Miód Lipowy

Jeśli lubicie miody lipowe, lepiej trafić nie mogliście. Zachęcamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą miodów lipowych z różnych regionów Polski.

Łącznie produktów: 2
23,49 zł

Miód lipowy z Nadbużańskiej Pasieki Wędrownej, pozyskiwany głównie na terenie Lubelszczyzny, w bliskości Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, objętego programem Natura 2020.

(1)
39,49 zł

Miód lipowy posiada najprzyjemniejszy aromat ze wszystkich polskich miodów, uważany jest za jeden z najlepszych odmianowych miodów nektarowych. Słodki z nutą goryczki, drapiący w gardło.Miód lipowy – lubiany, uwielbiany, kochany!

Klasyk. To jedno słowo mówi wszystko na temat miodu, który zamierzamy właśnie przedstawić. Mowa oczywiście o miodzie lipowym, czyli jednym z najpopularniejszych polskich produktów pszczelich, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Pszczelarze nazywają lipę królową pożytków miododajnych, natomiast sam miód przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych miodów nektarowych w Polsce. Lipa kwitnie na przełomie czerwca i lipca, wabiąc pszczoły przyjemnym aromatem, którym później możemy się zachwycać, otwierając słoik ze świeżym miodem.

Czym wyróżnia się miód lipowy?

Cechą charakterystyczną miodu lipowego jest jego zapach z mocno wyczuwalnymi nutami kwiatu lipy. Zdarza się, że miody kryją w sobie tylko delikatne akordy kwiatów, z których pszczoły pozyskały nektar. Tego na pewno nie można powiedzieć o miodzie lipowym, który pachnie, pachnie i jeszcze raz pachnie! Płynny miód lipowy jest zielonkawożółty, jasnobursztynowy lub brązowy, a po skrystalizowaniu zmienia barwę na biało-żółtą lub złocistożółtą. W smaku miód lipowy jest słodki, nieco ostry, a czasem gorzkawy. Miłośnicy miodu lipowego twierdzą, że prawdziwy miód to ten, który przyjemnie szczypie w język. Któż śmiałby zaprzeczyć?

Z miodem z lipy nie ma lipy!

Miód jest pierwszym produktem, który przychodzi na myśl, kiedy szukamy zamiennika białego cukru. Ten naturalny rarytas nie tylko pysznie smakuje, lecz także zawiera cenne składniki, które doceniały już nasze babcie. Sięgając po miód lipowy, warto zwrócić się ku klasycznym specjałom, takim jak herbata z lipy, której smak można cudownie wzmocnić, dodając łyżeczkę miodu, sok z cytryny i plasterek imbiru. Pamiętajmy przy tym, by miód dodawać dopiero wtedy, gdy herbata nieco ostygnie, aby zachować jego cenne właściwości. Miód lipowy można dodawać praktycznie do wszystkiego, a tym samym urozmaicać smak napojów, naparów, koktajli, owsianek, jogurtów czy deserów. Idealnie sprawdza się z owocami i równie dobrze smakuje jako składnik marynat do mięs czy sosów miodowo-musztardowych.

Góra