Miód Łąkowy i Leśny

Łącznie produktów: 6
19,90 zł

Miód łąkowy z Nadbużańskiej Pasieki Wędrownej, pozyskiwany głównie na terenie Lubelszczyzny, w bliskości Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, objętego programem Natura 2020.

33,49 zł

Miód Nadbużański z kruszyny z Nadbużańskiej Pasieki Wędrownej, pozyskiwany głównie na terenie Lubelszczyzny, w bliskości Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, objętego programem Natura 2020.

52,90 zł

Pyszny, niezwykle aromatyczny i wyjątkowy w smaku miód łąkowy.

39,49 zł

Pyszny, niezwykle aromatyczny i wyjątkowy w smaku miód łąkowy.

(1)
40,49 zł

Miód o specyficznym, ciekawym aromacie i smaku. Miód enzymatyczny, zawierający dużą ilość olejków eterycznych.

82,49 zł

Miód o specyficznym, ciekawym aromacie i smaku. Miód enzymatyczny, zawierający dużą ilość olejków eterycznych.Najsłodsze dary polskich lasów

Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca, w której na jednego mieszkańca przypada około 0,24 hektara lasu. W naszym kraju lasy zajmują obszar przekraczający 9,2 miliona hektarów, dlatego nic dziwnego, że miody leśne cieszą się w Polsce tak dużą popularnością. Zaraz, zaraz. Ale czym tak właściwie jest ten słynny miód leśny? Tak naprawdę każdy leśny miód jest inny, w zależności od miejsca, w jakim pszczoły zbierały nektar lub spadź. Miody leśne to bogactwo ziół, kwiatów i owoców dojrzewających w polskich lasach. Znajdziemy w nich takie skarby jak mniszek lekarski, malina, szałwia, dziurawiec, rumianek, chaber, mięta, borówka, dzika róża, lipa i wiele innych cudów natury. Miód leśny smakuje słodko i może zawierać nuty żywiczne. Jego barwa jest jasno- lub ciemnobursztynowa, a zapach charakterystyczny dla leśnych ziół. Wielbiciele tego miodu chętnie dodają go do herbaty, kawy, mleka, wody i wypieków.

Łąka, łąka, łąka, ach to ty!

Czy może być coś przyjemniejszego niż letnie popołudnie spędzone na łące? Wokół cisza, kwiaty i charakterystyczne bzyczenie pracujących pszczół, które towarzyszy naszemu błogiemu lenistwu. To właśnie na łące rozpoczyna się proces pozyskiwania nektaru, z którego niestrudzone pszczoły wyprodukują później miód. Na szczęście można zatrzymać te cudowne letnie chwile, sięgając po miody łąkowe, które przywodzą na myśl wakacje na rozgrzanej słońcem łące. Zatrzymaj wspomnienia na dłużej i spaceruj po kwitnącej łące nawet późną jesienią i mroźną zimą. Wystarczy, że otworzysz słoiczek łąkowego miodu i dodasz łyżeczkę tej naturalnej słodyczy do rozgrzewającej herbaty, szklanki ciepłego mleka czy ulubionego ciasta. Miody łąkowe mają ciemnozłoty kolor, smakują słodko i pachną (rzecz jasna) łąką. Właściwości miodu różnią się w zależności od roślin, z których został pozyskany nektar. Pszczoły zbierające nektar na łąkach szczególnie upodobały sobie chabry, koniczyny, mniszki i osty.

Góra