoju owsianego

Kiedy już wiemy jak zrobić w domu mleko owsiane (albo dlaczego nie robić tego w domu :)), warto poznać prawdę o właściwościach owsianej mikstury. Przede wszystkim pierwsze mleko owsiane jest bogate w błonnik, który podkręca przemianę materii i pomaga usunąć złogi z jelit. Ponadto w owsianym napoju znajduje się także duża dawka witaminy A i żelaza, a także polecany zwłaszcza ciężarnym kwas foliowy. Jeśli lubisz owies, jak koń z bon motu pewnej posłanki, koniecznie spróbuj zdrowego i ekologicznego mleka owsianego!

Góra