Zagęszczone produkty roślinne

Łącznie produktów: 7
13,33 zł

Ekologiczna kokosowa alternatywa mleka firmy Terrasana.

8,80 zł

Ekologiczna kokosowa alternatywa mleka firmy Terrasana.

5,27 zł

Zagęszczony produkt sojowy naturalna bez dodatku cukru i cholesterolu. Idealny do kawy, kakao, doskonale zastępuje śmietankę z mleka krowiego.

5,75 zł

Zagęszczony produkt ryżowy naturalny bez dodatku cukru i cholesterolu. Idealna do kawy, kakao, doskonale zastępuje śmietankę z mleka krowiego.

5,75 zł

Zagęszczony produkt owsiany naturalny bez dodatku cukru i cholesterolu. Idealna do kawy, kakao, doskonale zastępuje śmietankę z mleka krowiego.

15,77 zł

Krem kokosowy do ubijania w puszce.

13,01 zł

Ekstrakt miąższu kokosa ze Sri Lanki  z wodą z zawartością 17% tłuszczu. Idealne do tworzenia prawdziwych wschodnich dań, takich jak np. curry.Zagęszczone produkty roślinne – tropiki zamknięte w puszce

Kiedy rezygnujemy ze spożywania mleka i jego przetworów, do kawy czy budyniu możemy użyć np. ekologicznego napoju migdałowego lub kokosowego. Jednak gdy chcemy zagęścić orientalną zupę, przygotować sos albo stworzyć pyszny deser bez laktozy – z pomocą przychodzą zagęszczone produkty roślinne. Sięgajmy po nie bez obaw!

 

Kokosowa śmietanka BIO

Najpopularniejszym przedstawicielem grupy zagęszczonych produktów roślinnych jest mleko kokosowe. To właśnie ono jest bazą sosów, zup, curry i innych płynnych potraw charakterystycznych dla kuchni tajskiej i indyjskiej. Mleko kokosowe może też podstawić podstawę zupy wegetariańskiej, a nawet dania wegańskiego. Kokosowa śmietanka sprawdzi się także na słodko. Możemy ją ubić podobnie jak kremówkę i stworzyć na przykład masę do ciasta czy bitą śmietanę do pucharków z owocami. Świetnie się sprawdzi jako dekoracja tortu.

A kokosowa alternatywa mleka zawierająca aż 22% tłuszczu (sic!) to świetna opcja dla osoby, która jest na diecie ketogenicznej.

 

Gotowe, ale zdrowe!

Jeśli nie mamy czasu, aby samodzielnie przygotować zdrowe, domowe słodkości, zawsze możemy sięgnąć po gotowe desery roślinne.

 

Inne zagęszczone produkty roślinne

Roślinną śmietankę EKO można wytworzyć nie tylko z kokosów. Podobnie jak wytwarza się mleko owsiane, orkiszowe czy migdałowe, tak i jego zagęszczony wariant można zrobić z roślin.

Wyobraźmy sobie, że zagęszczone produkty roślinne są dostępne także z:

  • soi,
  • owsa,
  • ryżu,

a nawet z orzechów nerkowca!

Warto eksperymentować z produktami roślinnymi w kuchni, bo może dzięki temu odkryjemy nowe, nieznane nam wcześniej smaki, w zdrowym wydaniu.

Góra