swiatmiodow.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Oto całkowicie nowa odsłona naszego miodowego sklepu Świat Miodów ❤️

Zmieniliśmy nie tylko logo i wygląd sklepu, ale również podejście do oferty.

Jesteśmy Światem Miodów, niech więc królują u nas miody i produkty pszczele! 

Dlaczego ŚwiatMiodów.pl?

Blog kategorie

Miody Polskie

Miód Faceliowy 650g Pasieka Swojskie Miody Miód Faceliowy 650g Pasieka Swojskie Miody
Cena:

37,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Miód Łąkowy 650g Pasieka Swojskie Miody Miód Łąkowy 650g Pasieka Swojskie Miody
Cena:

37,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
  • nowość

Rozsmakuj się w miodach z polskich pasiek!

Jako dzieci myśleliśmy, że po miód trzeba wspinać się wysoko wzdłuż stromej skalnej ściany. Taką wizję podsuwała nam „Księga dżungli”, w której biedny Baloo dzielnie próbował zdobyć ulubiony przysmak. Na szczęście pierwsza wizyta w lokalnej pasiece uświadomiła nam, że pozyskiwanie miodu jest znacznie mniej ekstremalne, a słodkie złoto trafia do słoika dzięki współpracy ludzi i pszczół. Dużym szokiem było dla nas również to, że istnieje tak wiele gatunków miodu, a każdy z nich wyróżnia się czymś, czego nie mają pozostałe. Miody polskie nie poddają się żadnej klasyfikacji, gdyż każdy miodożerca ma swoją prywatną listę faworytów. Przedstawmy więc Drużynę Miodów Polskich w kolejności alfabetycznej!

Miody polskie od A do Ł

Na czele naszego teamu znalazł się miód akacjowy o kremowym kolorze i bardzo słodkim smaku. Tuż za nim podąża słodko-kwaśny miód faceliowy, który wcale nie jest niebieski, mimo iż pozyskuje się go z kwiatów facelii błękitnej. A oto kroczy ciemnoherbaciany miód gryczany, który za sprawą swojego wyrazistego smaku idealnie komponuje się z wypiekami. Kto teraz? Oczywiście miód klonowy pozyskiwany z nektaru kwiatów klonu, który pszczoły w pocie czoła zbierają wiosną. Zaraz za nim mamy miód lipowy o wyraźnym zapachu lipy, lekko ostrym posmaku i pięknym żółtopomarańczowym kolorze. Pierwszy rząd zamykają miody łąkowe i leśne, które świetnie sprawdzają się w połączeniu z herbatami ziołowymi i jogurtami.

Miody polskie od M do W

W drugim rzędzie dumnie kroczy miód malinowy o kwaskowatym i wyrazistym smaku, który idealnie komponuje się z syropami i nalewkami. Tuż za nim słodki i intensywnie pachnący miód mniszkowy oraz miód nawłociowy, zwany też mimozą lub złotą rózgą. Kogo jeszcze nie było? Oczywiście miodu nektarowo-spadziowego, który łączy w sobie najlepsze cechy swoich nektarowych i spadziowych braci. Wśród miodów jasnych i bardzo słodkich nie mogło zabraknąć miodu rzepakowego, który idzie ramię w ramię z równie popularnym miodem spadziowym o ciemnym kolorze i łagodnym smaku. Tę niezwykłą paradę zamyka miód wielokwiatowy wraz z unikalnym czerwono-bursztynowym miodem wrzosowym. Chwila, przecież to jeszcze nie koniec! Przed Państwem miody miejskie oraz świeżutkie tegoroczne miody, które dopiero co zamknięto w słoiczkach!

Powiązane artykuły blogowe
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl