Miód Nektarowo-Spadziowy

Łącznie produktów: 3

Taniej -15%

30,17 zł 35,49 zł

Miód nektarowo-spadziowy, powstały po części z nektaru roślin miododajnych i spadzi iglastej bądź liściastej, łączy w sobie aromat kwiatów z polskich pól i lasów z łagodnością miodu spadziowego.

Taniej -20%

75,12 zł 93,90 zł

Miód nektarowo-spadziowy, powstały po części z nektaru roślin miododajnych i spadzi iglastej bądź liściastej, łączy w sobie aromat kwiatów z polskich pól i lasów z łagodnością miodu spadziowego.

25,49 zł

Miód ze spadzi lipowo-dębowej, prosto z Masłowskiego pasma Gór Świętokrzyskich. Nektar i spadź, czyli duet doskonały

Co dobrego może powstać z połączenia nektaru i spadzi? Jeden z najwspanialszych miodów, jakie widział świat! Choć ludzie dzielą się na miłośników miodów nektarowych i wielbicieli miodów spadziowych, my proponujemy pokojowy kompromis w postaci miodu nektarowo-spadziowego. Ten unikalny produkt pszczeli łączy w sobie najlepsze cechy obu miodów, dzięki czemu wyróżnia się urozmaiconym składem i wieloma walorami smakowymi. Miód nektarowo-spadziowy cechuje się ciemnobursztynową barwą (często z zielonkawym odcieniem), łagodnym żywicznym smakiem i delikatnym korzennym zapachem. Tak naprawdę każdy miód nektarowo-spadziowy jest inny, a jego cechy zależą od rodzaju roślin, z jakich pszczoły pozyskały surowce.

Z czego produkowany jest miód nektarowo-spadziowy?

Po otwarciu słoiczka natychmiast uwalnia się magia. Najczulsze nosy od razu wyczuwają aromaty ziół i leśnych kwiatów, z których zebrano nektar. Pszczoły szczególnie ukochały sobie nektar z mniszka lekarskiego, kruszyny, dziurawca, maliny, szałwii, lipy i rumianku, choć w części nektarowej mogą też znaleźć się inne składniki. Miód nektarowo-spadziowy nie mógłby jednak nosić tak dumnej nazwy, gdyby w jego składzie nie znalazła się spadź, nazywana też poetycko rosą miodową. Spadź jest sokiem drzewnym przetworzonym przez leśne owady. Jej słodycz przyciąga pszczoły, które zbierają spadź z igieł i liści drzew. Wyjątkowe połączenie nektaru z roślin miododajnych z łagodną spadzią sprawia, że w jednym słoiku zamknięte jest całe bogactwo polskiej flory.

Obalamy mity na temat miodu nektarowo-spadziowego

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, że miód nektarowo-spadziowy jest „niegatunkowy”, czas obalić ten mit. Nie wszystko złoto, co się świeci, a bogactwo miodu nektarowo-spadziowego zamknięte jest w jego unikalnym składzie. Pod tym względem z pewnością nie ustępuje on miodom nektarowym i spadziowym, a w wielu przypadkach przewyższa je aromatem i smakiem. Miód nektarowo-spadziowy cudownie wzbogaci smak dowolnych przekąsek i napojów, od kremowych jogurtów, aż po rozgrzewające korzenne herbaty.

Góra