Kokosowe

Łącznie produktów: 20
13,60 zł

Ekologiczny napój kokosowy niesłodzony.

15,16 zł

Ekologiczny napój kokosowy z migdałami bez cukru.

14,11 zł

Ekologiczny napój kokosowy niesłodzony z dodatkiem wapnia.

12,43 zł

Ekologiczna kokosowa alternatywa mleka firmy Terrasana.

9,97 zł

Ekologiczna kokosowa alternatywa mleka firmy Terrasana.

31,01 zł

Mleczko kokosowe Ecomil jest świetną alternatywą dla mlecznych i sojowych śmietanek. Nie  ścina się podczas gotowania.

12,49 zł

Mleko kokosowe do gotowania, stanowi połączenie naturalnego miąższu z młodego zielonego kokosa, wody kokosowej i wody źródlanej.

25,24 zł

Ekologiczne mleko kokosowe ze Sri Lanki.

9,73 zł

Ekologiczny krem do gotowania kokosowy.

12,34 zł

Mleko kokosowe do picia jest doskonałym dodatkiem do musli deserów, kawy i koktajli.

9,97 zł

Ekologiczny napój kokosowy w puszce.

16,31 zł

Stworzone z najlepszych kokosów ze Sri Lanki, które są specjalnie selekcjonowane, potem łuskane, rozdrabiane, prasowane i filtrowane.

12,34 zł

Idealny do stworzenia pianki w cappucino, latte macchiato, chai latte, kakao. Odpowiedni dla wegan. Przed spożyciem wstrząsnąć.

9,06 zł

Organiczna kawa kokosowa z cappuccino. Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

18,40 zł

Krem kokosowy do ubijania w puszce.

9,00 zł

Ekologiczny napój kokosowy o 9% zawartości tłuszczu.

11,78 zł

Ekstrakt miąższu kokosa ze Sri Lanki  z wodą z zawartością 17% tłuszczu. Idealne do tworzenia prawdziwych wschodnich dań, takich jak np. curry.

10,55 zł

Ekstrakt miąższu kokosa ze Sri Lanki z zawartością 9% tłuszczu. Idealne do tworzenia prawdziwych wschodnich dań, takich jak np. curry.Mleko kokosowe – nieoceniony składnik kuchni orientalnej

Mleko kokosowe kojarzy się z egzotyką. To właściwy tor myślenia, ponieważ mleko z kokosa pochodzi z owoców palmy kokosowej, w cieniu której często znajdują się rajskie plaże, rodem z folderów turystycznych. Także potrawy, w których wykorzystujemy mleko kokosowe, są daniami orientalnych kuchni: tajskiej, indyjskiej, wietnamskiej… A do tego nie zawierają laktozy, jak wciąż popularne w Polsce mleko krowie.

Kokosowe desery bezmleczne

Mleko kokosowe zastępuje mleko krowie osobom zmagającym się z nietolerancją laktozy. Dzięki temu można przygotować na przykład desery, które nie spowodują nasilania się alergii. Nie musimy wybierać: smaczne albo zdrowe. Przykładem zdrowego deseru są na przykład banany w mleku kokosowym.

Przygotowując orientalne słodkości warto sięgać po mleko pochodzące wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, najlepiej wytwarzane zgodnie ze standardami, pozwalającymi im na miano produktów ekologicznych. Wśród sprawdzonych dostawców mleczka kokosowego bio warto wymienić: 

Orientalne przysmaki z mlekiem kokosowym

Pochodzący z kokosów wysokiej jakości napój to popularny składnik egzotycznych dań, które bez problemu można ugotować we własnym domu. Jeżeli chcemy przyrządzić coś z kuchni indyjskiej, zróbmy zupę dal (dahl) z soczewicą i mlekiem kokosowym, albo przygotujmy prosty deser z tapioki czy chia (np. z dodatkiem bakalii bio).


Warto także podjąć kulinarne wyzwanie: przygotuj miękkie tofu lub filet z kurczaka w sosie tajskim: oprócz mleka kokosowego będziemy potrzebować do niego egzotycznych przypraw. A skoro już jesteśmy przy Tajlandii, spróbujmy w polskich warunkach odtworzyć niezwykłe połączenie soczystego i aromatycznego mango z kleistym ryżem ugotowanym na mleku kokosowym bio… Gdy raz skosztujemy tych pyszności, na stałe wejdą do naszego jadłospisu!

Góra