Chrzany i Majonezy

Chrzany i majonezy – pyszny dodatek na polskim stole

Chrzany i majonezy to apetyczne dodatki, bez których trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Wyjątkowe walory smakowe chrzanu i majonezu świetnie komponują się z sałatkami, wędliną i jajkami. Nie każdy wie, że sosy te są dostępne także w wersjach bez jajek, z mniejszą ilością tłuszczu czy wersji bez zawierających gluten zagęstników. Dzięki temu zjemy je nawet na restrykcyjnej diecie prozdrowotnej!

Dieta z majonezem

Majonezy i ketchupy (te drugie w zdrowszej wersji dostaniemy na półce z ketchupami) zwykle są na cenzurowanym u osób dbających o szczupłą sylwetkę. Ketchupom zarzuca się za wysoką ilość cukru w składzie, a majonezowi wylicza się ogromne ilości kalorii. Co więcej, na chrzany i majonezy muszą uważać osoby uczulone na białko jaja kurzego albo gluten, a wszyscy dbający o zdrowie powinni dobrze prześwietlać skład produktów pod kątem konserwantów i wzmacniaczy smaku.

Aby nawet na diecie nie rezygnować z wyjątkowego smaku majonezu, warto sięgać po produkty ekologiczne od najlepszych dostawców:

  • Eko Wital – producent pysznego majonezu dla wegan;
  • Poloniak (zdrowe majonezy z dodatkiem jaj lub bez nich);
  • Byodo – oferujący między innymi wersję light majonezu.

Chrzan nie tylko od święta

Chrzan to przysmak wszystkich tych, którym przetwory warzywne kojarzą się z pikantnym akcentem na kanapkach czy w daniach gotowanych. Obok buraczków tworzy wielkanocną potrawę: ćwikłę z chrzanem, która w wielu regionach naszego kraju jest pozycją obowiązkową na świątecznym stole. I choć dzisiaj niewiele osób trze samodzielnie chrzan w domu, każdy z nas może cieszyć się jego naturalnym smakiem, pozbawionym sztucznych dodatków, takich jak dwutlenek siarki.

Góra